۵۰% پیشرانه های درون سوز بی ‌ام‌ و به تاریخ می پیوندند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

به نظر می‌آید گروه بی ‌ام ‌و آماده است تا تمرکز کامل خودش را روی خودروهای هیبریدی و تمام الکتریکی قرار دهد. امروز این خودروساز آلمانی اطلاعات مالی زیادی را منتشر کرد و سال مالی ۲۰۱۹ خودش را با خبر افزایش سود به پایان رساند. درآمدهای این گروه – که شامل بخش‌های ساخت خودرو و موتورسیکلت و مینی و رولز‌رویس می‌شوند – برای اولین بار در تاریخ از ۱۰۰ میلیارد یورو عبور کرد. در این بیانیه همچنین اعلام شده از سال آینده شاهد تغییراتی در تولید پیشرانه‌های این گروه خواهیم بود.

در بخش محصولات، از سال ۲۰۲۱ حدود ۵۰٪ از انواع پیشرانه‌های درون سوز دیگر تولید نخواهند شد، تا معماری پیشرفته و هوشمندی به منظور افزایش تولید پیشرانه‌های الکتریکی بسازیم.

پیشرانه های درون سوز

در این بیانیه جزئیاتی درباره مدل‌هایی که دیگر تولید نخواهند شد اعلام نشده، اما تصمیم بی ‌ام ‌و برای الکتریکی کردن خط تولیدش کاملا جدی است. بی ‌ام‌ و از سال ۲۰۲۱ گام‌های بزرگی برای تغییر سیستم‌های پیشرانه احتراق داخلی خودش به سیستم‌های هیبریدی و الکتریکی برخواهد داشت. این بدین معنا نیست که طی سال‌های آینده نیمی از مدل‌های کنونی بی ‌ام‌ و ناپدید خواهند شد، اما احتمال کاهش ناوگان این شرکت تقریبا قطعی است. نکته دیگر اینکه این کاهش تولید فقط مختص خودروهای بی‌ ام ‌و نیست و شامل تمام محصولات گروه بی‌ ام ‌و می‌شود.

دگرگونی الکتریکی بی ‌ام ‌و از قبل در حال اجرا بوده است. بی ام و i3 احتمالا تا سال ۲۰۲۴ تولید خواهد شد و مینی کوپر Skdl هم‌اکنون در دسترس است. فروش شاسی بلند بی ام و iX3 از سال آینده در اروپا آغاز می‌شود و این شرکت به تازگی از کانسپت بی ام و i4 رونمایی کرده که پیش‌نمایشی از مدل تولیدی است که سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد. شاسی بلند iNext هم سال آینده رونمایی خواهد شد. به جز i3، دیگر مدل‌ها ارتباط نزدیکی با همتایان بنزینی خود در خط تولید بی‌ ام ‌و دارند. طبق گفته بی ‌ام‌ و، ممکن است به زودی دیگر شاهد تولید این خودروها با پیشرانه‌های درون سوز نباشیم.

منبع: motor1برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما