۲۵ درصد از کاربران شبکه استیم از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

نرم‌افزار استیم به عنوان پلتفرم اصلی برای بسیاری از بازی‌کننده‌های کامپیوترهای شخصی به‌حساب می‌آید. استیم یک فروشگاه آنلاین و مکانی برای بازی‌کننده‌ها به شمار می‌رود که می‌توانند در آن بازی‌های مختلف را تجربه کنند و آن‌ها را به شکل چندنفره انجام دهند. شرکت والو (Valve) که این نرم‌افزار را طراحی کرده، اطلاعات مختلفی از سخت‌افزارهایی که این برنامه روی آن‌ها اجرا می‌شود را منتشر می‌کند.

شرکت والو اعلام کرد که تا این لحظه ۲۵ درصد از کابران شبکه استیم از سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند.

در تازه‌ترین اطلاعاتی که شرکت والو منتشر کرده، مشخص شده که بیش از ۲۵ درصد کاربران شبکه استیم از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند و سیستم‌های خودشان را به این سیستم‌عامل ارتقا داده‌اند. البته در این آمار گفته شده که استفاده از ویندوز ۱۰ رشد چشم‌گیری داشته و این آمار همچنان روبه افزایش است. در مرداد ماه گذشته تنها ۱۷ درصد از کاربران استیم ویندوز ۱۰ داشتند و این آمار تا شهریور ماه به ۲۵ درصد رسیده است. این موضوع بیانگر این است که از هر چهار نفری که از شبکه استیم استفاده می‌کنند، یک نفر ویندوز ۱۰ دارد. البته ویندوز ۷ همچنان پیشتاز است و نزدیک به ۴۶ درصد کاربران استیم از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند.

از میزان کاربران ویندوز ۸ به‌شدت کم شده و هم اکنون تنها ۲۲ درصد از کاربران با ویندوز ۸ کار می‌کنند. سیستم‌عامل ویندوز بیشترین کاربر را در شبکه استیم دارد. نزدیک به ۹۶ درصد کاربران استیم از ویندوز استفاده می‌کنند. البته این برنامه برای سیستم‌های مک هم عرضه شده است. در این آمار مشخص شده که تنها ۳٫۲ درصد از کاربران استیم با سیستم عامل OS X کار می‌کنند. سهم کاربران لینوکس هم زیر ۱ درصد است.

steamuserswindows10-1

بسیاری از کاربران ویندوز دوست‌دارند که سیستم‌عامل خودشان را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند. در سایت StatCounter مشخص شده که در شهریور ماه گذشته ۷٫۶ درصد از افرادی که در کل دنیا از سیستم‌عامل ویندوز استفاده می‌کنند به ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی شده‌اند.

شرکت والو اطلاعات دیگری را هم منتشر کرده است. بیشتر کاربران استیم با دقت تصویر ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل بازی می‌کنند. در این آمار مشخص شده که چه سخت‌افزارهایی بین بیشتر بازی‌کننده‌ها مشترک است. بسیاری از بازی‌کننده‌ها از سیستمی با ۸ گیگابایت رم بهره می‌برند. روی بیشتر سیستم‌ها یک پردازنده دو هسته‌ای با فرکانس ۲٫۳ تا ۲٫۶۹ گیگاهرتز قرار گرفته است. شرکت NVIDIA هم محبوب‌ترین برند کارت گرافیکی در میان کاربران استیم است. نزدیک به ۵۳ درصد کاربران استیم از کارت‌های گرافیکی NVIDIA استفاده می‌کنند و نزدیک به ۷۳ درصد آن‌ها هم از پردازنده‌های اینتل بهره می‌برند.

منبع:  Digital Trendsبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. وحید خوشبخت

    عالیه
    با این خبر منم به فکر تعویض ویندوزم افتادم…

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما