۵ مهارتی که مدیران برای ارتباط با کارمندان‌شان نیاز دارند

۲۵ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۵ ۴ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

یک رییس یا مدیرعامل باید کاری کند که کارمندانش از شرایط روحی بسیار خوبی برخوردار باشند. شرایط روحی مناسب باعث می‌شود که فعالیت مفید کارمندان در زمان کار بیشتر شود و آن‌ها با علاقه بیشتری کار خودشان را انجام دهند. مدیرعامل می‌تواند یکسری کارهای خاص انجام دهد تا همه از کار کردن با او لذت ببرند و با این‌کار نه تنها به فرد محبوبی تبدیل می‌شود، بلکه همه از کارکردن با او لذت می‌برند و کارهایش را به موقع و به بهترین شکل انجام می‌دهند. رییس یا مدیرعامل با داشتن ۵ مهارت و خصوصیت اخلاقی می‌تواند یک گروه بسیار خوب را رهبری کند.

goodboss-4

۱. گوش کردن
اینکه یک رییس بتواند به خوبی به حرف کارمندانش گوشی کند، بسیار خوب است. این کار باعث می‌شود که همه روی او حساب ویژه‌ای باز کنند. یک رییس می‌تواند با پرسیدن نظر کارمندانش و گوش‌دادن به صحبت‌های آن‌ها، روحیه کار تیمی را تقویت کند و بین خودش و سایر اعضای گروه اعتماد به وجود بیاورد.

یک رییس با گوش کردن به صحبت‌های کارمندان‌اش می‌تواند اطلاعات بسیار زیادی به دست بیاورد. با این کار می‌تواند به آن‌ها بگوید که چه کاری انجام دهند و چه کاری انجام ندهند. وقتی یک رییس به حرف‌های کارمندان‌اش گوش می‌دهد، کارمندان هم کارهای او را انجام می‌دهند. البته برای اینکه بتوانید با صحبت کردن نظر کارمندان را به سمت خود جلب کنید باید کارهای زیر را انجام دهید:

با زبان بدن حرف بزنید.

روی یک موضوع تمرکز کنید.

چیزهایی که می‌شنوید را با خود تکرار کنید.

وقتی که یک رییس بتواند به خوبی به حرف کارمندانش گوش کند، می‌تواند بین آن‌ها اعتماد به وجود بیاورد. زمانی که اعتماد در یک محیط به وجود بیاید، می‌توانید تغییرات به وجود بیاورید. شما نتیجه رفتار خود را در محیط کار دریافت می‌کنید.

goodboss-3

۲. همیشه تیم خود را هدایت کنید

هیچ وقت نباید برای رسیدن به هدف‌های خودتان افراد را فدا کنید یا نباید فکر کنید که همه متوجه هدفی که شما برای شرکت دارید، شده باشند. باید در هر لحظه روی تیم توجه داشته باشید. با این‌کار می‌توانید از اشتباهات آن‌ها جلوگیری کنید و آن‌ها را به مسیر درست وارد کنید. با هدایت درست می‌توانید کارمندان را به مسیری که می‌خواهید هدایت کنید.

goodboss-6

۳. به خودتان اعتماد داشته باشید

باید در زمان انجام دادن وظایف مختلف تمرکز داشته باشید. یک رییس باید به خودش و به کاری که انجام می‌دهد اعتماد داشته باشد. یک مدیر در همه حال باید روی کارمندانش تمرکز داشته باشد. او باید بتواند چند کار را به شکل همزمان و به خوبی انجام دهد. مدیریت یک شرکت بسیار سخت است. یک مدیر تاثیرگذار می‌تواند کاری کند که مشکلات خارجی به کارش آسیب وارد نکنند و همچنین مشکلات درون سازمانی هم مانعی برای پیشرفت نشوند.

goodboss-2

۴. با کارمندان‌تان هم دل باشید

یک رییس باید بتواند در زمان مورد نیاز با کارمندان‌اش همدلی کند و در شرایط سخت کنار آن‌ها باشد. این کار بسیار مهم است. چنین رفتاری باعث می‌شود که بتوانید همیشه با کارمندان خودتان حرف بزنید و درباره اتفاقات مختلف از آن‌ها سوال کنید.

goodboss-5

۵. اطلاعات کافی داشته باشید

مدیران باید بدانند که هر کدام از کارمندان‌شان چه هدف‌هایی برای رسیدن به موفقیت دارند. داشتن چنین اطلاعاتی باعث می‌شود که یک مدیر بتواند شرایط را به گونه‌ای اداره کند که کارمندان از کاری که انجام می‌دهند، راضی باشند. برای اینکه یک شرکت به هدف اصلی خودش برسد، باید به شکلی مدیریت شود که کارمندانش هم به اهداف خودشان دست پیدا کنند.

منبع: Inc

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar ahmad

    اقا خیلی مفید و خوب خدا نگهتون داره روی من تاثیر خوب داشت