گوشی موبایلی با شارژ سریع ۱۵۰ واتی شاید به‌زودی معرفی شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
شارژ 150 وات

در سال ۲۰۲۰ تعدادی گوشی توانستند مرز سرعت ۱۰۰ وات را برای شارژ رد کنند و در سال ۲۰۲۱ هم تعدادی گوشی مانند ردمی نوت ۱۱ پرو پلاس و شیائومی میکس ۴ با سرعت شارژ ۱۲۰ وات از راه رسیدند. اما حالا یکی از افشاگران مشهور اعلام کرده که به‌زودی اولین گوشی مجهز به شارژ سریع ۱۵۰ وات از راه می‌رسد ولی در این زمینه اطلاعات بیشتری ارائه نداده است.

گفتنی است شارژ ۱۲۰ وات هم همین حالا بسیار سریع محسوب می‌شود. به‌عنوان مثال شیائومی میکس ۴ با پشتیبانی از شارژ ۱۲۰ وات در عرض ۲۱ دقیقه می‌تواند باتری ۴۵۰۰ میلی‌آمپر ساعتی خود را شارژ کند و اگر حالت Boost Mode را فعال کنید، زمان شارژ این گوشی به فقط ۱۵ دقیقه می‌رسد. بنابراین شارژ سریع ۱۵۰ وات می‌تواند زمان لازم برای شارژ را بیش از پیش کاهش دهد. البته در این زمینه معیارهای دیگری هم اهمیت دارند.

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، باتری‌های لیتیوم یونی به مرور زمان فرسوده می‌شوند و هر چقدر سرعت شارژ بالاتر باشد، باتری در معرض گرمای بیشتری قرار می‌گیرد و این موضوع منجر به تسریع فرسایش باتری می‌شود. علاوه بر این، استانداردهای شارژ بسیار سریع نسبت به استانداردهای مرسوم تورم بیشتری در باتری ایجاد می‌کنند و این یعنی شرکت باید در بدنه فضای خالی بیشتری به باتری اختصاصی دهد. این در حالی است که اگر سرعت شارژ کمتر باشد، شرکت سازنده می‌تواند با بهره‌گیری از این فضا از باتری بزرگ‌تر استفاده کند.

شارژ 150 وات

شیائومی و اوپو بعد از بررسی فناوری شارژ ۱۲۰ و ۱۲۵ وات خود اعلام کرده‌اند که بعد از حدود ۲ سال استفاده، باتری‌های فوق به ۸۰ درصد ظرفیت اولیه‌ی خود می‌رسند. اگرچه چنین آماری اصلا بد نیست، اما برای افرادی که گوشی‌های خود را بیش از ۲ سال نگه می‌دارند، کمی نگران‌کننده محسوب می‌شود.

به همین خاطر احتمالا شارژ سریع ۱۵۰ وات در این زمینه فشار بیشتری به باتری وارد می‌کند. البته شیائومی ماه‌ها قبل بعد از بررسی سرعت شارژ ۲۰۰ وات اعلام کرد که این سرعت شارژ هم بعد از حدود دو سال، ظرفیت باتری را به ۸۰ درصد ظرفیت اولیه می‌رساند. با توجه به اینکه حداقل تا چند سال آینده خبری از ارائه‌ی فناوری‌های نوین برای باتری گوشی نخواهد بود، کاربران فقط می‌توانند چشم‌انتظار ارائه‌ی سرعت‌های بیشتر برای شارژ باتری باشند.

منبع: Android Authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما