نسخه‌ی اصلی و قدیمی Duke Nukem Forever به بیرون درز کرد

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۲۱:۰۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Duke Nukem Forever

تصاویری از نسخه سال ۲۰۰۱ بازی دوک نوکم برای همیشه (Duke Nukem Forever) منتشر شد. این بازی در سال ۲۰۱۱ عرضه شد. با وجود اینکه چندین سال بود در حال ساخت بود. این تصاویر نشان می‌دهند که این بازی در سال ۲۰۰۱ آماده بوده است.

تصاویر منتشر شده نسبت به مواردی که در مراسم E3 بسیار کامل‌تر هستند. همین مورد عجیب است که به چه دلیل این تصاویر منتشر شده، در مراسم نشان داده نشده‌اند. بازی دوک نوکم برای همیشه در سال ۱۹۹۷ معرفی شد. این بازی حدود ۱۴ سال در دست ساخت بود. سپس در سال ۲۰۱۱ برای کنسول‌های نسل ۷ عرضه شد. نکته جالب اینجاست که زمانی که این بازی معرفی شد، کنسول‌های نسل ۵ در بازار موجود بودند و نسل ۶ هنوز معرفی نشده بود! به همین دلیل این بازی طولانی‌ترین زمان ساخت را بین عناوین بازی دارد.

نسخه سال ۲۰۰۱ به زودی عرضه خواهد شد. این نسخه دارای تمامی قسمت‌های بازی به سبک خاص خود است. البته با نسخه کامل فاصله زیادی دارد. نکته بسیار جالب اینجاست که دوک نوکم سال ۲۰۰۱ با استفاده از موتور انیمیشن سازی آنریل انجین ۱ (Unreal Engine 1) ساخته شده است.

نسخه 2001 Duke Nukem

نسخه سال ۲۰۱۱ این بازی با استفاده از آنریل انجین ۳ ساخته شد.

شرکت سازنده این بازی به نام ۳دی رلمز (۳D Realms) در سال ۲۰۰۱ با مشکلات زیادی روبرو شد. این مشکلات همچنان ادامه پیدا کرده و در سال ۲۰۰۳ تنها ۱۸ نفر روی دوک نوکم برای همیشه کار می‌کردند. یکی از دلایل مدت زمان ساخت طولانی این بازی نیز همین مشکلات درون ۳دی رلمز است.

در سال ۲۰۰۶ یکی از سازندگان این بازی اعلام کرد که وضعیت بازی به شدت نامناسب است و قرار است دوباره ساخت بازی از اول شروع شود. حتی با عدم پیشرفت این بازی بسیاری از کارکنان ۳دی رلمز از این شرکت استعفا دادند. این ماجرا همچنان ادامه پیدا کرد تا در سال ۲۰۱۰ به طور کلی روند ساخت تغییر کرد.

در سال ۲۰۱۰ شرکت گیرباکس (Gearbox) امتیاز بازی دوک نوکم را خرید. این شرکت پس از ۱ سال بازی را با شکل و شمایل جدید عرضه کرد. سپس البته پس از عرضه بازی امتیاز ۴۹ را از سایت متاکریتیک دریافت کرده و چندان خوب عمل نکرد.

منبع: VideoGamesChronicle.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما