تنها ۳ درصد از بازی‌های E3 2016 شخصیت اصلی زن داشتند

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۷ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

۵۹ بازی در نمایشگاه E3 2016 حضور داشتند که تنها ۳ درصد آن‌ها از شخصیت اصلی زن برخوردار بودند. این آمار را سازمان Feminist Frequency منتشر کرده است. در حقیقت باید به این موضوع اشاره کنیم که تنها دو بازی ReCore و Horizon Zero Dawn از قهرمان اصلی زن بهره می‌برند و ۲۴ بازی قهرمان اصلی مرد داشتند. بازیهای دیگر هم به گیمرها حق انتخاب می‌دادند که جنسیت قهرمان اصلی بازی را انتخاب کنند.

این سازمان سال گذشته هم تحقیقی را در این زمینه انجام داده بود. سال گذشته ۹ درصد بازی‌های به نمایش درآمده E3 از شخصیت اصلی زن برخوردار بودند و ۳۲ درصد بازی‌ها هم شخصیت اصلی مرد داشتند. در بازی‌های دیگر هم به کاربران این اجازه داده می‌شد که خودشان جنسیت قهرمان اصلی بازی را انتخاب کنند.

اطلاعاتی که سازمان Feminist Frequency منتشر کرده، مربوط به بازی‌هایی می‌شود که شرکت‌های مایکروسافت، سونی، یوبی‌سافت، بتسدا و نینتندو به نمایش درآوردند. البته این سازمان گفته که بازی‌هایی که بعدا به نمایش درآمدند هم تاثیری در آمار منتشر شده نداشته‌اند.

ReCore-1

این سازمان درباره تحقیقاتی که انجام داده گفته:” اختلاف آماری که میان نتایج تحقیقات امسال و سال گذشته به وجود آمده، نشان می‌دهد که بازی‌ها سعی می‌کنند که یک قهرمان مرد را نشان دهند. این درحالی است که همیشه سعی می‌کنیم دختران را هم به تجربه‌ی بازی‌هایی تشویق کنیم که قهرمان اصلی آن‌ها مرد است. از طرف دیگر پسران و مردان را به ساخت  و تجربه‌ی بازی‌هایی که شخصیت اصلی آن‌ها زن است را تشویق نمی‌کنیم. به همین دلیل ساخت بازی با شخصیت اصلی زن کمتر می‌شود.”

سازمان Feminist Frequency نموداری هم منتشر کرده که می‌توانید آن را ببینید:

e3-2016-gender-2

منبع‌: The Verge

‌‌‌

E3_News

‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

‌‌‌‌

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ comment
 1. Avatar علی

  چرا این سازمان” Feminist Frequency ” نمیگه که 99.9% از شخصیت های منفی یا سیاهی لشکرها که شخصیت اصلی داستان باید اونا رو بکشه مرد هستن؟

  1. Avatar زهرا

   بحث این نیست ک کی قراره بمیره یا کی کیو بکشه!مساله اینه ک حتی توی بازی ها هم به وجود زنا بیتوجهی میشه!توی دنیای واقعی ما قهرمانان زن زیادی داریم!اما متاسفانه بیشتر روی قهرمانای مرد زوم میشه!

 2. Avatar قاسم

  زلدا پسره
  یعنی پرنسس ذلدا دختر نیست
  یکی توضیح بده