تا ۲۰ سال دیگر ۷۶ میلیون ماشین خودران در جاده‌ها حرکت می‌کنند

۲۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ماشین‌های خودران

به خاطر توجه کشورهای آمریکا و چین به ماشین‌های خودران و همچنین المپیک توکیوی ۲۰۲۰، این خودروها زودتر از چیزی که فکر می‌کنیم به جاده‌ها می‌آیند.

شرکت تحقیقاتی IHS اخیرا مطالعه‌ای انجام داده و در نتیجه‌ی آن پیش‌بینی کرده که تا سال ۲۰۳۵ تعداد ۲۱ میلیون دستگاه ماشین خودران سالانه در سطح جهان به فروش می‌روند؛ و تعداد کل این خودروها تا آن زمان ۷۶ میلیون دستگاه خواهد بود.

اما برآوردهایی که اخیرا انجام شده، نشان می‌دهد که میزان فروش آنها بسیار بیشتر از پیش‌بینی‌های IHS است. سرپرست تحقیقات صنعت خودروی IHS می‌گوید: «فروش جهانی ماشین‌های خودران در سال ۲۰۲۵ به ۶۰۰ هزار دستگاه می‌رسد. پیش‌بینی جدید ما نشان می‌دهد که میانگین میزان رشد سالانه‌ی این خودروها بین سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۵ معادل ۴۳ درصد خواهد بود. در این دهه شاهد رشد قابل توجهی از ماشین‌های خودران و بدون راننده در تمام بازارهای مهم جهانی خواهیم بود.»

چین در دراز مدت به یکی از مناطق مهم برای خرید ماشین‌های خودران تبدیل می‌شود و تا سال ۲۰۳۵ در این کشور ۵.۷ میلیون وسیله‌ی نقلیه‌ی خودران وجود خواهد داشت. چین به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای تکنولوژی جهان می‌تواند بازار وسایل نقلیه‌ی خودران را جذب کند.

علاوه بر این، آمریکا هم کشوری است که به خودروهای بدون راننده علاقه نشان می‌دهد و در استفاده از آنها پیشی می‌گیرد. افزایش محبوبیت برنامه‌های اشتراک خودرو در آمریکا موجب می‌شود که تا سال ۲۰۳۵ به خیابان‌های آمریکا ۴ میلیون ماشین خودران اضافه شود.

آمادگی توکیو برای المپیک‌های تابستانی هم عامل دیگری است که خرید ماشین‌های خودران را افزایش می‌دهد. در این میان، سرمایه‌گذاری‌های بزرگ هم تعداد قابل توجهی از خودروهای متصل به شبکه را به جاده‌های ژاپن می‌آورد.

در آینده برای جا به جایی، تکنولوژی‌های مختلف به هم متصل و ترکیب می‌شود و وسایل نقلیه‌ی خودران هم نقشی مرکزی خواهند داشت. «جرمی کارلسون»، تحلیلگر اصلی شرکت IHS می‌گوید: «کسانی که خودشان را با تغییرات دنیا وفق نمی‌دهند، متاسفانه عقب می‌مانند یا حداقل با صنعت بسیار متفاوتی مواجه می‌شوند.»

منبع: ReadWrite

برچسب‌ها :
دیدگاه شما