۵ واقعیت شگفت انگیز از زندگی استیو جابز

۱۶ شهریور ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

مستند جدید «الکس گیبنی» با عنوان «استیو جابز: مرد درون ماشین» برخی از نکته‌هایی را که کمتر در در مورد استیو جابز می‌دانیم، عنوان می‌کند.

مستند جدید «الکس گیبنی» (Alex Gibney) داستان‌های جالبی از زندگی بنیان‌گذار اپل را به اشتراک می‌گذارد.

شما تا چه حد از زندگی شخصی و حرفه‌ای استیو جابز، بنیان‌گذار اپل، می‌دانید؟
حتی اگر شما یکی از طرف‌داران پر و پا قرص استیو جابز هستید، مطمئن باشید به داستان‌هایی که گیبنی از زندگی جابز برملا می‌کند، برنخورده‌اید.
در ادامه ۵ نکته‌ی جالب از زندگی جابز را می‌بینید که مطالعه‌ی آنها خالی از لطف نیست.

۱. جابز علاقه‌ی شدیدی به باب دیلن دارد
گیبنی حتی پنج آهنگ باب دیلن در ساندترک مستند قرار داد که تاکید بیشتری بر شیفتگی جابز به موسیقی دیلن داشته باشد. علاقه‌ی او به دیلن همچنین یکی از دلیل‌هایی است که اپل از چهره‌ی این خواننده در کمپین تبلیغاتی “Think different” استفاده کرد.

۲. جابز، وازنیک را گول زد
وقتی که جابز و استیو وازنیک، بنیان‌گذار دیگر اپل، بازی ویدیویی «پانگ» (Pong) را به آتاری فروختند، او به وازنیک گفت که ۷۰۰ دلار بابت بازی گرفتند و به وازنیک ۳۵۰ دلار داد. این در حالی بود که مبلغ اصلی ۷۰۰۰ دلار بود. استیو ۶۶۵۰ دلار برای خود نگاه داشت.

۳. جابز به راهب شدن فکر می‌کرد
وقتی که او ۱۸ سال داشت با یک راهب بودایی دیدار کرد و مدعی شد که به روشنگری رسیده است. آن راهب از استیو ۱۸ ساله خواست که روشنگری‌اش را ثابت کند و او با چیپ کامپیوتری که ساخته بود برگشت. راهب بودایی قانع نشد، اما تا چند سال به عنوان راهنما، به استیو جابز درس زندگی داد.

۴. جابز از طریق پیکسار پول بیشتری درمی‌آورد تا اپل
پس از خرید پیکسار در سال ۱۹۸۶ به مبلغ ۵ میلیون دلار، استیو بزرگ‌ترین سهام‌دار و مدیرعامل این شرکت شد. نهایتا او این شرکت را در سال ۲۰۰۶ به مبلغ ۷.۴ میلیارد دلار به دیزنی فروخت. گیبنی می‌گوید جابز در پیکسار مدیر بهتری بود تا اپل؛ زیرا در پیکسار به همکاران خلاق‌اش آزادی عمل می‌داد و آنها را کنترل نمی‌کرد.

۵. جابز در مورد سرطان حقیقت را به مردم نگفت
بنیان‌گذار در جریان سخنرانی مشهوراش در جشن فارغ‌التحصیلی دانشگاه استنفورد گفت پس از اینکه پزشکان فهمیدند سرطان‌اش قابل درمان است، او برای سرطان پانکرئاس مورد جراحی قرار گرفت. اما در واقع استیو در ابتدا جراحی را نپذیرفت و به جای آن داروهای جایگزین را انتخاب کرد، هرچند که پس از نه ماه نظرش را در این باره عوض کرد.

منبع: Inc

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar ناصر

    ۷.۴ میلیون دلار به دیزنی فروخت !!!!!!! شوخی میکنی . میلیارد دلار نه میلیون مهندس

    1. فرهنگ حشمتی فرهنگ حشمتی

      اصلاح شد. ممنون از توجه‌تون.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه