۵+۱ سبیل برتر در بازی‌های رایانه‌ای

۱ مرداد ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

به جرات می‌توان ادعا کرد یکی از اولین المان‌های شخصیت‌های بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی که در ذهن بازی‌کننده‌ها ثبت می‌شود، ظاهر ‌آن‌هاست. حتی قبل از این‌که کاراکتری را در جریان داستان بازی ببینیم، یا حتی صدای‌اش را بشنویم، ظاهری که از او در تصاویر و پوسترهای همان بازی دیده‌ایم، دیدگاهی از او به دست می‌دهد که در نحوه‌ی برخورد با شخصیت در بازی موثر است.

برخی از کاراکترها مشخصه‌های ظاهری ‌خاص خودشان را دارند. این مشخصه‌ها در خاطر ما می‌مانند و شخصیت‌ها را با آن‌ها می‌شناسیم و به‌یاد می‌آوریم. مشخصه‌هایی مثل موی سفید «دانته»، چشم‌بند «بیگ‌باس» یا حتی چهره‌ی شکسته‌ی «جوئل» در «آخرین ما» (The Last of Us).

اما در میان تمام مشخصه‌های ظاهری که هر شخصیت می‌توان داشته باشد، سبیل یکی از مهم‌ترین آن‌هاست. بعضی از کاراکترهای‌ بازی‌ها اگر موهای پشت لب‌شان نبود، شاید این‌قدر به‌یادمان نمی‌ماندند. به‌همین خاطر هم در این مقاله‌ی کوتاه تصمیم گرفته‌ایم پنج سبیل برتر در بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی را انتخاب و به شما معرفی کنیم. اگر سبیلی را در خاطر دارید و از قلم افتاده، در بخش نظرات برای بقیه از آن بگویید.

‌‌‌‌

1۵. Heihachi Mishima

سیبیل «هیهاچی» به چند دلیل جذاب است. اول این‌که ظاهر ‌مبارزهای قلدر را به او می‌دهد؛ مولفه‌ای که شخصیت‌اش را کامل‌تر هم می‌کند. دوم هم این‌که با ابروهای سامورایی‌-مانندش حسابی می‌خواند  و میزان کاریزمای چهره‌اش را دوچندان می‌کند. مورد سوم که از همه‌ی آن‌ها مهم‌تر است ‌کامل کننده‌ی موهای غیرطبیعی هیهاچی هستند. سبیل‌های هیهاچی از آن مدل‌هایی هستند که هر مرد کلاسیک و البته قلدری باید داشته باشد.

‌‌‌‌‌‌‌‌

2۴. Landon Ricketts

«لندون ریکتس» یکی از بهترین و خاطره‌انگیزترین شخصیت‌های «رستگاری سرخپوست مرده» (Red Dead Redemption) بود؛ آن هم به این دلیل که تمام مدت شما را به یاد «سم الیوت» (Sam Elliot)، هنرپیشه‌ی معروف هالیوودی می‌انداخت. مهم‌ترین مشخصه‌ی سم الیوت هم در کنار صدای خش‌دارش، سیبل اوست؛ سیبیلی که داشتن‌اش برای آمریکایی‌های امروزی آرزوست.

‌‌‌‌‌‌‌

3۳. Solid Snake

«سالید اسنیک» در قسمت چهارم از مجموعه بازی‌های متال‌گیرسالید چند ده سالی پیر شده بود؛ البته که فقط از نظر ظاهری. اما در این میان سبیلی که اسنیک برای خودش دست و پا کرده بود، به‌خوبی او را شبیه کماندویی با تجربه و زبده نشان می‌داد؛ شبیه آن سربازهای کهنه‌کار شصت هفتاد ساله که با تمام تجربه‌شان دوباره به میدان جنگ فراخوانده شده‌اند. تمام این‌ها به کنار، سیبیل اسنیک خیلی به او می‌آمد.

‌‌‌‌‌

4۲. Captain Price

کاپیتان پرایس قسمت دوم مجموعه بازی‌های «ندای وظیفه» را که به یاد دارید. این شخصیت سبیلو در همان اول کار ‌آن‌قدر محبوب شد که طراحان اکتیویژن نتوانستند از او دل بکنند و او را در بازی‌های «جنگاوری مدرن» (Modern Warfare) در قالب شخصیتی جدید، زنده کردند. البته می‌توانید مطمئن باشید صدای گرم کاپیتان و از جان گذشتگی‌های بی‌شمارش در کنار سبیل در هرچه خاطره‌انگیزتر شدن این شخصیت تاثیربسزایی داشته.

‌‌‌‌‌

5۱. ‌‌Mario

بدون شک بهترین و معروف‌ترین سبیل در میان شخصیت‌های بازی‌های رایانه‌ای و ویدیوی را «ماریو» دارد. حتما از خودتان می‌پرسید ماریو ‌برای چه سبیل دارد؟ چون چند پیکسلی که کاراکتر او را در اولین بازی این مجموعه ساخته بودند، برای این‌که جذاب‌تر شوند، نیاز به مشخصه‌ای خاص داشتند. طراحان بازی هم گشتند و برای هرچه جذاب‌تر کردن‌اش سبیل را به چهره‌اش اضافه کردند. با این اوصاف می‌توان ادعا کرد اگر سیبیل ماریو نبود، شاید شخصیت او این‌قدرها هم معروف نمی‌شد. شاید ماریو این قدر محبوب نمی‌شد و در نتیجه ممکن بود متال‌گیر هم ساخته نشود. چون خود کوجیما بارها گفته بود مجموعه‌ی متال‌گیر را با الهام از سوپر ماریو ساخته است. بله! سیبیل ماریو این‌قدر مهم است.

‌‌‌‌‌‌‌‌

6انتخاب اضافه: Nobuo Uematsu

«نوبوو اوئماتسو» مهم‌ترین آهنگساز تاریخ صنعت باز‌ی‌های ویدیویی است. اگر فکر می‌کنید موفقیت‌اش به دلیل موسیقی‌های کلاسیکی است که ساخته ، در اشتباه هستید. اوئماتسو از معدود ژاپنی‌هایی است که سبیلی درست و حسابی دارد و این موضوع، عامل اصلی موفقیت‌اش است!

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۴ دیدگاه
  1. Avatar سعید

    البته اگر ریش و سیبیل رو با هم در نظر بگیریم به نظرم از همه بهتر کورتکس تو کراش عه

  • 1
  • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه