۲ Blade Runner در زمستان ۱۳۹۶ اکران می‌شود

۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۸ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

ساخت دنباله‌ای برای فیلم Blade Runner در دست اجرا است و فیلم‌برداری آن از تیرماه سال آینده آغاز خواهد شد. قرار است این فیلم در زمستان سال ۱۳۹۶ اکران شود.

Blade Runner 2 را «دنیس ویلنو» (Denis Villeneuve) کارگردانی خواهد کرد. او سابقا فیلم‌های Sicario و Prisoners را ساخته بود که آثار سینمایی قابل توجهی بودند. ضمنا ایده‌ی فیلم را «رایدلی اسکات» (Ridley Scott) مطرح کرده و فیلم‌نامه‌ی آن را «همپتون فانچر» (Hampton Fancher) نوشته است.

Blade Runner 2 در زمانی چند دهه بعد از فیلم اول اتفاق می‌افتد و «رایان گاسلینگ» (Ryan Gosling) در آن به نقش‌آفرینی خواهد پرداخت. قرار است «هریسون فورد» (Harrison Ford) نیز در نقش قبلی خود، «دکارد» (Deckard) در این فیلم بازی کند.

این دنباله قرار است نقاط ابهامی از پایان فیلم قبلی را برای تماشاگران روشن کند.

اولین نسخه از فیلم Blade Runner در سال ۱۹۸۲ ساخته شد. این فیلم به کارگردانی رایدلی اسکات و تولید شرکت برادران وارنر (Warner Bros) بود که داستان آن برداشت آزادی از رمان «آیا آدم‌مصنوعی‌ها خواب گوسفند برقی می‌بینند؟» نوشته‌ی «فیلیپ کی. دیک» (Philip K. Dick) بود. داستان Blade Runner درباره‌ی ماموری بود که وظیفه داشت انسان‌های با ژن مصنوعی را شناسایی و نابود کند. داستان این فیلم نئو-نوآر علمی-تخیلی در زمانی حدود سال ۲۰۱۹ اتفاق می‌افتاد.

منبع: The Verge و Digital Trends

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar مهدی

  بعد این همه سال ینی چجوری میخوان بسازن که از 1ش بهتر باشه و همینطور مخاطب رو راضی کنه. قاطعا عالی خواهد بود!
  ما که منتظریم!

 2. Avatar عادل

  درصد بزرگی از موفقیت فیلم BladeRunner 1 به خاطر موسیقی بسیار تاثیرگذار ونجلیس بوده. امیدوارم آهنگساز نسخه جدید هم ایشون باشه

  1. Avatar شهرام

   دقیقا دوست عزیز، بدون موسیقی خاص ونجلیس فیلم روح نخواهد داشت من كه با موسیقی ونجلیس بزرگ شدم ، جز ونجلیس كسی نباید موسیقی قسمت 2 رو بسازه