۵+۱ اسلحه‌ی برتر در بازی‌های ویدیویی

۱۷ فروردین ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه

مدت زیادی از خلق سرگرمی جدیدی به اسم «بازی ویدیویی» نگذشته بود که بازی‌سازها به لذت لت و پار کردن در قالب بازی‌های ویدیویی پی بردند. چیزهایی مثل فیلم نامه و داستان یا صحنه‌های از پیش تعیین شده در بازی‌های ویدیویی قدیمی پیدا نمی‌شدند؛ فقط سلاحی به دست می‌گرفتید و یکی از پس از دیگری دشمنان را نابود می‌کردید.

شاید امروزه بازی‌ها را «هنر تعاملی» بنامیم، اما هنوز هم اساس بخش بزرگی از بازی‌هایی که ساخته می‌شوند، شلیک کردن و تکه و پاره کردن دشمنان است.

همین موضوع هم ساخت مجموعه‌ای از سلاح‌های مختلف را در بازی‌های ویدیویی نتیجه داده است. بازی‌کننده‌ها منتظر دیدن سلاح‌ها و تفنگ‌های جدید و به طور کلی، ابزارآلاتی تازه برای قلع و قمع کردن هیولاها هستند. از بین هزاران اسلحه‌ای که تا به حال در بازی‌های ویدیویی دیده‌ایم، فقط تعدادی آن قدر خوب بوده‌اند که در ذهن‌مان بمانند.

اسلحه‌ای خوب است که به دست گرفتن آن در بازی، حس و حال خوبی به شما بدهد؛ این حس و حال خوب می‌تواند از قدرت بالای اسلحه یا به چالش کشیدن شما در استفاده از آن نشات بگیرد.

در ادامه سعی کرده‌ایم تا پنج اسلحه‌ی برتر را در بازی‌های ویدیویی از دیدگاه خودمان انتخاب کنیم. در نظر داشته باشید که دو مطلب را قبلا به ۵ شمشیر برتر و ۵ شات‌گان برتر اختصاص داده بودیم و در نتیجه برای پنج سلاح برتر، دیگر سراغ شمشیرها و شات‌گان‌ها نرفته‌ایم.

مطمئنا سلاح‌هایی هستند که از قلم افتاده‌اند؛ پس مثل همیشه به ما و دیگران از سلاح‌های برتری که در بازی‌های ویدیویی می‌شناسید، بگویید.

‌‌‌‌‌‌‌

PlasmaCutter-1۵- Plasma Cutter در Dead Space

«فضای مرده» یکی از بهترین بازی‌های ترسناک چند سال اخیر است؛ البته فقط درباره‌ی قسمت اول این بازی صحبت می‌کنیم. هیولاهای فضای مرده فقط به یک حالت نابود می‌شوند: باید اعضای بدن آن‌ها را جدا کنید. مطمئنا وقتی که مکانیک اصلی کشتن هیولاها، جدا کردن اعضای بدن آن‌ها است، بازی باید به شما اسلحه‌ای مختص این کار هم بدهد. سلاح Plasma Cutter یکی از بهترین سلاح‌هایی است که تا به حال برای هیولاکشی دیده‌ایم. نکته‌ی جالب درباره‌ی Plasma Cutter، امکان هدف گیری آن هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی بود؛ طوری که می‌توانستید به زیبایی هر قسمتی از بدن هیولاها را هدف بگیرید.

‌‌‌‌‌‌

Fatman-1۴- Fat-Man در Fallout

قدرت انفجار یک بمب اتمی را در نظر بگیرید؛ حالا این قدرت تخریب و انفجار را آن قدر پایین بیاورید تا به جای موشک، یک سلاح رودوشی بتواند آن را شلیک کند. نتیجه‌ی نهایی سلاح Fat-Man در بازی فال‌آوت است. با هر شلیک Fat-Man در قسمت‌های جدید فال‌آوت، آن قدر صدمه وارد می‌کنید که بتوانید به راحتی غولآخرها یا تعداد زیادی از دشمنان را از پای در بیاورید. انفجارهای Fat-Man از نظر ظاهری هم کاملا شبیه به یک بمب اتم هستند و از نور و گرما گرفته تا ابر قارچ-شکل یک شلیک اتمی با هر بار استفاده از Fat-Man بازسازی می‌شود.

‌‌‌‌‌‌

GravityGun-1۳- Gravity Gun در Half-Life 2

مجموعه بازی‌های «نیمه جان» فقط هم به خاطر خط داستانی تمام نشده‌شان معروف نیستند؛ این بازی‌ها روند بازی شگفت‌انگیزی دارند که بخش بزرگی از این روند خوب، به سلاح‌های‌شان باز می‌گردد. زمانی که در «نیمه-جان ۲» برای اولین بار سلاح Gravity Gun را به دست می‌گیرید، فقط می‌توانید اشیا خیلی ساده را بلند کنید. اما کمی که پیشرفت می‌کنید، می‌توانید هر چیزی را در محیط بلند و آن را با قدرت بسیار بالایی به سمت دشمنان پرتاب کنید. قدرت Gravity Gun در نهایت آن قدر زیاد می‌شود که بتوانید که کامپیوترها را از روی دیوار جدا و پرتاب کنید.

‌‌‌‌‌

Pandora-1۲- Pandora در Devil May Cry 4

می‌توانیم ساعت‌ها به «دویل می کرای ۴» به خاطر اینکه مجبورتان می‌کند کل بازی را دو بار بازی کنید، بد و بیراه بگوییم، اما نامردی کرده‌ایم اگر از روند خوب و سلاح‌های آن تعریف نکنیم. یکی از بهترین سلاح‌هایی که تا به حال دیده‌ایم، Pandora در دویل می کرای ۴ است. در توضیح این کیف دستی آمده است که Pandora می‌تواند به شکل ۶۶۶ سلاخ مختلف در بیاید، اما در بازی فقط شاهد هفت نوع سلاح هستیم. با این حال، همین هفت نوع هم آن قدر خفن است که نیازی به مدل‌های دیگر Pandora نداشته باشیم. هر چه چند ضرب یا همان کمبو بیشتری با Pandora می‌زنید، سلاح به مراحل قوی‌تر می‌رود.

‌‌‌‌‌

BFG9000-1۱- BFG 9000 در Doom

بدون شک بهترین و قوی‌ترین سلاحی که تا به در حال بازی‌های ویدیویی دیده‌ایم، تفنگ BFG 9000 در مجموعه بازی‌های Doom است. تصورش را بکنید، بی‌نهایت هیولا که یکی از دیگری قوی‌تر است در حال حمله کردن به شما هستند و فقط با یک شلیک BFG 9000 تمام هیولاها تکه و پاره می‌شوند و به زمین می‌ریزند. تفنگ BFG 9000 در تمام شماره‌های Doom حضور داشته است و در هر قسمت، این سلاح قوی‌تر و بزرگ‌تر شده است؛ طوری که در جدیدترین قسمت Doom اتاقی پر از هیولا را با یک ضربه‌ی BFG 9000، تبدیل به یک سلاخ‌خانه می‌کنید.

‌‌‌‌‌‌

HolyHandGrenade-1انتخاب اضافه: Holy Hand Grenade در Worms

در بازی «کرم‌ها» یا همان Worms، بعضی مراحل آن قدر سخت می‌شوند که احساس می‌کنید برای پیشرفت نیاز به معجزه‌ای دارید. در این حالت است که «نارنجک دستی مقدس» (Holy Hand Grenade) به کارتان می‌آید. این نارنجک پس از پرتاب، تا سه ثانیه شمارش می‌کند و سپس سرود «هله‌لویا» را می‌خواند. قدرت تخریب این نارنجک به قدری زیاد است که احتمالا پس از پرتاب آن، خودتان هم نابود می‌شوید.

‌‌‌‌‌‌‌‌

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۱ دیدگاه
 1. Avatar crazy 9

  agha pas BLADE OF OLYMPUS chi shodesh

 2. Avatar مشتبا

  پس Hammer of Dawn بازی Gears of war کجاست؟؟؟

 3. Avatar Keiser

  پس Light saber کجاست؟!
  معروف ترین اسلحه سری Star Wars Battlefront…

 4. Avatar سینا

  پس اسلحه های معروف World of Warcraft کجان؟
  بعضی هاشون اونقدر خوب بودن که در بسته های الحاقی بازی که لول ها رو ۱۰ تا افزایش می داد هم بدرد بخور بودن!

 5. Avatar شایان

  دستتون درد نکنه ولی جای Blades of athena
  ی کریتوس توی God Of War به شدت خالی بود.

 6. Avatar عـــــلـــــــی

  احتمالاً بازی Singularity رو نگاه هم نکردین! بنظرم قدرتمندترین سلاح، سلاحیه که بتونه زمان رو کنترل کنه!!!! سلاح TMD تو بازی Singularity 🙂

  1. Avatar mohammad

   بازی خیلی بازی خوبیه من الان وسطاشم حیف که نسخه دومی برای این بازی شاهکار ساخته نشد

 7. Avatar پژمان

  ۴ تای اول رو تجربه کردم
  از همه بهتر بنظرم سلاح های دوم هست .

 8. Avatar Tyler

  از وقتی که چهار سالم بود و برای اولین بازی doom رو توی dos بازی کردم، عاشق این بازی شدم. حتی الان که کلی بازی جدید و حتی نسخه ی doom جدید اومده، باز هم dosbox رو نصب کردم و doom 1 ,2 رو بازی میکنم . در کل زیاد اهل بازی نیستم ولی هر وقت بازی های توی این سبک رو دیدم ، میبینم هیچی doom نمیشه و هنوزم هیچ بازی ای نتونسته مثل doom 3 با اون فضای تاریک و جهنمی ش ترسو بهم القا کنه.
  ارّه و بی اف جی و مخصوصا شاتگان ش هم که واقعا فراموش نشدنی ان.

  1. Doomer Doomer

   بهتره source port هایی مثل gzdoom رو دانلود کنید و دوم رو رو این بازی کنید. کیفیت بازی و تنظیماتش خیلی بهتره. به علاوه کلی مپ و مد جدید که بیست ساله در حال ساخته شدنه رو میتونید با این برنامه بازی کنید.

 9. Avatar abirazor7

  جناب میرزایی شما حدس میزنم شما کنسول گیمر و البته پی اس فن باشید درسته؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه