۵ ویژگی بد آیفون ۱۰ از دید منتقدان

۱۳ آبان ۱۳۹۶ | ۱۹:۰۰ ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
منتقدان از این 5 ویژگی آیفون 10 بیزار هستند

آیا آیفون ۱۰ توانایی این را دارد که صنعت گوشی‌های هوشمند را متحول کند؟ بعد از عرضه‌ی رسمی این گوشی و انتشار نقدهای مرتبط به آن، ردپای این سؤال اساسی را می‌توان در بیشتر نقدها و بررسی‌ها دید. هرچند که نقدهای این آیفون ۱۰۰۰ دلاری اپل اکثرا مثبت هستند، اما در بین آن‌ها انتقادهایی هم دیده می‌شود. در این مطلب، ۵ ویژگی آیفون ۱۰ را عنوان می‌کنیم که به نظر منتقدان، چنگی به دل نمی‌زنند.

۱. بریدگی صفحه‌نمایش

منتقدان از این 5 ویژگی آیفون 10 بیزار هستند

منتقدان معتقدند که نمایشگر آیفون ۱۰ از نمایشگر دیگر آیفون‌ها یک سر و گردن بهتر است. اما این نمایشگر چندان هم بی‌نقص نیست؛ وجود یک بریدگی نه‌چندان زیبا در قسمت فوقانی آن باعث شده که ستایش تمام و کمال منتقدان را دریافت نکند.

منتقد سایت Verge می‌گوید که این بریدگی اطراف سنسورها در حالت عمودی گوشی چندان به چشم نمی‌آید؛ اما در حالت افقی بسیار آزاردهنده هستند. او در همین زمینه نوشته:

«متأسفانه در بالای آیفون ۱۰ آن‌قدر انواع و اقسام سنسورها قرارگرفته که اپل مجبور شده به این بریدگی تن دهد. شاید سازندگان در آینده‌ی نزدیک راه‌حلی را برای این مشکل ارائه دهند، اما تا آن موقع باید گفت که این مشکل پابرجا خواهد ماند. مهم‌ترین معضل این بریدگی این است که هنوز بیشتر اپلیکیشن‌ها با آن سازگار نیستند و به همین خاطر، قسمتی از نمایشگر هرز می‌رود.»

منتقد سایت Digital Trends می‌گوید که تلاش‌های اپل برای پنهان‌سازی این بریدگی کافی نبوده و این قسمت، ظاهر یکدست نمایشگر را به هم ریخته است.

«iOS جوری طراحی‌شده که اطلاعات بالای نمایشگر مثل علائم باتری و قدرت سیگنال در اطراف این بریدگی قرار بگیرند. بسیاری از اپلیکیشن‌های پیش‌فرض هم متناسب با این مشخصه طراحی شده‌اند؛ اما در هنگام تماشای ویدیوها در حالت افقی، حضور این بریدگی به‌خوبی احساس می‌شود.»

تقریبا نکته‌ی دوست‌داشتنی در مورد این بریدگی وجود ندارد، چون به‌هرحال اپل از سر ناچاری به حضور آن تن داده است. اما این بریدگی برای برخی از منتقدان چندان آزاردهنده نیست.

منتقد Mashable می‌گوید که هرچند این بریدگی توجهات را به خود جلب می‌کند، اما بعد از کمی استفاده برای کاربر عادی می‌شود.

«شاید برای تماشای فیلم یا عکس وجود این بریدگی به چشم بیاید، اما بعد از مدتی وجود آن احساس نمی‌شود…البته حدس می‌زنم که در آینده شکایت‌ها در مورد بریدگی عمدتا از جانب کسانی خواهد بود که از آیفون ۱۰ استفاده نمی‌کنند.»

منتقد TechCrunch خیلی صریح می‌گوید که این بریدگی اصلا آزاردهنده نیست و مشکلی با آن ندارد.

«درزمینه‌ی این بریدگی این اطمینان را می‌دهم که بعد از یک روز استفاده، خیلی سریع وجود آن را فراموش می‌کنید.»

۲. Face ID

5 ویژگی بد آیفون 10 از دید منتقدان

مهم‌ترین مشخصه‌ی آیفون ۱۰، سیستم تشخیص چهره‌ی آن تحت عنوان «فیس آی‌دی» (Face ID) است. با توجه به حذف حسگر اثر انگشت و فقدان روش‌های دیگر (البته غیر از رمز عبور) فیس آی‌دی به تنها روش برای باز کردن گوشی بدل شده است. با توجه به این موضوع، کاربران انتظار دارند که فیس آی‌دی در ۱۰۰ درصد مواقع درست عمل کند؛ اما متأسفانه این‌گونه نیست.

منتقد Digital Trends از فیس آی‌دی چندان راضی نیست و به نظر او حسگر اثر انگشت آیفون‌ها عملکرد بهتری دارند.

«گاهی اوقات به نظر می‌رسد که فیس آی‌دی در مرحله‌ی آزمایشی به سر می‌برد. «تاچ آی‌دی» (Touch ID) عملکرد خوبی داشت و خیلی سریع اثر انگشت کاربر را شناسایی می‌کرد؛ اما فیس آی‌دی سرعت حسگر اثر انگشت را ندارد و گاهی اوقات درست عمل نمی‌کند.»

منتقد Verge اعتقاد دارد که فیس آی‌دی در همه‌ی اوقات کار نمی‌کند. او می‌گوید که این حسگر در محیط‌های تاریک عملکرد خوبی دارد اما در زیر نور خورشید عملکردش پایدار نیست.

«خبر بد در مورد فیس آی‌دی این است که عملکرد فوق‌العاده‌ای ندارد. برای عملکرد خوب این سنسور، لازم است که گوشی را در فاصله‌ی مناسبی نسبت به چهره در دست بگیرید و به‌صورت مستقیم به آن نگاه کنید.»

منتقد واشنگتن پست می‌گوید که این حسگر از هر ۱۰ بار ۹ بار به‌درستی عمل می‌کند. البته این منتقد از نحوه‌ی پیوستگی این حسگر با iOS 11 راضی نیست.

«یکی از تصمیم‌های آزاردهنده‌ی اپل اتخاذ کرده این است که بعد از باز کردن گوشی با فیس آی‌دی، روانه‌ی صفحه‌ای سرشار از نوتیفیکیشن‌ها می‌شوید. برای رسیدن به صفحه‌ی اصلی، ناچارید که از پایین نمایشگر به سمت بالا سوایپ کنید.»

۳. نیاز به یادگیری

5 ویژگی بد آیفون 10 از دید منتقدان

در آیفون ۱۰ دکمه‌ی هوم حذف‌شده و اپل برای جایگزین کردن آن، تعدادی فرمان حرکتی اضافه کرده که کاربران با استفاده از آن‌ها می‌توانند کارهای مختلفی انجام دهند. اما یادگیری این فرمان‌های حرکتی می‌تواند زمان‌گیر باشد.

منتقد Tom’s Guide می‌گوید که مدتی طول کشیده تا به استفاده از این فرمان‌ها عادت کند.

«در روز اول استفاده از آیفون ۱۰، باید عادت می‌کردم که به‌جای فشردن دکمه برای خروج از اپلیکیشن، ناچارم به سمت بالا سوایپ کنم. همچنین به‌جای دو بار فشردن دکمه برای دیدن اپلیکیشن‌های بازشده، باید به یاد می‌آوردم که به سمت بالا سوایپ کنم و انگشتم را در آن حالت نگه دارم. به‌هرحال مدتی طول می‌کشد تا کاربران به چنین فرمان‌هایی عادت کنند.»

منتقد Engadget هم چندان از این فرمان‌های حرکتی دل خوشی ندارد.

«به دلیل حذف دکمه‌ی هوم، ناچاریم که از فرمان‌های حرکتی استفاده کنیم و این فرمان‌ها تاحدی سرعت عمل کاربر را پایین می‌آورند. مثلا وقتی به بخش برنامه‌های باز شده بروید، برای بستن آن‌ها نمی‌توانید از سوایپ به سمت بالا استفاده کنید و ناچارید که انگشتتان را روی آن نگه دارید و سپس روی علامت خروج در گوشه‌ی آن ضربه بزنید.»

۴. اپلیکیشن‌های بهینه نشده

با توجه به نقدهای منتشر شده، این‌طور به نظر می‌رسد که هنوز بسیاری از اپلیکیشن‌ها برای نمایشگر آیفون ۱۰ بهینه نیستند. منتقد Verge می‌گوید که بهینه نبودن اپلیکیشن‌ها موجب به هدر رفتن حاشیه‌های نمایشگر شده است. او به‌عنوان‌مثال به اپلیکیشن‌های گوگل مپس و اسپاتیفای اشاره می‌کند که برای نمایشگر این گوشی بهینه نشده‌اند.

«اجرای اپلیکیشن‌های بهینه نشده در آیفون ۱۰ باعث می‌شود که نوارهای سیاه‌رنگی در حاشیه‌های نمایشگر، به‌خصوص قسمت فوقانی آن، ایجاد شود.»

منتقد Engadget هم به این مشکل اشاره‌کرده و این که چنین اپلیکیشن‌هایی جلوه‌ی ناخوشایندی را در گوشی ایجاد می‌کنند.

«وقتی که در آیفون ۱۰ مثلا اپلیکیشن جیمیل را باز می‌کنید، یک فضای خالی در بالا و پایین نمایشگر مشاهده خواهید کرد که محیط گوشی را بدشکل می‌کند.»

۵. قیمت آیفون ۱۰

چنین انتقادی اصلا جای تعجب ندارد. خیلی از منتقدان هنوز با قیمت هزار دلاری آیفون ۱۰ کنار نیامده‌اند و همچنان نسبت به این قیمت ناراضی هستند.

منتقد CNBC در مورد قیمت هنگفت این گوشی نظر جالبی را بیان می‌کند:

«اگر خوره‌ی تکنولوژی نیستید یا بهترین و جدیدترین گوشی‌ها برای شما اهمیتی ندارد، پس لزومی به خریدن آیفون ۱۰ نیست.»

در بسیاری از نقد و بررسی‌ها، گران بودن این گوشی را از جمله معایب آن به شمار آورده‌اند.

سخن آخر

در این مطلب تلاش کردیم که انتقادهای اصلی منتقدان را نسبت به این گوشی منعکس کنیم. این را هم در نظر داشته باشید که بسیاری از منتقدها فقط ۲۴ ساعت این گوشی را در دست داشته‌اند و در آینده‌ی نزدیک به نقدهای جامع‌تری دسترسی خواهیم داشت.

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا قصد خرید این را گوشی را دارید؟ یا اینکه گوشی‌های دیگری را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خودتان را در بخش کامنت‌ها برایمان بنویسید.

منبع: The Daily Dot

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳۸ دیدگاه
 1. Avatar No One

  منم با منتقدین کاملا موافقم اصلا نمیتونم طراحی صفحه نمایش بخصوص قسمت بالای صفحه که سنسور ها و … هست درک کنم در حالی که اپل میتونست صفحه نمایش رو مثل گلکسی های جدید سامسونگ درست کنه

  1. Avatar معين

   خيلي از سامسونگي ها هم اولش با لبه هاي اج مشكل داشتن. حالا بذار بياد شما بخر اگه راضي نبودي بيار ما ازت برميداريم

  2. Avatar Ali

   اگر مثل سامسونگ درست میکرد که میشد یکی مثل سامسونگ

 2. Avatar سهیل

  “هرچند که نقدهای این آیفون ۱۰۰۰ دلاری اپل اکثرا مثبت هستند، اما در بین آن‌ها انتقادهایی هم دیده می‌شود.”

  یعنی با همین یک جمله نشون دادید که چقدر با این برند دیجیکالا مشکل داره که بعد 2 روز از پخش جهانی و چند روز از پخش برای بعضی افراد خاص برای تست و ارزیابی و بعد از 90% ارزیابی های مثبت و نقد های خوب , اونوقت شما نه تنها یکی از هزاران نقد مثبت رو پوشش ندادین بلکه گشتین بی مورد ترین ایرادها رو بهش گرفتین مثل مورد خنده دار 3 , نیاز به یادگیری که فکر کنم دسته بچه 5 ساله بدین بیشتر از چند دقیقه طول نکشه یادگیریش یا مثلا (4) بنظرتون چقدر طول میکشه تا نرم افزارها بهینه بشن , فکر کنم تا بدست دیجیکالا برسه بیشترشون بهینه شدن!
  999$ خیلی گرون ولی 929$ دلار نه!!!!!؟
  اپل هیچوقت از سر ناچاری چیزی بیرون نمیده اون سامسونگه که از سر ناچاری گوشی میده که بعدا بجای بمب میشه ازش استفاده کرد.;)

  1. Avatar محمد

   دقیقا حرف دوستمون صحیحه…اپل به اندازه کیفیت متریال ، اپ ها و سخت افزار قیمت نهایی میزنه و اونها انقدر با کیفیت هستن که 1000 دلار منطقیه
   در ضمن دوستان در نظر داشته باشن 1000 دلار برای یک ایرانی با دستمزد های ضعیف خیلی گران محسوب میشه نه واسه یه آمریکایی که در ماه 2000 تا 3000 دلار حقوقشه.یعنی میشه نصف یا یک سوم حقوقش.پس این ربطی به ارز ملی افتضاح ما نداره.

  2. Avatar علی

   دوست عزیز!
   اینها نقدهای دیجی کالا نیست، بلکه نقد کارشناسان معتبر جهانی هست که در مورد این گوشی و سایر گوشیهای شرکتهای مختلف، اظهار نظر می کنند.
   بنظر میرسه شما تعصب خاصی نسبت به آیفون داری، وگرنه دلیلی نداره از شنیدن انتقادها ناراحت بشی.
   انشالله با ورود این گوشی به ایران، شما از اولین خریداران اون خواهی بود.

  3. Avatar Fazel

   اول که گوشی های سامسونگ بعد از یه مدت قیمتشون کمتر میشه ولی اپل حداقل 1 سال طول میکشه تا وقتی که گوشی بعدی بیاد قیمتاش میبره یکم پایین دوم سامسونگ نمایندگی داخل ایران داره و همه امکانات و مزایا رو داریم ولی اپل نداره سوم نوت 8 حدود 3میلیون و 600 هست که اونم بدلیل طرح ریجستریهست که بعضیا میخوان سواستفاده کننوگرنه ازینم کمتر میشد قیمتش بعدم شما برید مشکلات فیس آی دی رو ببینید بعد بگید همش مثبت بوده در آخرم باید بگم این بنده خدا فقط اومده بود عیب هاشو گفته بود درکنارشم اشاره به خوب بودن گوشی کرده بود لطفا بدون تاسب نظر بدین

  4. Avatar Saeed

   حالا خوبه آیفون هشت هم مشکل انتحاری داره ها
   در ضمن نوت هشت هم درصده خرابیاش 3 در 1000 بود

   1. Avatar Saeed

    نوته هفت رو میگم

  5. Avatar بهروز

   خود اپل و تیم کوک هم راضی نیست این همه ازش دفاع بشه به خدا
   درضمن شاید بعضی ها گفتن که اپل از سر ناچاری رفته این گوشی رو زده ، شاید به خاطر اینه که خب ال جی و سامسونگ و حتی هوآوی چند ساله که جدیدترین ایده ها رو ازآن خودشون کردن . آخه چند ساله که کره ای ها دارن روی صفحه نمایش های خمیده و شارژ سریع و شارژ بیسیم و غیره کار میکنن و اپل دیگه مثل قبل نمیخواد نوآور باشه و میخواد اول بقیه یه چیزی رو کشف کنن و بعد از اینکه اون چیز موفق بود ، ارائه بده به مشتریاش (مثل همین صفحه های خمیده و فبلت ها و غیره). مطمئن باشید اگر نوآوری های کشور های شرقی نبود اپل هنوز هم آیفون 4 رو به بازار میداد . الان چند ساله که اپل خیلی محافظه کار شده . و مسئله اصلی اینجاست که رقابت در بازار باعث پیشرفت میشه .. و این خیلی خوبه که هم اپل هست ، هم سامسونگ هست ، هم ال جی هست ، هم سونی هست و هم هوآوی و غیره .

  6. Avatar امیررضا

   به نظرم برو خودتو اصلاح کن که فقط واسه یه دونه سیب گاز زده ۴۰۰دلار بیشتر از قیمت اصلیش می خوای پول بدی

 3. Avatar مصطفی حجازی

  سنت شکنی این بار اپل به نظر چندان موفق نبوده اما اصلا دو ار انتظار نیست که بعضایی بر حسب عادت، حالا یا از روی شکم سیری یا با پول قرض کردن برن iPhone X بخرن.

 4. Avatar محمد

  همه میدانیم که اپل تنها یک برند نیست و واقعا هم از نظر طراحی سخت افزاری و هم نرم افزاری عالی کار میکنه.
  اما اگر عاقلانه تر فکر کنیم میبینیم که با صرف هزینه خیلی کمتر میتوانیم نیازهای خود را پاسخگو باشیم.
  وارد بخش باتری آیفون شوید و نام برنامه هایی که بیشتر با اونها کار کردید رو ببینید… آیا همان برنامه ها بر روی خیلی از اسمارت فون های دیگر قابل استفاده نیستند؟
  من هم چند سالی تب و تاب محصولات اپل رو داشتم، اما الان ترجیح میدم فقط به همان اندازه صرف هزینه کنم که نیازم را برطرف کند نه هوسم را…

 5. Avatar محمد

  به نظر من منتقدا درست میگن مخصوصا در مورد صفحه نمایش و سنسور تشخیص چهره … به هیچ وجه به این قیمت نمی ارزه پول دوتا آیفون 8 و میدی چیزی در حد دوتا آیفون 8 گیرت نمیاد … خریدش اشتباه محضه

 6. Avatar آزادیخواه

  از نظر اینجانب باید بگم ک آیفن ایکس طراحی جالبی داره و از نظر زیبایی هم کم نداره در رابطه با منتقدین هم باید گفت ک از اسمشون مشخصه کلا به همه چیز نظر منفی دارن تنها بدی ک من میتونم از نظر خودم ب آیفن ایکس بگیرم شکل و بزرگی دوربین پشتش هست ک کاش مث همون مدل پلاساش بارکیتر میزد تا از زیبایی این گوشی کم نکنه.
  در رابطه با نرم افزارهای بهینه هم اینو باید گفت ک برنامه نویسان در زمان ن چندان دور نرم افزارهاشونو باهاش همگام سازی میکنن.
  کلام آخر هم اینک دنیا رو ب پیشرفته هرچند این پیشرفت ها چیزه زیادی نیست اما برای درک فهم بشر کافیه و شرکت اپل هم با روش گاماس گاماس تکنولوژی رو به سوی همگیری پیش میبره

 7. Avatar آرمان

  سلام سهیل جان..مرسی از نظر بجات منم کاملا باهات موافقم
  واینکه موردای3و4واقعا بچه گانن و نتونستن ایراد خاصی از ایفون بگیرن اینارو مطرح ودر مورد1 هم باید گفت ن تنها بعد یک مدت عادی خواهد شد بلکه بهش علاقمندم میشه ادم!من خودم اولش ک فیلم رونماییشو میدیدم یکم اذیت بخاطر بریدگیش و دوس نداشتم اما رفته رفته ب فیلما بیشتری ازش میدیدم مخصوصا جعبه گشایی ها که1ایفون واقعیو نشون میدن ن تنها اذیت نمیشدم بلکه واقعا دوستشم دارم ودر جواب به No One عزیز باید بگم اپل اهل تقلید نیست بلکه اون سامسونگه وهمین متفاوت بون جذاب ترش کرده و میبینین تو دنیا چه انتظاری برا ایفون ایکس میکشنو چه پولا دارن میدنو چند شب چندشب تو سرما میخابن پشت نمایندگیا اپل اما برا برندای دیگه چی؟1000دلار پول زیادی هست اما ن اونقدی که اغراق میکنین بلکه پول ایران بی ارزشه در مقابل دلار..وقتی فقط1مهندس پزشکی30میلیون تو امریکا حقوق ماهانشه و26تومن تو کانادا واز17-25تومن توکشورا اروپایی 1000دلار دادن به گوشی بزرگ نیست براشون درحالی که این شغل با ارزش تو ایران همه بیکارن..بی ارزش بودن پول ایرانه نندازی گردن اپل و نکنیدش یکی از ایرادا ایفونxواینم باید بگم مدل هلیه اخر سامسونگم زیبان وخوب واقعا اما از نظر من ارزش بیش از3تومن ندارن گوشیا این برند حداقل فعلاکه ندارن وچقدم شدیدو زود اف میخورن ویکی دیگه از بدیاش اینکه جذابیتو از بین میبرن1گوشی میدن تا بخریو باهاش حال کنی سر ماه1مدل دیگه میده و تازگیو ازبین میبره و یه بدی دیگشم اینکه1گوشی500هزاری سامسونگ در ظاهر فرق زیادی با1گوشیه1500یا2500 نداره اماپل ن1.2 تاگوشی بده دیگه حداقل رفت تا1سال وتازگیشوداره خریدارو ارضا قشنگ..

 8. Avatar آرمان

  واینم باید بگم که سامسونگ واقعا پول برند خورد ازمدلا اخرش وگرنه واقعا کارخاصی نکرده بود که انقد پول گوشیاشو گذاشته وبنظرم همچنان ارزش بیش از۳ تومن ندارن مثلا سونی xperia xz1 primiomیاگوگا پیکسل۲یانوکیا۸مخصوصا که بهتر نباشن از مدلا اخر سامسونگ بدترم نیستن و همشون۳م زیرتومننی یا3500 درحالی که عین سامسون میخاستن قیمت بزارن مخصوصا برند قویه نوکیا بایدیه ۸۰۰_۸۵۰دلاری میزاشت واس گوشی نوکیا۸

 9. Avatar آرمان

  وجناب دی جی کالا و اونایی که میگن گرونه این گوشی و این1 ایراده ایا مازراتی ام1ایراده؟ایالامبورگینی ام1ایراده؟ایا بوگاتی و..و..1 ایرادن؟وانقماشینا برند ولاکچریوجدید که واس هرکسی ساخته نشدن همشون بالا1میلیاردن قیمتشون1ایراده؟یاواقعاارزشه محصوله؟ وازنظر شما اشتباست انقد پودادن و1پراید مشکلاتو حل و کافیه؟حالامنوتو که قدرت خریدشو نداریم نباید بگیم ایراده که

 10. Avatar مسعود

  زیر 5 میلیون تومان بیاد میخرمش ایشالا. هیچ شکی هم ندارم در این خرید.
  بردیگی صفحه نمایش هم با آپدیت درست میشه توسط اپل ، مثلا اگه توی فیلم اون قسمت کلا سیاه بشه ، هیچ مشکلی نیست. اپلیکیشن ها هم اینقد به اپل بها میدن که برای بهترین گوشیش ، خودشونو بهینه کنن.

 11. Avatar ساسان

  به نظر منFace ID بسیار فناوری مزخرفیه و همون اثر انگشت خیلی بهتره.
  شما تصور کن تو یه روز زمستانی کلاه رو تا گوشات کشیدی و شال گردن دور صورتت پیچیدی حتما باید صورتتو نمایان کنی .
  درصورتی که حسگر قرنیه نیازی به نمایان کردن کل صورت نداره و حتی از روی عینک آفتابی هم جواب میده.
  یا فکر کن روی موتور سیکلت باید کلاه رو برداری تا گوشی بشناست
  یا اصلا تو خونه دراز کشیدی و گوشیت روی زمینه بعد حتما باید گوشی رو راست صورتت بگیری تا باز بشه .
  اینکه میگن امنیت بالاتری داره هم واسه گول زدن افکار عمومیه وگرنه همون حسگر تشخیص قرنیه مایکروسافت 3 سال پیش معرفی کرد خیلی از این بهتر عمل میکرد.
  خیلی مضحکه که میگن از هر 50 هزار نفر ممکنه یه نفر بتونه با اثر انگشت گوشیه شما رو باز کنه. اصلا تصور کن که بتونه . یه نمونه که کسی تونسته باشه رو گزارش بدین ما هم بدونیم .
  اصلا مگه تو گوشی چی داریم که آیفون اینقدر گوشیاشو بسته طراحی میکنه که کاربر به بدبختی بخواد یه فایلی رو انتقال بده. بعدش هم خود شرکت آیفون بارها ثابت شده که جاهایی که نیاز باشه اطلاعات کاربران رو در اختیار سازمان های جاسوسی آمریکا قرار داده.
  اینا همش کارهای نمایشی برای خالی کردن جیب مردمه وگرنه همون سطح امنیت اثر انگشت کفایت میکنه واسه گوشی و هر زمان هم خودشون بخوان به تمام اطلاعات کاربر دسترسی دارن.

 12. Avatar سهیل

  بهتر بود این نقل قول‌های وبسایت‌ها محبوب و فعال در زمینه تکنولوژی در مورد آيفون ایکس رو هم میگذاشتین:

  1-بهترین دوربینی که روی یک تلفن هوشمند استقاده کرده ام-Mashable
  2-مانند یک معجزه است-Toyo Keizi Online
  3-حس آن مانند دستیابی به آینده است-The Independent
  4-قابلیت تشخیص چهره آیفون 10 در مقایسه با رقبا بسیار مطمئن تر است-Bild
  5-مطمئنا بهترین آیفون تولید شده توسط اپل است-The Verge
  6-فیس آیدی را میتوان یک انقلاب دانست-Sina
  7-مانند استفاده از تلفن های هوشمند نسل آینده در حال حاضر است-TechCrunch
  8-بهترین آیفون تولید شده-Evening Standard
  9-ابعاد آن مطمئنا بهترین قابلیت آن است-Buzzfeed
  10-دوربین جلویی مجددا متولد شده است-CNET

 13. Avatar فرشيد

  عجیبه !چطور شیائومی تونست در mi mix2 صفحه یکدست بسازه ولی اپل نه!

 14. Avatar Younes Adeli

  پس چی بگیریم؟
  آیفون X که اینجوری، نوت ۸ دوربینشم دیدیم که جالب نبود و به آیفون ۷+ هم نمیرسید، گوگل پیکسل ۲ هم کلی عیب و ایراد داره از جمله صفه نمایش و کلی ایراد نرم افزاری.
  به نظرم بهترین گزینه ها آیفون ۸+ و گلکسی اس ۸ عه، یا اینکع باید صبر کرد تا گوشی های جدید معرفی شن.

 15. Avatar علیرضا

  به نظر من که face id خیلی هم بهتر عمل میکنه شما هیچ دستگاهی رو نمیبینی که با همچین دقتی با همچین سرعتی قفل رو باز کنه از روی صورت .شما چند بار در روز دستت بنده و یا کثیفه یا زخمی میشه و به هر دلیلی قابل تطتافده نیست؟ و چند بار در روز ماسک عروسکی تنت میکنی؟!قابلیت یادگیری رو برای استفاده از گوشی رو اصلا قبول ندارم ایفون های قبلی چون مثل هم بودن شبیه به هم بود کارکرداشون ولی هر وقت تنوعی ایجاد میشه با نارضایتی موجوده در اولایل ولی اگر هم همیشه ایفون x بود بعد یهو ایفون ۷ میامد همه از نیاز به یادگیری روش های جدید سیری و پاور و اسکرین شات و سوایپ کردن بسیار ناراضی بودن کسی که بخواد این گوشی رو بخره اصلا نباید با سامسونگ مقایسه کنه شما تشخیص چهره ها رو مقایسه کن اون با عکس یه نفر هم باز میکنه خب اون تشخیص چهره رو که بیشت گوشی ها دارن ینی قابلیتی نیست ایا تو شب باز میشه؟شما اصلا نمی تونین دوربین ایفونx رو با هیچ دوربینی مقایسه کنین رزولوشن و حالت پرتره و عمق تصاویر باور نکردنیه! هیچ گرانی بی حکمت نیست.

 16. Avatar علی

  با سلام . تصویر اول مطلب مناسب نیست . با تشکر .

 17. Avatar مصطفی

  منم با سهیل کاملا موافقم یکی دوتا از ویژگیهاش بگین

 18. Avatar امیررضا

  سامسونگ و دیگر شرکت های مطرح امتحان خودشون رو پس دادن و همه آزمایش و خطا ها رو روی گوشی های مختلفون انجام دادن و اگر هم شکستی بوده ازش درس گرفتن . ولی آیفون فقط یه سری گوشی زده و واسه تحول و آزمایش خطا خیلی دیر شده . توی این زمان با افزایش گوشی های هوشمند این یه ریسک بزرگه . که ممکنه به ضرر شرکت پیش بیاد ولی بقیه شرکت ها اگر شکستی خوردن قبلا بوده و الان دیگه اون اشتباه رو تکرار نمیکنند . من نوت 8 رو پیشنهاد میدم البته اگر پول خریدشو دارید و اگر هم نه s8 کاملا گزینه مناسبیه . این دو گوشی نتیجه سال ها تلاش و تجربه هست و مطمعا باشید پشیمونتون نمیکنه ….

 19. Avatar امير

  اين گوشي براي كساني طراحي شده ك ب دنبال بهترين ها هستند نه كساني ك هميشه ب كم قانع هستند مثل ايراني ها ك به پرايد راضي هستند يا يكم بهتر ارزوشون پارس سوار شن..

  1. Avatar Ahmad

   داداش تو خوبی
   جنبه ندارید سراغ برند و مدلینگ و اینطور چیزا نرید جان عزیزتون

 20. Avatar امین

  بنظر من که بیشترین استفاده مثبت از صفحه نمایش شده مگه اینکه اپل میخواست دوربین جلو و سنسور هارو حذف کنه تا کل گوشی بشه صفحه نمایش تا منتقدا راضی بشن.قیمت هم هیچوقت جز ایراد نیست.بجز face I’d که یکم ممکنه تو مخی بشه برا کاربرا ایراد دیگه ای نداره.هرچند من خودم از tach I’d پشت گوشی بشدت بدم میاد و خداروشکر آیفون x نداره.
  بنظر منکه اصلا نقد منطقی ای نبود.

 21. Avatar محمد

  به نظرم اگه با یه آپدیت نرم افزاری قسمتهای صفحه نمایش کنار سنسورها رو هنگام فیلم دیدن یا اجرای نرم افزار و بازی از قسمت پایین جدا کنه حل میشه
  یعنی در این مواقع فقط قسمت بزرگ و کامل نمایشگر تصویر رو نشون بده

 22. Avatar بهرام

  حرفهای دوستان معمولا دارای حس طرفداری خاص به یک برند می باشد ولی بنظر من وقتی به تاریخچه اپل نظری بندازیم متوجه میشیم که در ابتدا آیفون شروع طوفانی داشت در اواسط این طوفان تبدیل به موجهای معمولی شد و اینک آیفون ایکس یک گوشی باشکوه و ولی خالی از کارایی بالقوه ایکه در دیگر پرچمدارها شاهدش هستیم .یعنی شما فکر کن اپل سالها طول کشید و به سختی تونست سایز گوشیشو تغییر بده در حالیکه سایز بزرگ صفحه نمایش در خیلی از گوشیهای حتی رده متوسط رایج بود ، ولی نمیشه از کیفیت منحصر بفرد و حس خوبی که این گوشی در دست داشتن رو میده فراموش کرد در یک کلام اگه میخوایین فقط با گوشیتون صحبت کنین و محدویتهای آیفون براتون تحمل پذیره و خاص باشین اپل بخرین ولی اگه میخوایین از تمام ظرفیتهای یه گوشی استفاده کنین بنظر من سامسونگ نوت 8 بهترین انتخابه

 23. Avatar شقایق

  به نظر من در کل آیفون x گوشی بی نقصی هست و انتقاد موجهی شامل این مدل گوشی نمیشه.
  از سایت وسنا با بهترین و پایین ترین قیمت خرید انجام دادم و اگه کسی قصد خرید این گوشی رو داره پیشنهاد میدم با قیمت مناسب تر از وسنا خرید انجام بده

  1. Avatar محسن

   شما چند خریدین ؟؟

 24. Avatar علی

  به نظرم جای پیشرفت داره . باید صبر کرد آیفونایی که شهریور میاد رو خرید . ولی آیفون ۸ و ۸ پلاس بهترین مدل های آیفونی هستن که الان میشه خرید به نظرم

 25. Avatar مهرناز محمودی

  #نظر تو مهمه

  من يك ماهه گوشى X گرفتم از ديجى كالا و تا الان فقط يكبار دوربينش هنگ كرده كه با ري استارت گوشى رفع شد .متاسفانه اين گوشى تنها نكته ظريفى كه داره فيس آيدى هست كه اپل نتونسته كار و بدون نقص انجام بده و چندين بار قفل گوشى و باز و بسته ميكنم تا فيس آيدى كار كنه. گوشى دوست داشتنى هست اما با ريسك بالا

 26. Avatar محمد علی

  بنده این گوشیو دو هفته داشتم در عرض 2 روز تمام GESTURE هاشو یاد گرفتم و واقعا ساده و کار امد هست ولی ایراداتی که شما در متن گفتید رو واقعا داره . انیموجی هاش واقعا مسخرست . عملکرد فیس ایدی در هر شرایطی بی نقص نیست . خیلی از اپ ها بهینه نیستند که اون زمان بر هست تا درست بشه . از نظر دوربین مخصوصا در شب پیشرفت خوبی داشته . صفحه نمایش هم خیلی عالی هست مثله تمام محصولات سامسونگ و در اخر تنها چیزیش که برام جالب بود فیس ایدیش بود البته امیدوارم بهبود پیدا کنه. نسبت به قیمت اصلا ارزش خرید نداره و بنده اصلا به کسانی که میخوان بخرنش پیشنهاد نمیکنم , خودم الان از اس 8 استفاده میکنم واقعا عالیه

 27. Avatar ght

  نگران نباش همشو درست میکنم2میلیون پول ال سی دی ای سی ویژه 400تومن سنسور لمسی 720 تومان صفحه آبی رم تعویضی گارانی سامسونگ 2گیگ 540 تومان پول هایتان را به ما بدهید تا گوشی اپل تان سالم باشد گوشی ها کاملن سالم بدون رفرش از ما تحویل بگیرید. گوشی های اپل در رنگ بندی مختلف حتی از قیمت خود شرکت اپل پایینتره هر چه پول دارید بما بسپارید و خدمات اپل را از ما در امریکا بخاهید اولین نمایندگی خدمات پس از فروووووووش کالیفرنیای شمالی بقله دکه ممد اینا.در ضمن چیپس و پفک رایگان با طلق اپل آیدی مجانی و1000 دلار گیفت رایگان از ما بعنوان هدیه دریافت کنید.لطفا پول خود را دور نریزید .همیجا بریزید.بچهای علاءالدین جمع میکنن آشغالارو .