۲۶ نکته اساسی که آقایان برای داشتن ظاهر چشم‌گیر باید بدانند

۲۳ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۵ ۱۲ تیر ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۲ دقیقه

داشتن ظاهر خوب برای آقایان امتیاز بزرگی است. شما با داشتن ظاهر خوب حرفه‌ای‌تر به‌نظر می‌رسید و باید باور کنید که با استایل مناسب موفق‌تر خواهید بود. اما خوش‌استایل بودن اصولی دارد که باید مطابق آن عمل کرد. برای اینکه اصول خوش‌استایلی را بشناسید آن‌ها را اینجا در قالب نکات کلیدی درآورده‌ایم و قصد داریم با معرفی این اصول راهنمایی‌تان کنیم. این نکات از این‌که چطور باید کفش‌ها را با کت‌وشلوار ست شود تا انتخاب مدل موی مناسب را در بر می‌گیرد.

۱- آستین‌ها را درست تا بزنید:

1

به‌جای اینکه مچ آستین پیراهن‌تان را با بی‌حوصلگی بپیچید، کمی حوصله کنید و آن را بانظم تا کنید. پیشنهاد می‌کنیم به جای چند تای کوچک که باعث می‌شود ظاهرتان بهم ریخته دیده شود، ابتدا یک تای بزرگ ازمچ تا زیر آرنج پیراهن‌تان بزنید و دوباره یک تای منظم روی آن؛ به این ترتیب تای آستین صاف خواهد بود و نمی‌پیچید.

Digi_Buy_Label_Digistyle‌ ‌

۲- کت‌تان را درست تا کنید:

2-done

آقایان خوش‌پوش می‌دانند وقتی کت‌شان را از تن در می‌آورند، بسیار مهم است که بدانند چطور آن‌ را تا کنند که ظاهر صافش به هم نخورد. برای درست انجام دادن این کار شش مرحله وجود دارد:

 • کت‌تان را درآورید و صاف مقابل‌تان قرار دهید
 • یکی از سرشانه‌ها را به داخل فرو ببرید
 • سپس سرشانه دیگر را در حفره‌‌‌ی سرشانه‌ای که به داخل جمع کردید قرار دهید
 • کت را از قسمت وسط صاف کنید و به صاف بودن آستین‌ها هم دقت کنید
 • حالا می‌توانید کت را با یک تای افقی جمع کنید.

Digi_Buy_Label_Digistyle

۳- قوانین «گاهی اوقات، همیشه، هرگز» را درباری بستن دکمه بشناسید:

3

این‌که بدانید کدام دکمه باید همیشه بسته باشد و کدام باز، شاید به نظرتان خیلی مهم نباشد، اما بهتر است بدانید که خیلی هم اهمیت دارد و اینجاست که فرق شما به‌عنوان کسی که می‌داند چطور باید بپوشد تا حرفه‌ای‌تر دیده شود، مشخص می‌شود. اگر تا حالا چیزی از این نکته نمی‌دانستید حالا این شانس را دارید که اطلاعات‌تان را برای داشتن ظاهر حرفه‌ای بالا ببرید.

 • دکمه بالا گاهی اوقات بهتر است بسته باشد (در وضعیت‌های رسمی‌تر)
 • دکمه وسط همیشه باید بسته باشد ( بستن این دکمه باعث می‌شود کت به‌درستی روی بدن قرار بگیرد)
 • دکمه‌ آخر را هرگز نبندید ( بستن این دکمه باعث می‌شود کت به سمت بالا کشیده شود و خطوط افقی به خاطر تا شدن در پشت کت ظاهر شود)
 • هنگامی که می‌نشینید باید همه‌ی دکمه‌های کت‌تان را باز کنید‌ ‌

۴- آیا می‌دانید چطور باید تشخیص دهید کتی که پوشیده‌اید مناسب سایزتان است؟

4

یک راه حل ساده برای آزمایش وجود دارد که به‌راحتی متوجه می‌شوید کت برای‌تان مناسب است یا خیر؛ کنار دیوار بایستید، در حالت طبیعی سرشانه بدن به دیوار نمی‌رسد، درحالت مناسب وقتی کت پوشیده‌اید، کت در تماس جزیی با دیواراست، چنان‌چه سرشانه‌ها در تماس با دیوار جمع شود، کت برای‌تان بزرگ است و مناسب‌تان نیست.

Digi_Buy_Label_Digistyle

۵- پارچه‌های خنکی را که مناسب برای تابستان است، بشناسید:

5

شناختن نام پارچه‌های مناسب برای تابستان و البته هر فصل دیگری راه خوبی است که می‌تواند راهنمای خوبی برای خرید آگاهانه شما باشد. پارچه‌های مناسب تابستان باید سبک و خنک باشند و امکان تنفس به پوست‌تان را بدهند. دو تا از بهترین پارچه‌ها برای این فصل  «کتان» و «لنین» نام دارند که می‌توانند هم برای پارچه کت و شلوار، هم پیراهن به‌کار بروند. کت‌های راه‌راه معروف به «سیرشکری» که گاهی شیر_شکری هم نامیده می‌شوند از همین پارچه‌های نخی آماده می‌شوند. اگر ظاهر این کت‌ها را می‌پسندید، مطمئن باشید که خنک هم هستند و استایل خوب و مناسبی برای تابستان دارند.‌ ‌

۶- صبح‌ها برای آماده شدن از انتخاب کفش مناسب شروع کنید:

6

شاید این خلاف تصور خیلی‌ها باشد چرا که اول حاضر می‌شوند و هنگامی که می‌خواهند از درِ خانه خارج شوند، کفش را انتخاب می‌کنند. اما بدانید اولین مرحله برای حاضرشدن باید با این سوال شروع شود: امروز کجاها باید بروم، چه کفشی مناسب سِت امروز من است؟ آیا باید زیاد پیاده‌روی کنم؟ یا باید برای یک قرار کاری رسمی حاضر شوم؟ جواب این سوال‌ها ظاهر شما را تعیین می‌کند. ابتدا کفش مناسب آن‌را انتخاب کنید و سپس برحسب این‌که ظاهرتان رسمی است یا کژوال، پیراهن و شلوارتان را هماهنگ کنید.

Digi_Buy_Label_Digistyle۷- پیراهن و کفش‌ها باید باهم ست شوند

ست بودن به معنای هم‌رنگ بودن نیست؛ منظور هماهنگ بودن نوع استایل شماست واین بستگی به رسمی و غیررسمی بودن ظاهر شما دارد. خیلی بد است که کفش‌های آکسفورد یا رسمی مردانه را با تی‌شرت بپوشید. یا کفش‌های اسپرت پوشیده باشید در حالی‌که پیراهن و شلوار کلاسیک برتن دارید. البته مبحث ست‌کردن درست و اصولی فقط شامل هماهنگ بودن پیراهن و کفش‌ها نیست، بلکه بحث بسیار مفصلی است که  باید در پرونده‌ای جدا بررسی شود.

۸- خیال‌تان را راحت کنید و چرم صددرصد طبیعی بخرید:

8

اگر قرار است هر روز کیف چرمی‌تان همراه‌تان باشد، پیشنهاد می‌کنیم کمی بیشتر هزینه کنید و محصول صددرصد چرمی بخرید. مطمئنا برای خرید چرم طبیعی باید پول بیشتری خرج کنید، اما نگران نباشید چرا که در طول زمان خرید با کیفیت‌تر هرچند گران‌تر هم باشد، می‌تواند حتی مقرون‌به‌صرفه باشد. خیال‌تان از این‌که محصولی که خریده‌اید راحت باشد چرا که همراه خوبی برای‌تان خواهد بود و زود از نفس نمی‌افتد. به علاوه اینکه محصولات تقلبی و پلاستیکی ظاهر شما را ارزان ببه چشم می‌آورد.

Digi_Buy_Label_Digistyle۹- قالب کفش را فراموش نکنید:

9

برای اینکه ظاهر کفش چرمی‌تان به خوبی حفظ شود پیشنهاد می‌کنیم از قالب کفش استفاده کنید. به همین راحتی می‌توانید تا مدت بیشتری فرم زیبای کفش‌های چرمی‌تان را حفظ‌ کنید. باید دقت داشته باشید که سایز قالبِ کفش را متناسب با سایز کفش‌تان کرده‌اید.‌

۱۰- لباس‌های بافتنی را تا کنید به جای این‌که به چوب لباسی آویزان کنید:

10

لباس‌های بافتنی را حتما تا کنید و به هیچ‌وجه آویزان نکنید؛ حتی لباس‌های بافتنی سبک و ظریف را. استفاده از چوب لباسی باعث می‌شود لباس از ناحیه‌ی سرشانه‌ها آویزان شود و با توجه به جنس بافتنی و حالت کشسانی آن، پس از مدتی لباس دِفرمه می‌شود و اصطلاحا «جا» می‌اندازد. در نتیجه وقتی آن را برتن می‌کنید جای چوب لباسی روی آن مشخص خواهد شد که باعث می‌شود ظاهرتان بد به‌نظر برسد. از طرفی توصیه می‌کنیم بقیه‌ی لباس‌های‌تان، حتی تی‌شرت‌ها را روی چوب لباسی آویزان کنید تا صاف باشند و چروک نشوند و بعدا زحمت اتو کردن‌شان را به خودتان ندهید.

Digi_Buy_Label_Digistyle

۱۱- می‌توانید جوراب نپوشید:

11

تابستان فصلی است که لباس‌ها هرچه کمتر و سبک‌تر باشند، بهتر است. پس می‌توان بخش‌هایی از پوشش مثل جوراب‌ها را حذف کرد. جوراب‌ها باعث گرم شدن پاها می‌شوند و الزامی در پوشیدن آن‌ها نیست. هرچند اما و اگرهایی برای نپوشیدن آن وجود دارد؛ از جمله این‌که مطمئن باشید نپوشیدن جوراب باعث نمی‌شود پاهای شما درون کفش بوی بد بگیرد. در غیر این‌صورت لطفا کمی گرما را تحمل کنید و جوراب‌تان را بپوشید. از طرفی به نوع کفش‌تان هم توجه کنید. مسلما برخی از انواع کفش مثل کتانی‌های ورزشی یا کفش‌های کلاسیک مردانه را باید با جوراب پوشید. اما برخی دیگر از انواع کفش مثل لوفرها و کالج‌ها و طرح‌هایی از این دست را می توان بدون جوراب هم پوشید. درکل توجه داشته باشید که جوراب نپوشیدن ظاهر شما را غیر رسمی نشان می‌دهد.

Digi_Buy_Label_Digistyle

۱۲- کیف پول را در جیب پشتی شلوارتان نگذارید:

12

این عادت بسیار بدی است که متاسفانه بیشتر آقایان دچارش هستند. جدا از تمام نکاتی که کیف پول وزن جیب پشتی را زیاد می کند و ظاهر جیب را بعد از مدتی از ریخت می‌اندازد، در هنگام  نشستن کیف پول و احتمالا کارت‌های اعتباری‌تان خم می‌شوند و ظاهر آن ها هم خراب خواهد شد. با این حال مهم‌ترین آسیب را به ستون فقرات‌تان می‌زنید. تحقیقات نشان داده است در هنگام نشستن چنان‌چه کیف پول در جیب پشتی شلوار باشد به خاطر حجم کیف پول، باسن و لگن کمی کج می‌شوند و در نتیجه به ستون فقرات فشار می‌آید. این موضوع به‌تدریج می‌تواند عامل کمر درد شود. پس این تهدید را جدی بگیرید و کیف پولتان را در جیب پشت نگذارید.  اگر این سوال برای‌تان پیش آمده که: پس چه کار کنیم؟ کیف‌های دستی و یا جیب کت می‌توانند جایگزین‌های مناسبی برای قرار دادن کیف پول باشند.

Digi_Buy_Label_Digistyle

۱۳- برای این‌که عمر کفش‌های چرمی‌تان بیشتر باشد، آن‌ها را واکس بزنید:

13

 واکس زدن علاوه بر این‌که باعث می‌شود ظاهر کفش‌ها تمیز باشد -و ضمنا می‌دانیم که یک آقای خوش استایل را باید از واکس کفش‌هایش شناخت-، برای نگه‌داری کردن از کفش‌های چرمی لازم است. چرم از پوست حیوان تهیه می‌شود و پوست هم احتمال خشک شدن و شکسته شدن دارد به‌ویژه در فصل سرد که جنس چرم زودتر هم خشک می‌شود و در نتیجه فاصله‌ی زمانی واکس زدن متناسب با میزان استفاده شما از کفش، کمتر می‌شود. واکس زدن کفش‌ها را نرم می‌کند فقط باید برای درست واکس زدن به نکاتی توجه کرد:

 • ابتدا توسط پارچه‌ی خشکی گرد و خاک اضافه را پاک کنید و مطئن شوید سطح کفش تمیز است.
 • توسط فرچه یا ابر نرمی واکس را به صورت مورب به کفش‌تان بزنید تا بهتر جذب شود.
 • بهتر است حداقل به اندازی یک روز کفشی را که واکس زده‌اید را نپوشید و صبر کنید تا واکس خوب جذب شده و نرمی آن متعادل‌تر شود.

Digi_Buy_Label_Digistyle

۱۴- بگذارید کفش‌های‌تان کمی نفس بکشند:

14

مداوم پوشیدن کفش‌های چرمی باعث خسته شدن چرم و کم شدن عمرش می‌شوند. بهتر است هرازگاهی کفش‌های‌تان را عوض کنید و به آن‌ها استراحت بدهید. این فاصله، زمان مناسبی برای واکس زدن است و خوب است هرگاه چند روزی کفش را پا نمی‌کنید از قالب کفش هم استفاده کنید. با این کار عمر کفش های‌تان بیشتر خواهد شد.

۱۵- به آریشگرتان بگویید آخرین بار کِی موهای‌تان را کوتاه کرده است:

15

آرایشگرتان می‌داند رشد مو چقدر است. وقتی به او زمان آخرین باری که موهای‌تان را کوتاه کرده را بگویید، به‌خوبی می‌تواند اندازه و مدل قبلی کار خود را تصور کند. ضمن این‌که می‌توانید به او بگویید دقیقا می‌خواهید همان اندازه باشد یا نه.‌

۱۶- مدل موهای‌تان باید به صورت‌تان بیاید:

16

این که الان چه مدل مویی مد شده، به اندازه‌ی این‌که چه مدل مویی مناسب شماست، اهمیت ندارد. مد روز بودن خوب است به شرطی که آن مد متناسب شما باشد.  پس فرم صورت‌تان را بشناسید و بدانید چه مدل‌هایی متناسب صورت شماست. اگر صورت‌تان گرد است، مدلی برای شما بهتر است که گردی صورت را بشکند و اگر استخوانی‌ست -که خوش به حال‌تان! البته اگر بیش از حد استخوانی و لاغر نباشید- به خاطر فرم مطلوبی که صورت‌تان دارد، آرایشگرهای ماهر خودشان بهترین پیشنهاد را به شما می‌دهند.

۱۷- حداقل ماهی یک‌بار سلمانی بروید:

ماهی یک‌بار سلمانی رفتن حداقل زمانی است که باید صرف داشتن موهای مرتب کنید. البته چنان‌چه موهایتان کوتاه است زودتر باید به سلمانی بروید. اما اگر موهای بلند دارید می‌توانید یک ماه صبر کنید و به خود زحمت سلمانی رفتن ندهید!

۱۸- اگر موهایتان از دوطرف فرق سر به سمت بالا در حال خالی شدن است، بهتر است موهای دو طرف سر را کوتاه نگه دارید:

18

باز شدن فرق، مشکل رایج بیشتر آقایان است اما انتخاب مدل موی مناسب می‌تواند تا حد زیادی به این مشکل کمک کند. کوتاه نگه داشتن موهای دو طرف سر یکی از بهترین انتخاب‌هاست. با این کار خالی شدن پیشانی کمتر به چشم می‌آید. به‌علاوه اگر به صورتتان می‌آید، فرق‌تان را از یک طرف به‌صورت کج شانه کنید.

۱۹- این ۴ گام را برای اصلاح عالی صورت دنبال کنید:

19-done

 • همیشه ابتدا دوش بگیرید؛ آب و بخار تا حد زیادی موهای ریش را نرم و از طرفی منافذ پوست را هم باز می‌کند. همچنین با این کار سلول‌های مرده از سطح پوست جمع می‌شود.
 • آب اضافه را خشک کنید و قبل از اصلاح از لوسیون‌های مخصوص اصلاح استفاده کنید؛ با این کار موهای ریش انعطاف‌پذیر می‌شوند و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را تراشید.
 • ۵ دقیقه زمان دارید تا ریشتان را بتراشید؛ اگر بیشتر از این طول بکشد، موهای ریش خشک می‌شوند. ریش باید قبل از خشک شدن تراشیده شود. نکته بسیار مهم در هنگام تراشیدن موها این است که دقت کنید تیغ را درجهت رویش موهای بکشید تا به پوست‌تان آسیب نزند و بعد از اصلاح پوست‌تان نرم باشد.
 • از لوسیون بعد از اصلاح استفاده کنید؛ این فوت آخر کوزه‌گری است که باعث می‌شود بعد از اصلاح پوست صورت‌تان صاف و براق به‌نظر برسد. بهتر است از لوسیون‌های بدون الکل استفاده کنید. لوسیون بعد از اصلاح کمک می‌کند رطوبت پوست حفظ شود و از طرفی با چربی مطلوبش پوست‌تان را نرم هم می‌کند.

۲۰- شستن فقط ۳بار در هفته برای موهای سر کافی‌ است:

20

بیشتر متخصصان مو معتقدند که دو تا سه روز در میان شستن موهای سر زمان مطلوبی است. استفاده کردن هر روز از شامپوها می‌تواند سلامت موها را به خطر بیندازد و به‌خاطر ترکیبات شیمیایی باعث آسیب زدن به موها  شوند. البته رعایت این نکته بستگی به فصل و جنس پوست و موی افراد هم دارد؛ برای موهای چرب، یا روزهایی که تعرق زیاد است،  شست‌وشوی یک روز در میان هم مناسب است.

۲۱- امتیازهای کیف‌های شست‌وشو را دریابید:

21

کیف‌های شست‌وشو یکی از بهترین وسایل برای شست‌وشوی بخش‌های کوچک لباس از جمله جوراب‌های آقایان است. جوراب‌ها معمولا مشکل گم‌شدن و لنگه به لنگه شدن‌شان دارند. این کیف‌ها از پارچه‌های نازک درست می‌شوند و در حین شست‌وشو جلوی نفوذ آب و شوینده‌ها را نمی‌گیرند. به این ترتیب خیال‌تان راحت خواهد بود که لباس زیر و جوراب‌ها و… به خوبی محافظت می‌شوند.

۲۲- از کرم‌های ضدآفتاب غافل نشوید:

22

کرم‌های ضدآفتاب وظیفه ای بیش از جلوگیری کردن از آفتاب‌سوختگی دارند. پوشاندن پوست توسط کرم‌های ضد آفتاب از نفوذ اشعه‌ی UV به پوست جلوگیری می‌کند. اشعه‌ای که می‌تواند علاوه بر عوارضی که به بافت و سلامت ظاهری با ایجاد لکه‌های تیره می‌زند، آسیب جدی به پوست‌تان وارد کند. این صدمه با ایجاد چروک و از بین بردن کلاژن پوست، باعث پیری زودرس پوست می‌شود. پس کرم ضد آفتاب را جزوی اساسی از اصول بهداشتی‌تان بدانید.

Digi_Buy_Label_Digistyle

۲۳- می‌دانید زمان مناسب شستن صورت‌تان چه زمانی است؟

face-wash-3

خوش‌بینانه، هر روز صورت‌تان رامی‌شویید، اما آیا این شست‌وشو کافی‌ست؟

به‌طور طبیعی پوست صورت را باید هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید و حداقل یک‌بار شب قبل از این‌که بخوابید بشویید. رسیدگی به سلامتی پوست ربطی به جنسیت ندارد و کاری زنانه نیست. توصیه می‌کنیم قبل از خواب از کرم‌های مرطوب‌کننده‌ی پوست استفاده کنید تا رطوبتی که پوست‌تان در طول روز از دست داده جبران شود. خواهید دید که این کار چقدر در شادابی چهره‌ی شما تاثیر دارد.

۲۴- آیا از مام و اسپری‌های ضد تعرق به‌خوبی استفاده می‌کنید؟

6d2545بهترین زمان استفاده از مام‌های ضدتعرق شب است. برای اینکه مواد بهتر جذب پوست بشوند و روی غدد تاثیر بگذارند مدتی طول می‌کشد. با این کار شما زمان جادویی را صرف کرده و روز بعد تعرق کمتری خواهید داشت. بعد از آن می‌توانید از اسپری‌های خوشبوکننده که ۲۴ تا ۴۸ ساعت قدرت ماندگاری دارند استفاده کنید.

۲۵- می‌دانید چطور باید پف زیر چشم ناشی از کم‌خوابی را از بین ببرید؟

25

کرم‌های مخصوص از بین بردن پف زیر چشم برای شماست؛ پس از آن استفاده کنید. کرم‌های دور چشم انواع مختلفی دارند: از بین‌برنده‌های تیرگی دور چشم، از بین‌برنده‌های چین و چروک‌های دور چشم و از بین‌برنده‌های پف دور چشم انواعی از کرم های دور چشم هستند. انتخاب هرکدام از آن‌ها بستگی به وضعیت پوست دور چشم‌تان دارد .می‌توانید برای انتخاب بهترین گزینه از متخصص پوست هم راهنمایی بگیرید.

۲۶- لباس‌های‌تان را برای خشک شدن در هوای آزاد پهن کنید:

26

تا جایی که زمان دارید اجازه بدهید لباس‌ها در فضای آزاد و دمای طبیعی خشک شوند. دما و محیط ماشین‌های خشک‌کن به بافت لباس آسیب می‌زنند و درنتیجه دوام لباس‌ها کمتر خواهد شد. به‌طوری که باعث پوسیدگی زودتر لباس‌ها می‌شوند. پس کمی زحمت به خودتان بدهید و لباس‌های‌تان را در فضای آزاد پهن کنید.

‌ ‌ ‌

منبع: Business Insider

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۵ comment
 1. Avatar امیر

  سپاس فراوان.

 2. Avatar سهیل ا تبریزی

  ممنونم از خانوم اسکندری بابت نشر مطلب بسیار زیبا و کاربردیشون برای آقایون.

 3. Avatar kamyar

  مطالب جالب و جذابی نبود

 4. Avatar سامان

  تقریبا همش خوب و مفید بود به جز اونجا که گفته بود تو تابستان جوراب نپوشید! تو این گرما اگه جوراب نپوشیم موقع در آوردن کفش باید ماسک ضد گاز بزنیم! شاید برای کشورهای اروپایی که خنکتر هستن این نسخه مناسبتر باشه.

 5. Avatar Ali

  عالی بود;ممنون.

 6. Avatar علیرضا علیپور

  بیشتر اروپایی ها این کارا رو میکنن.
  مردهای ایرانی حال این جور کارهارو ندارن

  1. Avatar محمد

   تو فیلم آره!!!

  2. Avatar شایان

   ایرانی ها اینطور کار ها رو از روی علاقه انجام نمیدهند
   علتش این است که فرهنگ ایرانی با پوشاک غربی عجین شده و متاسفانه این تقابل به دلیل عدم تطابق باعث خمودگی می شود
   به همین دلیل این موارد از طرف مرد های ایرانی استقبال نمی شود
   کت و تی شرت و پیرهن جز فرهنگ ایرانی نیستند

 7. Avatar حسین

  تفکر غربی به تمام معنا !!
  مقاله افتضاح .

 8. Avatar سینا

  ممنون. بسیار عالی 🙂

 9. Avatar حسین

  اصولا پول داشته بشی چشم گیر می شی !!!

 10. Avatar مهرداد قربان نژاد

  ممنون از شما
  مطلب خیلی مفیدی بود
  عااالی بود

 11. Avatar سید علی بنی هاشمی

  عالی، بخصوص تا کردن کت،

 12. Avatar af

  واقعا فوق العاده بود
  فقط شاید دیجیکالا مگ ندونه که شاید نوجوان ها هم که به تکنولوژی و مد و لباس و درس و برنامه نویسی و هر چی که تو این سایت هست… علاقه دارن و مطالب این سایت رو با اشتیاق دنبال میکنن! به نظرم بهتره که برای جوان ها و نوجوان ها هم یه همچین مطلبی قرار داده بشه!
  دیجیکالا مگ فوق العادس!
  خیلی ممنون و خسته نباشید عالی بود!

 13. Avatar بهنام

  من مخالف ظاهر آراسته نیستم اول اینو بدونید بعد بگم که: مطالب مفیدی داشت ولی بیشتر این مطالب در این موضوع بود که تا میتونم از فرمولهای تجاری تولید شده در آزمایشگاه های شرکتهای پولپرست استفاده نکنم ما (خصوصا ایرانیها) خیلی درگیر استفاده از محصولات مختلف شیمیایی کارخونه ای هستیم این دیدگاه رو شخصا قبول ندارم که در این مقاله بیان شد ما خودمون رو تبدیل به ماشهای آزمایشگاهیه مصرف کننده کردیم طعمه های بهتر بگم قربانیان متحرکه پول ساز برای شرکتها مثلا من اسپری ضد عرق نه زدم و نه میزنم و حتی در بدترین شرایط تعریق مثل زمان فوتبال و بعد از اون حتی یک نفر از بوی بد عرق و این چیزا ازم شکایتی نداشته و این برمیگرده به روش تغذیه تمام اصول زندگی زیبا و سالم در طبیعته و فقط باید راهش رو شناخت، این محصول اون محصول خریدن راه اشتباهیه این خریدهای فلان محصول از فلان شرکت شده وسیله ای تجملی برای ارتقا وجهه اجتماعی خنده داره واقعا دیگه سخت کسی رو پیدا کرد که بفهمه، تن آدمی شریف است به جان آدمیت نه همین لباس زیباست نشان آدمیت -(این شرکتا با تبلیغاتشون کاری کردن اگر کسی از محصولاتشون استفاده نکنه حس کنه آدم غیر طبیعیه و داره اشتباه میکنه و یا انگاراصلا آدم نیست و کار درستش اینه که باید استفاده کنه)

  1. Avatar کوروش

   اینکه بدون استفاده از عطر و اسپری هیج وقت کسی نگفته که بوی نامطبوعی میاد شاید به دلیل این بوده که روشون نشده. افراط و تفریط در هیچ موضوعی کار خوبی نیست.

  2. Avatar Bijan

   در این مقاله از 26 نکته فقط دو سه نکته درمورد کرم ها بود و بیشترش درباره لباس و نحوه آراستگی بود شما که لباس هاتونو از طبیعت تهیه نمی کنین انشالله ؟؟؟

 14. Avatar بهروز

  عالی بود مرسی

 15. Avatar Reza

  بیشتر در مورد سبک زندگی این چنینی مقاله بزارید. فوق‌العاده بود.

 16. Avatar علي

  تشكر

 17. Avatar amir

  از این مقاله ها بیشتر بزارید ممنون

 18. Avatar ایرانی

  عکس ها غیرمرتبط شده است…!

 19. Avatar arash

  عالی بود،در مورد عطر و ادکلن هم لطفا مطلب بزارید

 20. Avatar سید حامد خیام نکویی

  خیلی مقاله ی خوبی بود و مفید…. تشکر میکنم
  امیدوارم از این جور مطالب بیشتر بذارید

 21. Avatar Mohammad

  ممنون
  بسیار مفید و ارزشمند بود