۵ دلیل که فیلم «هری پاتر و محفل ققنوس» بهترین قسمت مجموعه هری پاتر است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
هری پاتر و محفل ققنوس

«هری پاتر و محفل ققنوس» (Harry Potter and the Order of the Phoenix) ممکن است اقتباس کاملی از منبع خود نباشد، یا جزییات زیادی را از کتاب اصلی کم کرده باشد و در عین حال اولین فیلمی شناخته شود که لحن بسیار تیره‌تری نسبت به قسمت‌های دیگر داشت، اما هنوز هم نکات مثبت زیادی دارد که باید به آن‌ها توجه شود. با توجه به جزییات زیادی که در کتاب وجود داشت، «محفل ققنوس» به یک اقتباس سینمایی شگفت‌انگیز تبدیل شد اما نقدهای منفی زیادی درباره‌ش نوشته شد و مورد کم‌لطفی قرار گرفت. در این مطلب ۵ دلیل عنوان کردیم که فیلم سینمایی «هری پاتر و محفل ققنوس» بهترین قسمت از سری فیلم‌های «هری پاتر» است.

۱. هری پاتر در «محفل ققنوس» از بقیه‌ی قسمت‌ها بهتر ظاهر می‌شود

هری پاتر در «محفل ققنوس»

تمام فیلم‌های «هری پاتر» تقریبا به طور مداوم تمرکزشان روی هری است. با این حال، این فیلم بیشتر حالت ذهنی هری را نشان می‌دهد و به مخاطب درک بهتری از شخصیت اصلی این فرنچایز ارائه می‌کند. علاوه بر این که دنیل رادکلیف ظرافت بی‌نظیری از قدرت بازیگری خود نشان می‌دهد، «محفل ققنوس» بیش از دیگر قسمت‌ها بر احساس تنهایی، سردرگمی و پشیمانی هری تاکید می‌کند.

کتاب هری پاتر و محفل ققنوس اثر جی. کی. رولینگ - جلد دوم

۲. در قسمت «هری پاتر و محفل ققنوس» بازیگران کاملا متناسب با نقش‌هایشان انتخاب شدند

«محفل ققنوس» بازیگران جدید

در «محفل ققنوس» شاهد یک دسته از شخصیت‌های جدید هستیم که برای اولین بار به این فرنچایز معرفی شده‌اند. از جمله لونا لاوگود (با بازی ایوانا لینچ)، نیمفادورا تانکس (با بازی ناتالیا تنا) و دلوریس آمبریج (با بازی ایملدا استونتون). هر کدام کاملا با نقش‌های جدیدشان سازگاری داشتند و به نظر می‌رسید که هیچ کس دیگری نمی‌توانست جایشان را بگیرد. ایملدا استونتون آنقدر خوب بود که در حال حاضر اغلب به عنوان یکی از منفورترین شخصیت‌های فیلم شناخته می‌شود.

۳. بین قسمت‌های طنز و جدی تعادل خوبی برقرار است

دوقلوهای ویزلی

مرگ سدریک در پایان قسمت «جام آتش» (Goblet of Fire)، لحن بسیار تیره‌تری را برای فیلم بعدی بوجود آورد. خاطره‌انگیزترین لحظات «محفل ققنوس» شامل تنبیه بدنی ظالمانه‌ی آمبریج، اختلال اضطراب پس از سانحه‌ی هری پس از وقایع قبرستان و البته مرگ سیریوس است. با این حال، فیلم با چند سکانس خنده‌دار به موقع مانند دوقلوهای ویزلی و صحنه‌ی بوسیدن چو با این سیاهی مقابله می‌کند.

۴. روابط دوستانه

دوستان هری پاتر

هر سال در هاگوارتز تنش‌هایی بین گروه دوستان بوجود می‌آمد. به خصوص سال قبل با وجود اضطراب فراوان نوجوانان در «جام آتش» . با این حال دوستی‌ها در طول این فیلم قوی‌تر از همیشه به نظر می‌رسند. تشکیل یک ارتش دامبلدور، منجر به بوجود آمدند لحظاتی واقعا دلگرم‌کننده بین گروه دوستان می‌شود. علاوه بر اینها شاهد صحنه‌های تاثیرگذار زیادی بین هری و سیریوس، به خصوص از کریسمس در گریمولد خواهیم بود.

۵. رابطه‌ی ولدمورت با هری

ولدمورت

اگرچه ولدمورت (با بازی رالف فاینز) رسما از پایان فیلم قبلی وارد این قسمت شد، اما در این فیلم شاهد بازی بیشتر شخصیت شرور او هستیم. همچنین، تمام نشانه‌های ظریف، ارتباط بیشتر و نگران‌کننده‌ی هری با ارباب تاریکی را نشان می‌دهد. این نشانه‌ها ممکن است کوتاه باشند، اما برای اولین بار در این فرنچایز احساس خطر واقعی را به شما القا می‌کنند.

دفتر یادداشت بیگای استودیو مدل ولدمورت به همراه بوک مارک

منبع: startefactsبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۲ دیدگاه
  1. یاسمن

    قبول ندارم، خیلی از اتفاقات کتاب رو توی این فیلم عوض کردن، قطعا آدم انتظار نداره که فیلم تمامی اتفاقات کتاب رو پوشش بده، ولی اینکه کلا عوضشون کنی و حتی رویایت بهتری از کتاب نباشه بنظر من جالب نیست، البته من خودم این قسمت رو خیلی دوست دارم چون فضا خیلی خاکستریه، ولی جدا خوب نساختنش

  2. AliRezaDark

    خب روی فیلم ها با یکم مکث میشه گفت حرف شما درسته ولی خب در مورد کتابشون بدون شک کتاب پنجم با ۳ جلد سنگین ترین و مهمترین قسمت های داستان رو روایت میکنیم و شاهد اتفاق هایی هستیم که دیگه هرگز اتفاق نمیفته.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما