۵+۱ جنایت بزرگ ماریو

۸ مرداد ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه

تمایز بین خوب و بد، موضوعی نیست که بتوان به راحتی درباره‌اش قضاوت کرد. هر شخصی می‌تواند در عین قهرمان حساب شدن، در دیدگاه برخی از افراد یک ضدقهرمان باشد. برای مثال می‌توانیم با نگاهی به زندگی ژنرال «بندیکت آرنولد»، از فرماندهان دوره‌ی انقلاب امریکا، بگوییم که او در عین اینکه از دید امریکایی‌ها یک خائن محسوب می‌شود، از سوی شاه انگلستان به عنوان قهرمان جنگ معرفی شده است.

ماریو هم یک انسان است؛ همان ماریویی که سال‌هاست در قصه‌های خودش به قهرمانی معروف بوده. می‌شود همین دید را به ماریو هم داشت. ماریو در اولین نگاه، یک لوله‌کش ساده است که به خاطر عشق‌اش، دست به کشتن فرماندهان و حیوانات می‌زند.

با این حال، آیا ماریو واقعا همان قهرمانی است که تصور می‌کنیم؟ شاید بد نباشد از زاویه ای دیگر به این قهرمان نگاه کنیم. ماریو می تواند از نگاهی دیگر مجرمی سفت و سخت باشد؛ مجرمی که وجودش برای دنیا خطرناک است.

در این قسمت از مجموعه مقالات ۵+۱ برتر، به جنایت‌های ماریو پرداخته‌ایم. جنایت‌های ماریو را از کوچکتر به بزرگ‌تر دسته‌بندی کرده‌ایم و حتی مجازات‌های آن‌ها را هم مشخص کرده ایم. البته با توجه به اینکه ماریو در مملکت ما مرتکب جرم و جنایت نشده، مجازات‌ها را با توجه به قوانین ایالات متحده آمریکا محاسبه کرده‌ایم.

 

۵- مسابقات خیابانی

جرم: مسابقات خیابانی مجموعه‌ای از رقابت‌های غیرقانونی است که در اتوبان‌ها و جاده‌های عمومی صورت می‌گیرد. یک مسابقه‌ی خیابانی می‌تواند کاملا ناگهانی آغاز شود، یا اینکه از پیش برنامه‌ریزی شده باشد.

مدرک: در روز چهاردهم دسامبر سال ۱۹۹۶، ماریو شروع به انجام مسابقات خیابانی کرده است. این شخصیت به اصطلاح «قهرمان» با مجموعه‌ای از دیگر مسابقه‌دهنده‌ها، به رانندگی خطرناک با سرعت بسیار بالا مشغول بوده. ماریو بدون توجه به ارزش جان دیگر راننده‌ها در جاده، حتی سعی کرده است تا آن‌ها را با استفاده از پوست موز از جاده خارج کند.

مجازات: ماریو به جرم شرکت در مسابقات خیابانی به ۱۸۰ روز زندان و جریمه‌ای ۲ هزار دلاری محکوم می‌شود. گواهینامه‌ی او هم برای مدت یک سال، توقیف می‌شود. هم‌چنین  ماریو  به جرم رانندگی خطرناک، محکوم به ۳۰ روز حبس است و باید جریمه‌ای ۲۰۰ دلاری پرداخت کند.

 

۴- خشونت خانگی

جرم: هرگونه خشونت، تهدید یا کنترل رفتار که علیه افراد خانواده و نزدیکان، چه گذشته و چه حال، صورت گیرد، خشونت خانگی محسوب می‌شود.

مدرک: ماریو به دلیل ارتکاب خشونت خانگی در روز ۲۶ آوریل سال ۱۹۹۹، علیه برادر خود، لوییجی، محکوم شناخته می‌شود. تصور می‌شود که این اتفاق، اولین حمله‌های ماریو به لوییجی نبوده است و ماریو برای کنترل رفتار برادرش، از مدت‌ها پیش به انجام این جرم مشغول بوده. با نگاهی به مجموعه مدارک ارایه شده در بازی Paper Mario، حتی می‌توان دید که لوییجی به ماندن در خانه از سوی ماریو مجبور شده تا “از خانه محافظت کند.”

مجازات: به جرم خشونت خانگی، ماریو به یک سال زندان و پرداخت ۴ هزار دلار جریمه محکوم خواهد شد.

 

۳- تخریب اموال

جرم: هرگونه صدمه به اموال شخصی یا حقوقی، چه به صورت عمدی و چه به صورت طبیعی، تخریب اموال در نظر گرفته شده و جرم است.

مدرک: اولین مدارک از تخریب اموال از سوی ماریو، به روز ۲۱ ماه نوامبر سال ۱۹۹۰ باز می‌گردد. ماریو در این روز به خانه‌ی هفت «کوپا» (Koopa) حمله کرده و آن‌ها را تهدید می‌کند. پس از این حمله، ماریو به بیرون از خانه رفته و به شکل‌های مختلف به ساختمان خسارت زده و نهایتا آن را نابود می‌کند؛ ماریو در حمله‌ی خود از مواد منفجره استفاده می‌کند و حتی برخی از خانه‌ها را از پایه در می‌آورد. تخمین‌ها از ارزش ۲۰ تا ۱۰۰ هزار دلاری عمارت کوپا‌ها می‌گویند.

مجازات: با توجه به ارزش بالای ساختمان‌های نابود شده، ماریو به ۲۰ سال زندان و پرداخت ۱۰ هزار دلار محکوم خواهد شد.

 

۲- نگه‌داری و حمل مواد مخدر

جرم: نگه‌داری غیرقانونی مواد مخدر زمانی اتفاق می‌افتد که فرد، بدون داشتن گواهی‌های لازم، به حمل مواد مخدر می‌پردازد.

مدرک: ماریو بارها در حین استفاده از مواد مخدر مشاهده شده است. مدارک علیه ماریو استفاده‌ی مواد مخدر از سوی او را برای اولین بار به سال ۱۹۸۵ ربط می‌دهند. ماریو در سال ۱۹۸۸ به هنگام حمل مقادیر زیادی از قارچ سیلوسایبین مشاهده شده است. ماریو از این قارچ‌ها برای مصارف شخصی خود استفاده کرده. او در حین مصرف قارچ‌ها، به انجام جنایت‌های دیگری از جمله حیوان‌آزاری مشغول بوده است.

مجازات: حمل و نگه‌داری قارچ‌های سیلوسایبین از ۴ تا ۴۰۰ گرم، ماریو را به ۲۰ سال زندان و پرداخت ۱۰ هزار دلار جریمه محکوم خواهد کرد.

 

۱- ضرب و جرح

جرم: هرگونه تلاش برای صدمه زدن به بدن، بدون ارزش قائل شدن برای جان انسان، ضرب و جرح محسوب می‌شود و جرم است.

مدرک: ماریو در سال ۲۰۰۱ به همراه تعداد دیگری از شهروندان «سرزمین قارچ»، در مجموعه‌ای از مسابقات زیرزمینی و غیرقانونی شرکت کرده است. ماریو در طول این مسابقات از سلاح‌های مختلفی مثل چوب بیسبال، شمشیر، چکش و حتی سلاح گرم استفاده کرده است. ماریو بدون توجه به ارزش جان دیگر افراد حاضر در مسابقات، از این اسلحه‌ها با خشونت تمام استفاده کرده و حتی به سمت برادرش «لوییجی» و نامزدش «پرنسس پیچ» هم حمله کرده است.

مجازات: به دلیل اینکه دو نفر از قربانی‌های ماریو، از نزدیکان خانوادگی او بوده‌اند، او مرتکب به جرم درجه یک شده است و محکومیت او، ۹۹ سال زندان و پرداخت جریمه‌ای ۱۰ هزار دلاری است.

 

انتخاب اضافه: ترور مقامات

جرم: ترور مقامات شامل قتل عمد شاه‌ها، ملکه‌ها و رهبران می‌شود.

مدرک: ماریو در روز ۱۳ سپتامبر سال ۱۹۸۵ مرتکب بزرگ‌ترین جرم خود شده است: ترور مقامات. ماریو به هنگام حمله به قلعه‌ی «شاه بوزر»، شاه سرزمین تاریکی، مشاهده شده است. طبق مدارک موجود، ماریو با استفاده از یک تبر، طناب‌های پلی که شاه بوزر روی آن ایستاده بوده را بریده و شاه را در دریاچه‌ای از مواد مذاب رها کرده است. انگیزه‌های ماریو برای پایین کشیدن شاه بوزر زمانی خودش را نمایان می‌کند که توجه کنیم او در تمام مدت مشغول پایین کشیدن پرچم‌های سرزمین شاه بوزر بوده است.

مجازات: ترور مقامات یکی از سنگین‌ترین جرم‌های ممکن است. مجازات چنین جرمی، اعدام است.

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۷ دیدگاه
 1. Avatar شیوا هاشمی

  خیلی جالب بود

 2. Avatar نادیا مرادپور

  هر چقدر بگم عالی بود کم گفتم
  واقعا که خلاقیت حد و مرز نداره
  دمت خیلی گرم

 3. cp.mahdi cp.mahdi

  ۶ زدن سیبیل با تیغ:
  جرم: صدمه زدن به خاطرات گیمر ها!
  مدرک:
  http://vignette1.wikia.nocookie.net/fantendo/images/d/d2/UltraMario.png/revision/latest?cb=20101230092836
  مجازات: محرومیت از داشتن بازی در نینتندو سویچ و ۴ نسل بعدی کنسول های نینتندو.(تا وقتی سیبیلاش خوب در میانXD)

 4. Avatar Danil.S.Kennedy

  به عنوان یه ماریو فن میگم:خیلی مسخره بود..خشونت؟ترور؟ اگه اینطوریه تمام بازی های فایتینگ مثل تیکن و استریت فایتر و…این جرم هارو دارن!! مواد مخدر؟نسخه میکرو رو نمیدونم ولی واقعا تو نسخه های جدید بازی که برای Wii و Wii U منتشر شدن اون قارچ ها مواد مخدر بودن؟؟!! رانندگی خطرناک؟پس تمام بازی های ماشین سواری بد هستن! این مدل ادما فقط سعی میکنن بازی هارو بد نام کنن…هر بازی ای هم بتونن بدنام کنن ماریو رو هیچ وقت نمیتونن!چون اون تو دل تمام گیمر ها جا داره…

  1. Avatar Aguilar

   چی میگی ????????‍♂️

   افراد بی جنبه‌ای مثل تو باعث شده مردم ۱ درصد هم آزادی بیان داشته باشن.

   طنز مطلبو نفهمیدی

   (به نظرم یکی از حال ترین مقاله ها بود دفعه‌ی بعد هم برید سراغ کاکترهای gta و اساسینز کرید ????)

 5. Avatar alireza

  یعنی خلاقیت و طنز باهم تو این مطلب جمع شدن.
  یکی از بهترین ۵+۱ هایی بود که تا حالا خوندم.

 6. Avatar شایان

  امیر عالی بود
  از اولش حدس زدم مقاله کار خودته
  بابا ذوق هنری و فکاهی رو بیشتر کن
  تیپ خسته جدیدتم لایک داره

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه