۱۷ کاری که رییس‌های موفق انجام می‌دهند

۹ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۵ ۴ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

رییس بودن می‌تواند خسته کننده باشد. در بهترین روزها، یک رییس باید مطمئن شود تیم‌اش به خوبی کارها را انجام می‌دهد. در روزهای بد هم باید راه‌های مختلفی را برای انگیزه دادن به تیم‌ پیدا و مشکلاتی را حل کند؛ حتی اگر هم برخی تصمیمات قرار است از محبوبیت او در محیط کار کم کند.

بسیاری از افراد به دنبال ریاست هستند، اما زمانی که به این پست می‌رسند، هیچ تجربه‌ای ندارند و برای انجام شغل‌شان جدیدشان تمرین ندیده‌اند. اگر به دنبال رییس شدن هستید یا اینکه با یکی از آن‌ها تعامل دارید، می‌توانید با نگاه کردن به قابلیت‌های یک رییس موفق، در موقعیت خود پیشرفت کنید.

رییس بودن راحت نیست. با این حال برخی بهتر از دیگران شغل ریاست را انجام می‌دهند. آن‌ها بر روی کارهایی که در این لیست است بیشتر وقت می‌گذراند.

۱. آن‌ها تشویق می‌کنند.

هر تیمی نیاز دارد تا همیشه حس کند در حال حمایت شدن است. رییس‌های موفق می‌دانند چگونه به تیم خود انگیزه بدهند و آن‌ها را از توانایی‌های‌شان مطمئن کنند.

۲. آن‌ها می‌بینند.

اگر کسی کار خود را خوب انجام داده است، باید دیده شود. افراد می‌خواهند بدانند کسی غیر از خودشان به کاری که انجام داده‌اند اهمیت می‌دهد. رییس‌‌های موفق نمی‌گذارند هیچ کار خوبی نادیده گرفته شود.

۳. آ‌ن‌ها به تیم قدرت می‌دهند.

افراد زمانی کار خود را به خوبی انجام می‌دهند که خود را در کنترل کامل آن ببینند. یک رییس موفق به افراد روش‌ها و ابزار لازم را می‌دهد تا آن‌ها در کارشان موفق شوند.

۴. آن‌ها قبول می‌کنند.

افراد ممکن است نتوانند از تمام توانایی‌های خود استفاده کنند. برخی کارها هم ممکن است خوب پیش نرود. رییس‌های موفق واقع‌بین هستند. آن‌ها در هر موقعیتی بهترین تصمیم را می‌گیرند.

۵. آن‌ها بررسی می‌کنند.

هر رییسی ممکن است تصمیمی نادرست بگیرد. یک رییس موفق تمام جوانب را بررسی و پس از آن عمل می‌کند.

۶. آن‌ها یاد می‌دهند.

افراد زمانی خوشحال می‌شوند و بهترین کار خود را انجام می‌دهند که احساس رشد کنند. رییس موفق برای پیشرفت افراد شرکت‌اش وقت می‌گذارد و هزینه می‌کند.

۷. آن‌ها تمرکز می‌کنند.

شرکت هر چه بزرگ‌تر باشد، شلوغی‌های درون آن بیشتر می‌شود. رییس‌های موفق اهداف شرکت را در همه حال حفظ می‌کنند.

۸. آن‌ها راهنمایی می‌کنند.

اگر افراد رها شوند، امکان دارد کار خود را فراموش کنند. یک رییس موفق موقعیت و وضعیت شرکت را به تیم یادآوری می‌کند.

۹. آن‌ها انگیزه می‌دهند.

برای بیشتر افراد، کارها خسته کننده و سخت به نظر می‌رسد؛ مخصوصا وقتی که کار تکراری باشد. رییس‌های موفق زمانی که کارها خسته کننده شده‌اند، به تیم انرژی می‌دهند.

۱۰. آن‌ها اعتماد می‌کنند.

بدون اعتماد، افراد یک تیم فقط به خود فکر می‌کنند. یک رییس موفق می‌داند که اعتماد را باید با رفتار خود نشان داد. آن‌ها خیلی واضح اعتمادی که به تیم‌شان دارند را بروز می‌دهند.

۱۱. آن‌ها نتیجه ارایه می‌دهند.

یک رییس موفق برای اینکه محبوبیت خود را حفظ کند، نتیجه‌ی کارش را به خطر نمی‌اندازد.

۱۲. آن‌ها کمک می‌کنند.

رییسی که تمام مدت در دفترش نشسته است و تیم او به تنهایی کارها را انجام می‌دهند، هیچ احترامی برای خود کسب نمی‌کند. رییس‌های موفق به تیم خود در برنده شدن کمک می‌کنند.

۱۳. آن‌ها گوش می‌دهند.

تیمی که خوب کار می‌کند، ایده‌های خوبی هم ارایه می‌ًدهد؛ ایده‌هایی که باید شنیده شوند. رییس‌های موفق در همه حال به صحبت‌های تیم خود گوش می‌دهند.

۱۴. آن‌ها تفریح ایجاد می‌کنند.

حتی بهترین تیم‌ها هم خسته می‌شوند. یک رییس موفق می‌داند چه زمانی با یک شوخی یا داستان، به تیم انرژی بدهد. کار باید برای تیم سرگرم‌کننده باشد تا آن‌ها هر روز با علاقه سر کار حاضر شوند.

۱۵. آن‌ها تقویت می‌کنند.

یک تیم باید برای رسیدن به اهدافی که برای‌اش تعیین شده است بررسی شود. رییس‌های موفق تیم را در قسمت‌هایی که قدرت کافی ندارند، پیشرفت می‌دهد.

۱۶. آن‌ها تشکر می‌کنند.

یک تیم خوب، شرکت و رییس آن را بهتر نشان می‌دهد. رییس‌های موفق نمی‌گذارند تلاش‌های افراد نادیده گرفته شود. آن‌ها از هر کس که در شرکت به خوبی فعالیت می‌کند به روش‌های مختلف تشکر می‌کنند.

۱۷. آن‌ها الگو می‌شوند.

افراد زمانی بهترین کار خود را ارایه می‌دهند که الگویی داشته باشند. رییس‌های موفق هم این موضوع را می‌دادند و همیشه به دنبال پیدا کردن راه‌هایی جدید برای بهتر کردن تجربه‌ی کار هستند.

منبع: Inc

برچسب‌ها :
دیدگاه شما