۵+۱ شخصیت کت و شلواری برتر در بازی‌های ویدیویی

۲۷ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۰ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه

به دور و اطراف‌تان نگاهی بیندازید و دنبال کسی بگردید که کت و شلوار به تن دارد؛‌ در نگاه اول حتما فکر می‌کنید که چون کت و شلواری است، پس احتمالا کارش از شما درست‌تر است! البته در واقعیت این موضوع چندان هم درست نیست؛ مثل نویسنده‌ی این مطلب که حتی تا به‌حال یک بار هم کت و شلوار به تن نکرده! با این حال، پوشیدن کت و شلوار جلوه‌ی خوبی دارد. کسی که کت و شلوار به تن دارد، جدی‌تر و سرسنگین به نظر می‌رسد.

کاراکترهایی هم که در دنیای بازی‌های ویدیویی کت و شلوار به تن دارند، از دیگر شخصیت‌ها درست و درمان‌تر به نظر می‌رسند. فکرش را بکنید، اگر «مامور ۴۷» کت و شلوار نمی‌پوشید، حتی ذره‌ای از پرستیژ سنگین‌اش را هم نداشت.

اگر هنوز هم از پوشیدن کت و شلوار مطمئن نیستید، نگاهی به معروف‌ترین کاراکتر تخیلی دنیا که کت و شلوار می‌پوشد بیندازید؛ فکر می‌کنید چرا جیمز باند، همیشه نظر اطرافیان‌اش را به‌خودش جلب می‌کند؟  بدون شک چون کت و شلوار به تن دارد!

در ادامه، پنج شخصیت برتر در بازی‌های ویدیویی که کت و شلوار می‌پوشند را برای‌تان انتخاب کرده‌ایم. مثل همیشه، شما هم فکر کنید و از شخصیت‌های کت و شلواری که می‌شناسید برای ما بگویید؛ مطمئنا کاراکترهایی هستند که از قلم افتاده‌اند. اگر آن‌ها را می‌شناسید، در بخش نظرات برای ما و دیگران از آن‌ها بگویید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

Tim-Braid۵. Tim

«تیم»، شخصیت اصلی بازی Braid، در نگاه اول شبیه یک پروفسور به نظر می‌رسد. او در ظاهر بسیار باهوش است. طوری که تیم کت و شلوارش را به تن کرده، در مقابل دیگر شخصیت‌هایی است که در لیست‌مان آورده‌ایم. کت و شلوار تیم به جای این‌که او را خفن یا برتر جلوه دهد، بیش‌تر شبیه کت و شلواری است که کارمندها سر کار می‌پوشند. داستان بازی Braid و شخصیت تیم آن قدر مبهم است که هر کس می‌تواند برداشت خودش را از آن داشته باشد. کت و شلوار پوشیدن تیم هم می‌تواند نشان از سادگی او داشته باشد؛ با این حال شما می‌توانید ایده‌ی دیگری از کت و شلوار پوشیدن او داشته باشید. تیم یک ماجراجویی بزرگ در مقابل‌اش دارد، اما حتی وقت ندارد کت و شلوارش را در بیاورد و لباسی مناسب به تن کند!

‌‌‌‌‌‌‌‌

Manny۴. Manny Calavera

«مانوئل کالاورا»، شخصیت اصلی بازی «گریم فاندانگو» (Grim Fandango) است. گریم فاندانگو دنیای پس از مرگ را به کمیک‌ترین حالت ممکن به تصویر کشیده و «مانی» هم در این دنیا، کارمند «سازمان مرگ» است. شغل مانی این است که مقصد سفر کسانی که می‌میرند را مشخص کند. به همین دلیل هم مانی شخصیتی تاجر-مانند دارد. کت و شلوار پوشیدن او هم شغل پوچ‌اش را کمی جذاب‌تر جلوه می‌دهد. مانی کار خاصی ندارد، اما همین که کت و شلواری به تن دارد و با مشتری‌های‌اش (کسانی که مرده‌اند و منتظر بلیط‌شان برای سفر آخرت هستند)، رفتاری بامزه دارد، او را به شخصیتی به یاد ماندنی تبدیل کرده است. مانی در بخش دوم بازی، کت و شلواری سفید به تن می‌کند و از دیالوگ‌های‌اش گرفته تا ظاهرش، ما را به یاد «هامفری بوگارت» می‌اندازند.

‌‌‌‌‌‌

Phoneix-Wright۳. Phoenix Wright

«فینیکس رایت» وکیل است. تا جایی که ذهن ما قد می‌دهد، اصولا وکیل‌ها بدون کت و شلوار و لباس رسمی در دادگاه ظاهر نمی‌شوند. نکته‌ی جالب درباره‌ی فینیکس رایت این است که او هیچ‌وقت کت‌ و شلوارش را در نمی‌آورد؛ یعنی فینیکس رایت خیلی وکیل است! همین موضوع باعث شده است تا بتوانید روی فینیکس حساب باز کنید. فینیکس رایت را با ادا اطوارهای مخصوص خودش می‌شناسیم؛‌ منظورمان همان اداهایی است که در آن فینیکس به هنگام متهم کردن، انگشت‌اش را وسط دادگاه در چشم هرکسی که جلوی‌اش قرار می‌گیرد، فرو می‌کند! فینیکس آن‌قدر دست‌اش را به اطراف دراز می‌کند که از کیفیت بالای دوخت کت‌اش مطمئن شویم!

‌‌‌‌‌‌‌‌

Agent-47۲. Agent 47

از هر کس که می‌خواهید درباره‌ی «مامور ۴۷»‌، شخصیت اصلی مجموعه بازی‌های «هیتمن» بپرسید؛ اولین چیزی که به ذهن‌اش می‌آید، به غیر از کله‌ی طاس‌اش، کت و شلوار رسمی و کراوت قرمز اوست. تیپ و قیافه‌ی مامور ۴۷ آن قدر جدی است که شرکت سازنده‌‌ در نسخه‌ی ویژه‌ی جدیدترین هیتمن، یک کراوات قرمز قرار داده است. مامور ۴۷ همیشه ماموریت‌اش را با کت و شلوار مشکی‌اش شروع می‌کند. هم‌چنین ۴۷ همیشه مطمئن است تا یک دست کت و شلوار یدک همراه‌اش داشته باشد تا پس از اتمام ماموریت، دوباره حفظ ظاهر کند و کت و شلوارش را بپوشد. جدیت بالای مامور ۴۷، بدون شک به خاطر کت و شلوارش است.

‌‌‌‌‌‌‌

6-G-Man۱. G-Man

می‌خواهید یک نفر را تا حد ممکن مرموز جلوه دهید؟ یک دست کت و شلوار تن‌اش کنید. کت و شلوار در عین اینکه افراد را خفن جلوه می‌دهد، آن قدر عادی و تکراری هم هست تا از شخصیت فرد حرفی نزند. شخصیت G-Man در مجموعه بازی‌های «نیمه-جان» (Half-Life)، مرموزترین کاراکتری است که تا به حال دیده‌ایم. حتی اسم G-Man را هم خود گیمرها از روی فایل‌های بازی و کدهای‌اش به بیرون کشیده‌اند و این شخصیت حتی اسم هم ندارد. G-Man ترسناک است. فقط کافی است نگاهی به او بیندازید و هر چه مشکل در زندگی‌تان دارید، به گردن او بیاندازید. اصولا G-Man همان فرد پشت پرده‌ای است که زندگی‌تان را خراب کرده. از کت و شلواری‌ها بترسید!

‌‌‌‌‌‌

Dr-Fetusانتخاب اضافه: Dr. Fetus

آن پدر و مادرهایی که یک کت و شلوار تن بچه‌شان می‌کنند و مدام قربان صدقه‌شان می‌روند را دیده‌اید؟ اصولا بچه در کت و شلواری که به زور به تن‌اش کرده‌اند حتی نمی‌تواند کمی شلنگ تخته بیاندازد، اما آن قدر احساس خفن بودن می‌کند که اعصاب برای دور و اطرافیان‌اش باقی نمی‌گذارد. Dr. Fetus‌، ضدقهرمان بازی «بچه گوشت قهرمان» (Super Meat Boy)، همان‌طور که از اسم‌اش پیداست، یک جنین است. فکرش را بکنید اگر کت و شلواری به تن یک جنین بکنید، نتیجه چه می‌شود؟! Dr. Fetus پر رو، بد دهن و صد البته زشت است؛ همه‌ی این‌ها هم تقصیر کت و شلواری است که به تن کرده.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۵ comment
 1. Avatar mehdi

  ولی به نظر من 47 با اختلاف زیاد، نفر برتر در این زمینه هست…

 2. Avatar محسن

  فقط هیتمن
  من با این کت و شلوار خاطره ها دارم

 3. Avatar امیر

  من نگا نکرده به لیست میگم , فقط Agent 47 , اصلا مگه میشه بهتر ازش داشته باشیم؟ داریم؟؟اصن هست؟

 4. Avatar r.kh

  فقط HITMAN

 5. Avatar 100darsad

  سلام
  چرا از بازي متال گير اسمي نبرديد شخصيت اصلي اسنيك كت شلوار هم ميپوشه براي ماموريت در مهماني ها كافي يه سرچ در اينترنت كنيد متوجه ميشويد.

 6. Avatar jax

  خیلی از این کارکتر ها برای ما ایرانی ها اصلا آشنا نیس
  بهتر بود حداقل جوکر از سری بازی های بتمن رو هم انتخاب میکردین
  با این حال هیتمن با اختلاف باید اول میبود

 7. Avatar امیرحسین

  Agent47 قطعاً اوله با اختلاف خیلی زیاد

 8. Avatar mehdi

  نکته ی عجیب این مقاله اینه که توی لیست، Tim و Manny Calavera هستن، ولی صحبتی از “جوکر” نشده که از نظر قدمت از همه قدیمی تره

 9. Avatar آرش

  max payne کجاست پس ؟

 10. Avatar کیانوش

  پس جوکر چی؟ مطمئنا با اون کت شلوار بنفشش از همه خفن تره!

 11. Avatar amin

  در حق agent 47 واقعا ظلم شده باید اول میشد

 12. Avatar شرزین

  بالاخرهههههههههههههههههههههههههه یکی به ace attorney اهمیت داد (تا امروز فکر میکردم تو ایران فقط من ace attorney بازی کردم)

 13. Avatar مهرزاد

  کت و شلواره هیتمن خیلی مشتیه

 14. Avatar علیرضا

  هیچکی کت و شلوار مکس پین و مایکل تو gta v رو نداره

  1. Avatar آرمان

   لایک به شکل فجیع نمیدونم چرا اسم مایکل بین اینا نبود چون هم کت و شلوار لباس اصلیش بود و هم خیلی با کت و شلوار خوشتیپ میشد