۵ برنامه که از قابلیت ۳D Touch آیفون بهترین استفاده را می‌برند

مجید نوردوست ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ | ۰۹:۰۰ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

از ویژگی‌های جدید آیفون ۶s قابلیت لمس سه‌بعدی است. قابلیتی که میزان فشار انگشت کاربر روی صفحه نمایش را در سه حالت کم، متوسط و زیاد تشخیص می‌دهد.

اپل در آیفون ۶s قابلیت لمس سه‌بعدی (۳D Touch) را قرار داده که باعث می‌شود، صفحه نمایش این محصول نسبت به فشاری که کاربر به آن وارد می‌کند، حساس شود.

این ویژگی باعث شده که کاربران بتوانند کارهای جالبی را با نرم‌افزارها و بازی‌های مختلف انجام دهند. در ادامه برنامه‌هایی را معرفی می‌کنیم که با این ویژگی آیفون‌های جدید کار می‌کنند و به کاربران تجربه جدیدی را منتقل خواهند کرد.

۱. ایمیل:
با قابلیت لمس سه‌بعدی می‌توانید سریع‌تر ایمیل خود را بررسی کنید. با یک فشار کم، می‌توانید ایمیل خود را انتخاب کنید.
اگر فشار انگشت خود روی ایمیل را کمی بیشتر کنید، محتوای آن هم به نمایش در می‌آید.
اگر می‌خواهید تمام ایمیل را مشاهده کنید، باید انگشت خود را با فشار زیادتری روی ایمیل نگه‌دارید.

1-iphone6s-3dtouch

۲. گردش در اینترنت:
اگر کسی یک لینک برای شما ارسال کرد، با یک لمس ساده می‌توانید آن لینک را انتخاب کنید.
اگر انگشت خود را کمی بیشتر روی لینک قرار دهید، سایت در مرورگر سافاری باز می‌شود، اما زمانی که انگشت خود را از روی لینک بردارید، مرورگر سافاری بسته می‌شود و به برنامه قبلی باز می‌گردید.
اگر می‌خواهید سایت را به شکل کامل مشاهده کنید، باید انگشت خود را مدت زمان بیشتری روی لینک قرار دهید.

2-iphone6s-3dtouch

۳. گالری
اگر می‌خواهید عکسی که بادوربین خود گرفته‌اید را سریع‌تر مشاهده کنید، می‌توانید با یک فشار کوچک روی آیکون عکس در قسمت دوربین، آن را ببینید.
اگر قصد دارید به چند عکس در قسمت دوربین دسترسی داشته باشید، باید انگشت خود را کمی بیشتر روی آیکون تصاویر در این بخش نگه‌دارید. با این‌کار چند تصویر دیگر هم مشاهده می‌شوند و می‌توانید یکی را انتخاب کنید.
اگر می‌خواهید به گالری دسترسی باشید و تمام عکس‌ها را مشاهده کنید، باید انگشت خود را با فشار بیشتری روی آیکون تصاویر در قسمت دوربین قرار دهید.

3-iphone6s-3dtouch

۴. نقشه
اگر کسی برای شما یک آدرس فرستاد، می‌توانید با لمس ساده آدرس، مسیر را به نقشه ارسال کنید بدون اینکه از برنامه پیام‌رسان خود خارج شوید.
اگر این آدرس را کمی بیشتر لمس کنید، می‌توانید مسیر را روی نقشه هم مشاهده کنید. البته با برداشتن انگشت از روی لینک، نقشه بسته می‌شود.
اگر می‌خواهید مسیر را روی نقشه مشاهده کنید و محیط اطراف آن را هم ببینید، باید انگشت خود را روی آدرس بیشتر نگه‌دارید.

4-iphone6s-3dtouch

۵. نوت، صفحه کلید و اجرای برنامه‌ها به صورت همزمان
یک فشار کوچک می‌تواند صفحه کلید را به ترک‌پد تبدیل کند. در برنامه‌های مختلف مانند نوت، ایمیل و پیغام رسان‌ها می‌توانید با فشار کم، صفحه کلید را به ترک‌پد تبدیل کنید. در این حالت آیکونی مانند ماوس را مشاهده خواهید کرد و می‌توانید آن را روی صفحه نمایش حرکت دهید و کلمات مختلف را انتخاب کنید.
جابه‌جا شدن بین برنامه‌های مختلف در سریع‌ترین حالت. اگر سمت چپ صفحه نمایش را فشار دهید، می‌توانید به حالت اجرای چند برنامه به صورت همزمان (Multitasking) دسترسی داشته باشید. سپس می‌توانید برنامه دلخواه خود را انتخاب کنید.
خلاقیت بیشتری داشته باشید. این قابلیت باعث می‌شود که کاربران بتوانند در برنامه‌های طراحی خلاقیت بیشتری داشته باشند. با فشار دادن صفحه نمایش می‌توانید نوع قلم و حالت خط کشیدن را تغییر دهید.

5-iphone6s-3dtouch

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما