۱۵ بار که شخصیت‌های متال گیر به بازی‌های دیگر آمدند

۲۳ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
شخصیت های متال گیر

متال گیر مجموعه‌ای است که به خاطر شخصیت‌های جذابش شناخته شده است. جالب، عجیب و غریب، فریبنده و هر آنچه آن‌ها را توصیف کنید، به هر حال جزء اصلی بازی‌ها هستند و دلیل مهمی است که این سری مورد علاقه‌ی بسیاری شده و ساعت‌ها به تجربه‌ی آن می‌پردازند. بنابراین، جای تعجب نیست که برخی از نمادین‌ترین و شناخته‌شده‌ترین شخصیت‌های این مجموعه برای حضور در دیگر سری بازی‌های ویدیویی در طول سه دهه‌ی زندگی‌شان، مهیا شده باشند. در این مقاله قصد داریم تا به این حضورها در بازی‌های مختلف، بپردازیم.

روباه خاکستری

روباه خاکستری (Gray Fox) در بازی Konami Krazy Racers 2001

Konami Krazy Racers یک بازی مسابقه‌ای در سبک ماریو کارت است که روی کنسول دستی گیم‌بوی ادونس منتشر شده است. همانطور که از نام آن پیدا است، شامل شخصیت‌هایی از بازی‌های مختلف شرکت کونامی است. یکی از این شخصیت‌ها روباه خاکستری، نینجای سایبورگ معروف اولین بازی متال گیر سالید است. نام اصلی او فرانک جیگر و مزدور و مامور سابق واحد نیروهای ویژه ایالات متحده با نام فاکس هوند بوده است. او که در اصل یک کودک سرباز بود، تنها ماموری محسوب می‌شد که به رمز “روباه”، بالاترین سطح این واحد ویژه دست یافت.

سالید اسنیک در Boktai 2: Solar Boy Django

سالید اسنیک در Boktai 2: Solar Boy Django 2004

بوکتای یک سری اکشن نقش‌آفرینی تولید شده توسط کوجیما روی کنسول دستی گیم‌بوی و به همراه یک دنباله در نینتندو دی‌اس است که در آن بازیکن یک شکارچی خون‌ آشام را کنترل می‌کند. جالب است بدانید که بازی‌ها از حسگر خورشیدی تعبیه شده در کارتریج استفاده می‌کردند. در قسمت دوم بوکتای می‌توانید با سالید اسنیک در بازی روبرو شوید. او می‌تواند جعبه ای حاوی اقلام تصادفی را به شما بفروشد. اسنیک همچنین بار دیگر در قسمت سوم این مجموعه که تنها در ژاپن منتشر شد، ظاهر می‌شود.

اسنیک و باس در Monster Hunter Portable 3rd 2010

اسنیک و باس در Monster Hunter Portable 3rd 2010

همکاری بین سری محبوب و نقش‌آفرینی مانستر هانتر و بازی متال گیر سالید نسخه‌ی پیس واکر منجر به این اتفاق شد شد. مانستر هانتر پرتابل ۳ شامل مجموعه‌های زرهی از نیکد اسنیک و باس و همچنین تجهیزات نسخه‌ی پیس واکر برای شخصیت فلن کامریدز نظیر لباس مخفی‌کاری و چاقو بود. جعبه‌های مقوایی معروف نیز در بازی ظاهر شدند و با انجام ماموریت‌های دانلودی ویژه به تجهیزات بیشتری مرتبط با سری متال گیر دسترسی پیدا می‌کردید.

سالید اسنیک

اسنیک و گری فاکس در .Super Smash bros نسخه‌ی Brawl 2008 و Ultimate 2018

یکی از شخصیت‌های جدیدی که در سری بازی‌های مبارزه‌ای Super Smash Bros نینتندو ظاهر شده، سالید اسنیک است. این شخصیت بسیاری از توانایی‌ها و تجهیزات معروف خود از جمله تکنیک‌های CQC، جعبه‌ی مقوایی معروف و چندین سلاح را در اختیار دارد. همچنین جالب است بدانید که گری فاکس نیز در بازی به شکل تروفی اسیست نیز موجود است، آیتمی که یک شخصیت غیرقابل بازی را فرا می‌خواند تا به طور موقت در کنار شما بجنگد. همچنین پس از ده سال اسنیک به سری سوپر اسمش در نسخه‌ی آلتیمیت سال ۲۰۱۸ برای نینتندو سوییچ بازگشت. چندین شخصیت از سری متال گیر نیز به عنوان روح یا “Spirit” (شخصیت‌های بازشدنی که می‌توانند مبارز شما را تقویت کنند) در این نسخه ظاهر می‌شوند که می‌توان از بین آن‌ها به کازوهیرا میلر، نیکد اسنیک، سالیدوس اسنیک، لیکوئید اسنیک و آسلات اشاره کرد.

ریدن در Evolution Skateboarding 2002

اسنیک، رایدن و سربازان گورلوکوویچ در Evolution Skateboarding 2002

Evolution Skateboarding یک بازی ورزشی مبتنی بر اسکیت بورد بود که توسط کونامی ساخته و در سال ۲۰۰۲ بر روی پلی استیشن ۲ و گیم‌کیوب منتشر شد. بازیکنان می‌توانستند چهار شخصیت را از سری متال گیر در بازی باز کنند. نه تنها سالید اسنیک و ریدن، بلکه دو سرباز گورلوکوویچ می‌توانستند با یک اسکیت بورد در بازی بچرخند. کونامی بعدها یک حالت مبتنی بر این بازی و متال گیر سالید۲  اضافه کرد که به بازیکنان اجازه می‌داد در اطراف پایکاه “Big Shell” اسکیت سواری کنند.

سالید اسنیک در New International Track & Field

سالید اسنیک در New International Track & Field 2008

New International Track & Field یک بازی ورزشی است که توسط شرکت کونامی ساخته و در سال ۲۰۰۸ برای نینتندو دی‌اس منتشر شده است. این بازی دارای چندین شخصیت مختلف از سری بازی‌های کونامی برای کنترل کردن است که یکی از آن‌ها سالید اسنیک است. به نظر می‌رسد او قادر به انجام فعالیت‌های ورزشی مختلفی است و تنها به اسکیت سواری بسنده نمی‌کند.

پکیج‌های مختلف متال گیر سالید برای سری LittleBigPlanet

پکیج‌های مختلف متال گیر سالید برای سری LittleBigPlanet

LittleBigPlanet یک سری بازی در سبک سکوبازی یا پلتفرمر است که نسخه‌ی اول آن توسط مدیا مولکول برای پلی‌استیشن ۳ ساخته شده است و به بازیکنان اجازه می‌دهد مراحل مد نظر خود را ایجاد کرده و به اشتراک بگذارند. بازی چندین بسته‌ی الحاقی دریافت کرد و یکی از آن‌ها با تم متا گیر سالید ۴ ساخته شد. جدای از چندین شیء مرتبط با سری متال گیر برای استفاده در بازی، بازیکنان می‌توانستند سک‌بوی (شخصیت اصلی بازی) را در لباس‌های اسنیک، رایدن، یک سرباز گورلوکوویچ، مریل و مانتیس قرار دهند.

متال گیر سالید دو کراس اوور دیگری را با سری LittleBigPlanet انجام داد. نسخه‌ی سوم این سری یک بسته‌ با محوریت لباس با موضوع نسخه‌ی Ground Zeroes متال گیر دریافت کرد که شخصیت‌ها را به کاز، اسنیک، اسکال فیس، یک هلیکوپتر و یک خودروی زرهی تبدیل ‌می‌کرد. سال بعد، مجموعه‌ی دومی از آیتم‌های مرتبط با متال گیر بر اساس نسخه‌ی فانتوم پین منتشر شد. این شامل کاستوم‌های آسلات، اسنیک، کاز، جعبه‌ی معروف و سگ محبوب بازی یعنی “DD” بود.

الد اسنیک و سالید اسنیک در Scribblenauts 2009 نسخه‌ی ژاپن

الد اسنیک و سالید اسنیک در Scribblenauts 2009 نسخه‌ی ژاپن

Scribblenauts یک بازی منحصر به فرد است که در آن با تایپ کلمات معماها را حل می‌کنید. شما می‌توانید تقریباً هر چیزی را که فکرش را بکنید بنویسید و بازی آن را ظاهر ‌کند و تقریبا امکانات بی‌نهایتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. کونامی این عنوان را در ژاپن منتشر کرد و در نسخه‌ی ژاپنی الد اسنیک و سالید اسنیک در بازی گنجانده شده‌اند. همانطور که تاکنون دیدید محبوبیت این شخصیت‌ها باعث شده تا کونامی در بازی‌های مختلف خود از آن‌ها استفاده کند و اسکریبلنات یکی از آن‌ها است.

رایدن در Assassin’s Creed Brotherhood 2010

رایدن در Assassin’s Creed Brotherhood 2010

سری متال گیر و اساسینز کریدز بارها در چندین بازی به یکدیگر اشاره کرده‌اند. نسخه‌ی چهارم متال گیر شامل یک لباس الطائر بود و در نسخه‌ی پیس واکر می‌توانستید در انبارهای کاه شیرجه بزنید و حرکت معروف “Leap of Faith” را از سری آساسینز کرید تقلید کنید. در نسخه‌ی برادرهود، حتی می‌توانید لباس کامل رایدن را باز کنید و اتزیو را به نینجای سایبورگ از متال گیر ۴ تبدیل کنید.

رایدن در PlayStation All Stars Battle Royale 2012

رایدن در PlayStation All Stars Battle Royale 2012

PlayStation All Stars Battle Royale اساسا پاسخ سونی به سری محبوب سوپر اسمش بود. در این بازی، شخصیت‌های نمادین پلی‌استیشن در نبردهای دیوانه‌وار به میدان می‌روند و نینجای معروف متال گیر یعنی رایدن نیز در این اثر حضور دارد. این بازی در همان سال با متال گیر رایزینگ منتشر شد، بنابراین نسخه‌‌ای از رایدن که در این دو بازی وجود دارد، مشابه هم هستند.

اسنیک در Ape Escape 3

اسنیک در ۲۰۰۵ Ape Escape 3

نسخه‌ی سوم متال‌گیر با نام Subsistence، که همان Snake Eater  محسوب می‌شد که با چندین ویژگی جدید همراه بود، شامل حالت جدیدی به نام اسنیک در مقابل میمون بود که در آن اسنیک وظیفه‌ی گرفتن میمون‌های سری Ape Escape را برعهده داشت. به نوبه خود، Ape Escape 3 که در سال ۲۰۰۵ در ژاپن و ۲۰۰۶ در غرب منتشر شد، یک حضور افتخاری از اسنیک را نمایش داد. برای این شخصیت از مدلسازی‌ای شبیه نیکد اسنیک در متال گیر سالید ۳ استفاده کرده بود، اما در واقع قرار بود در بازی سالید اسنیک باشد. جالب است بدانید که صداپیشگی اسنیک در این بازی توسط دیوید هایتر انجام نشده، بلکه توسط پیتر لوری، که نقش ولکان ریون را در  متال گیر سالید یک و نسخه‌ی The Twin Snakes بازی می‌کند، صداگذاری شده است.

سالید اسنیک در 2003 DreamMix TV World Fighters

سالید اسنیک در ۲۰۰۳ DreamMix TV World Fighters

DreamMix TV World Fighters یک بازی کنسول گیم‌کیوب بود که توسط کونامی در سال ۲۰۰۳ منتشر شد و شخصیت‌هایی از کمپانی‌هایی نظیر هادسون، تاکارا و کونامی در مراحل مختلف مبارزه می‌کنند و به نوعی شبیه سری سوپراسمش است. یکی از مبارزان قابل انتخاب سالید اسنیک از نسخه‌ی دوم متال گیر بود. همچنین مرحله‌ای بر اساس فصل “Plant” متال گیر ۲ در این بازی وجود داشت.

 سالید اسنیک، الد اسنیک، نیکد اسنیک و رایدن در Super Bomberman R

سالید اسنیک، الد اسنیک، نیکد اسنیک و رایدن در Super Bomberman R 2018

Super Bomberman R که در سال ۲۰۱۸ برای پلی استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر شد، شامل چندین شخصیت مهمان است. مدت کوتاهی پس از انتشار آن، کونامی سه قهرمان معروف متال گیر را به لیست شخصیت‌های بازی اضافه کرد. نیکد اسنیک از متال گیز سالید ۳، سالید اسنیک از متال گیر سالید ۱ و رایدن از متال گیر رایزینگ در دسترس قرار گرفتند. دیوید هایتر برای صداپیشگی هر دو شخصیت اسنیک بازگشت، اما به طرز عجیبی کوئینتون فلین صداپیشگی رایدن را انجام نداد. الد اسنیک بعدها در یک به‌روزرسانی، زمانی که بازی بر روی پلتفرم‌های جدید منتشر شد، به این اثر اضافه شد.

سالید اسنیک در 2004 Yu-Gi-Oh! 7 Trials to Glory: World Championship Tournament

سالید اسنیک در ۲۰۰۴ Yu-Gi-Oh! 7 Trials to Glory: World Championship Tournament

بازی Yu-Gi-Oh! 7 Trials to Glory: World Championship Tournament روی کنسول گیم‌بوی ادونس در ژاپن در سال ۲۰۰۴ و در غرب در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. یکی دیگر از سری‌های محبوب کونامی که شاهد حضور افتخاری سالید اسنیک در آن بودیم. در بازی، او لباس مبدل جعبه‌ای می‌پوشد و می‌گوید: «نمی‌دانم چرا این را فاش می‌کنم، اما من یک جاسوس مخفی هستم. من توسط سازمانی استخدام شدم که بی‌نام خواهد ماند تا این دنیای سایه‌ای را مطالعه و بررسی کنم.»

سالید اسنیک در Astro’s Playroom 2020

سالید اسنیک در Astro’s Playroom 2020

سالید اسنیک همچنین در آسترو پلی‌روم ظاهر شده است. عنوانی از پیش نصب شده و رایگان که در کنار پلی استیشن ۵ عرضه شد تا برخی از قابلیت‌های آن را به نمایش بگذارد. کل بازی به عنوان ادای احترام به تاریخ پلی‌استیشن عمل می‌کند و به همین دلیل مملو از ارجاعات به بازی‌ها و شخصیت‌های خاص، از جمله دث استرندینگ و متال گیر سالید  است. در ابتدای مرحله‌ی Frigid Floes، با یک جعبه مقوایی با برچسبی مواجه می‌شوید که روی آن عبارت «حالت جامد» نوشته شده است که اشاره به سالید اسنیک و SSD که یکی از ویژگی‌های تعیین‌کننده‌ی پلی‌استیشن ۵ است، دارد. رباتی که یک باندانا و یک کت و شلوار مخفی به تن دارد از زیر جعبه دیده می‌شود و اگر به جعبه ضربه بزنید، صدای علامت تعجب معروف سری متال گیر پخش می‌شود. در این لحظه اسنیک وارد عمل شده و اسلحه‌ی خود را نشان می‌دهد.

منبع: Metal Gear Informer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه