۱۵ ایده‌ی عالی برای انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه

۲۰ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه

تغییر کاغذ دیواری آشپزخانه، یکی از راه‌های عالی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه است. با تغییر کاغذ دیواری در خانه و آشپزخانه، شما می‌توانید محیط ساده و حتی خسته‌کننده‌ی آشپزخانه را به مکانی زیبا، جذاب و آرامش‌بخش تبدیل کنید. تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید تا با ۱۵ مدل کاغذ دیواری آشپزخانه آشنا شوید.

۱. کاغذ دیواری با طرح‌های تکراری

کاغذ دیواری با طرح های تکراری

اگر به خانه‌های قدیمی علاقه دارید، می‌توانید از کاغذ دیواری‌ها با طرح‌های تکراری و نقش‌های ظریف در آشپزخانه خود استفاده کنید و با این کار، فضای آشپزخانه خود را نو و زیبا کنید.

۲. کاغذ دیواری با شکل‌های هندسی

کاغذ دیواری با نقش های هندسی

کاغذ دیواری‌هایی که شکل‌های هندسی تکرارشونده دارند، به فضای آشپزخانه انرژی بیشتری می‌بخشند و جزئیات دکور آشپزخانه را کلاً تغییر می‌دهند. اگر به دنبال کاغذ دیواری جذاب، آرامش‌بخش و بی‌دردسر هستید، کاغذ دیواری با شکل‌های هندسی را انتخاب کنید. اگر این مدل کاغذ دیواری را برای خانه خود انتخاب کردید، از لامپ‌های ادیسونی و فانتزی هم برای نورپردازی آشپزخانه استفاده کنید تا فضای آشپزخانه شما بسیار خاص و جذاب شود.

۳. کاغذ دیواری گل‌دار مشکی و سفید

کاغذ دیواری گل‌دار مشکی و سفید

اگر آشپزخانه بزرگی دارید، یکی از دیوارهای آشپزخانه خود را انتخاب کنید و آن را با کاغذ دیواری گل‌دار با پس‌زمینه مشکی و سفید بپوشانید. در تصویر بالا، گوشه غذاخوری آشپزخانه با کاغذ دیواری گل‌دار پوشیده شده است و همین موضوع باعث ایجاد نقطه کانونی شیک و جذاب در آشپزخانه شده است و حال و هوای آشپزخانه را به طور کلی تغییر داده است.

۴. نصب کاغذ دیواری در گوشه‌ای از آشپزخانه

کاغذ دیواری شیاردار

استفاده از کاغذ دیواری در گوشه‌ای از آشپزخانه، باعث ایجاد فضایی جذاب و خاص در آشپزخانه شما می‌شود. بهتر است که یک قسمت از آشپزخانه را با انواع کاغذ دیواری‌ها با طرح پیچیده و متفاوت بپوشانید تا به‌خوبی فضا را متمایز کند. با نصب کاغذ دیواری در گوشه‌ای از آشپزخانه، فضایی جداگانه در آشپزخانه خود ایجاد خواهید کرد که برای صرف وعده‌های غذایی و دورهمی‌های خانوادگی عالی است. نصب کاغذ دیواری در گوشه‌ای از آشپزخانه، فضای مخصوص صرف غذا را از سایر قسمت‌های خانه جدا می‌کند و فضایی دنج و عالی برای دورهمی‌های شبانه است.

۵. کاغذ دیواری با طرح‌های طبیعت

کاغذ دیواری آشپزخانه

کاغذ دیواری‌هایی که طرح طبیعت را دارند، مانند یک نقاشی دیواری هستند و به فضای آشپزخانه شما روح می‌بخشند و آشپزخانه شما را خاص‌تر و جذاب‌تر می‌کند. انواع کاغذ دیواری‌ها با طرح طبیعت از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای پوشاندن دیوارهای آشپزخانه شما است.

۶. کاغذ دیواری با طرح سنگ مرمر

کاغذ دیواری با طرح سنگ مرمر

اگر دوست دارید آشپزخانه خود را لاکچری و شیک کنید ولی نمی‌خواهید هزینه زیادی برای این موضوع بپردازید، کاغذ دیواری با طرح سنگ مرمر را انتخاب کنید. با این کار هم هزینه کمتری می‌پردازید و هم می‌توانید با پیدا کردن کاغذ دیواری‌های جدید، خیلی سریع کاغذ دیواری خود را تعویض کنید. کاغذ دیواری با طرح سنگ مرمر حس لوکس بودن و جذابیت را به آشپزخانه شما می‌بخشند.

۷. کاغذ دیواری سه‌بعدی

کاغذ دیواری معکوس

کاغذ دیواری سه‌بعدی باعث تقویت قدرت تخیل شما می‌شود و آشپزخانه شما را به یک گالری عکس چشم‌نواز تبدیل می‌کند. انتخاب کاغذ دیواری سه‌بعدی با طرح طبیعت، به فضای آشپزخانه عمق می‌بخشد و با روح شما کاری می‌کند که یادتان برود در آشپزخانه هستید!

۸. کاغذ دیواری با پوشش سبز

کاغذ دیواری با طرح گیاهان و پوشش سبز

اگر عاشق گل و گیاه هستید اما فضای کافی برای نگهداری گل و گیاهان ندارید، چرا یکی از دیوارهای اصلی آشپزخانه خود را با کاغذ دیواری با طرح گیاهان سبز نمی‌پوشانید؟ با این کار، هم سایه‌های لطیف سبز را به خانه خود می‌آورید و هم آرامش بیشتری را در خانه خود ایجاد خواهید کرد.

۹. کاغذ دیواری با عناصر آشپزخانه

کاغذ دیواری با عناصر آشپزخانه

حالا که می‌خواهید کاغذ دیواری مناسب را انتخاب کنید، می‌توانید به عناصر آشپزخانه و موارد اصلی موجود در آشپزخانه فکر کنید. انتخاب کاغذ دیواری‌های مرتبط با آشپزخانه، واقعاً محیط آشپزخانه را جذاب می‌کند. برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای آشپزخانه می‌توانید به طرح غذاها، سبزیجات، میوه‌ها، کیک و شیرینی‌ها و… فکر کنید. مثلا در تصویر بالا، کاغذ دیواری خاصی را خواهید دید که با طرح ترازوی آشپزخانه، قاشق و چنگال، قوری، همزن، قیچی، ماهیتابه و… پوشانده شده است و همانطور که می‌دانید این وسایل در آشپزخانه بسیار پرکاربرد هستند.

۱۰. کاغذ دیواری رنگارنگ

کاغذ دیواری رنگارنگ

شما می توانید پس‌زمینه آشپزخانه خود را از میان کاغذ دیواری‌های نشاط‌آور و رنگارنگ انتخاب کنید و گوشه‌ای از خانه خود را با رنگ‌های تازه و الگوهای روشن بپوشانید. کاغذ دیواری‌های رنگارنگ برای خانه‌ها و آپارتمان‌ها با متراژ کم عالی است و راهی هوشمندانه برای بزرگ‌تر نشان دادن فضای آشپزخانه است.

۱۱. کاغذ دیواری با سایه‌های سبز

اگر تمام دیوارها و وسایل خانه شما سفید است، از کاغذ دیواری با سایه‌های سبز برای پوشاندن دیوارها استفاده کنید. کاغذ دیواری با سایه‌های سبز باعث ایجاد فضایی آرامش‌بخش در محیط آشپزخانه می‌شود.

۱۲. نصب کاغذ دیواری ریز نقش روی سقف و دیوار

نصب کاغذ دیواری ریزنقش

یکی دیگر از راه‌های افزایش جذابیت در آشپزخانه این است که تمام سقف و دیوارها را با کاغذ دیواری‌های ساده با طرح ریز و بافت ظریف بپوشانید. اگر دوست دارید کاغذ دیواری نصب شده در آشپزخانه زیاد خودنمایی و جلب توجه نکند، کاغذ دیواری ساده با طرح ریز و ظریف را انتخاب کنید.

۱۳. کاغذ دیواری متفاوت و برجسته

کاغذ دیواری متفاوت و برجسته

گاهی اوقات می‌توانید جسورانه عمل کنید و یکی از دیوارهای آشپزخانه خود را با خاص‌ترین و متفاوت‌ترین مدل کاغذ دیواری بپوشانید. با این کار، یک دیوار خاص و جذاب در آشپزخانه خود خواهید داشت که توجه‌ها را به خود جلب می‌کند.

۱۴. نصب کاغذ دیواری بالای شومینه و طاقچه

نصب کاغذ دیواری بالای شومینه و طاقچه

اگر دوست ندارید تمام دیوارهای آشپزخانه را با کاغذ دیواری بپوشانید و فقط می‌خواهید کمی فضای آشپزی و صرف غذا را از حالت سادگی دربیاورید، می‌توانید کاغذ دیواری گل‌دار و ریز نقش را بالای شومینه، طاقچه‌ها و قفسه‌های آشپزخانه نصب کنید.

۱۵. کاغذ دیواری با طرح‌های خاص و رنگی

گاهی وقت‌ها با انتخاب کاغذ دیواری‌های جذاب با طرح‌های خاص و رنگی، شما آشپزخانه را شبیه به یکی از اتاق‌های خانه می‌کنید که دوست دارید داخلش بنشینید و از زیبایی آشپزخانه خود کیف کنید.

منبع: thespruce

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه