۵+۱ شمشیر برتر

۱ مرداد ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه

به جرات می‌توان ادعا کرد هیچ سلاحی در تاریخ بشر موثرتر از شمشیر نبوده! شمشیرها با اینکه طرح اولیه‌شان بسیار ساده‌تر از اسلحه‌های امروزی است، اما کاری که از آن‌ها انتظار می‌رود را به خوبی انجام می‌دهند. این موضوع فقط هم به مبارزات سالیان پیش باز نمی‌گردد؛ کار به جایی رسیده است که شمشیر رایدن در «متال گیر رایزینگ» (Metal Gear Rising)، توپ و تانک که هیچ، بلکه ربات‌های غول‌پیکر را هم از وسط نصف می‌کند.

همین موضوع است که شمشیرهای بازی‌های ویدیویی را از دیگر رسانه‌ها جدا می‌کند. شمشیرها در بسیاری از داستان‌ها نماد قدرت هستند؛ اما بازی‌های ویدیویی به معنای واقعی کلمه دیگر شورش را در آورده‌اند! از شمشیرهای جادویی گرفته تا شمشیرهای برقی یا حتی شمشیرهایی که یک متر عرض‌شان است، در بازی‌های ویدیویی می‌توانید همه نوع شمشیری پیدا کنید.

مهم‌ترین عنصر را از قلم نیندازیم:‌ کشتن و نصف کردن دشمنان با شمشیر، حس و حالی دارد که در استفاده از سلاح‌های گرم پیدا نمی‌شود. شمشیر به دست گرفتن کار هر شخصیتی نیست و معمولا زمانی که شخصیتی در بازی شمشیر در دست دارد، از همان ابتدا می‌توانید قدرت‌اش را محک بزنید و بفهمید که با هیچ‌کس شوخی ندارد.

در ادامه، پنج شمشیر برتر بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی را برای‌تان لیست کرده‌ایم. مثل همیشه، ممکن است گزینه‌های بهتر و مهم‌تری هم وجود داشته باشند که از قلم افتاده‌اند؛ پس در بخش نظرات از شمشیرهای مورد علاقه‌تان برای ما و دیگر خواننده‌ها بگویید.

‌‌‌‌‌‌‌‌

5-BusterSword۵. Buster Sword

یکی از معروف‌ترین شمشیرهای صنعت بازی، بدون شک شمشیر «کلاد» (Cloud)، شخصیت اصلی «فاینال فانتزی۷» است. دلیل معروف بودن این شمشیر هم فقط به یک چیز برمی‌گردد: اینکه Buster Sword به راحتی اندازه‌ی دو برابر خود کلاد است! با این حال، کلاد نه تنها به آسانی و نرمی با شمشیرش حمله می‌کند، بلکه پس از اتمام هر مبارزه هم یک دور بزرگ ۳۶۰ درجه با آن می‌زند. Buster Sword تنها شمشیری نیست که کلاد از آن استفاده می‌کند و مطمئنا در انیمیشن Advent Children، مجموعه‌ی بزرگ شمشیرهای کلاد را که از موتورش به بیرون می‌زنند دیده‌اید؛ اما با تمام این اوصاف، هیچ کدام از آن شمشیرها به باحالی Buster Sword نیستند.

‌‌‌‌‌‌‌

4-Rebellion۴. Rebellion

شمشیر «دانته‌»ی مجموعه بازی‌های «شیطان هم می‌گرید» (Devil May Cry) شاید به بزرگی Buster Sword نباشد، اما باز هم یکی از بزرگ‌ترین شمشیرهای لیست‌مان محسوب می‌شود. طراحی شمشیر دانته که از پدرش به او ارث رسیده است، وضعیت نیمه-شیطان بودن او را هم نشان می‌دهد. دو طرف دسته‌ی شمشیر دانته، یک اسکلت به چشم می‌خورد؛‌ جمجمه‌ی یک طرف، برای انسان است و جمجمه‌ی طرف دیگر دو شاخ هم دارد. قدرت Rebellion زمانی رو می‌شود که دانته برای اولین بار در Devil May Cry 3 با برادرش مبارزه می‌کند و شکست می‌خورد. در نهایت هم خون ریخته شده‌ی خودش، قدرت این شمشیر را بیدار می‌کند.

‌‌‌‌‌‌‌

3-BladeofArchfiend۳. Blade of Archfiend

شمشیر شخصیت «گنشین» (Genshin) در بازی «نینجا گایدن۲»، بدون شک قوی‌ترین شمشیر در این بازی است؛ طوری که حتی می‌توان گفت از True Dragon Sword هم (که گرفتن‌اش در بازی مکافاتی دارد) قوی‌تر است. «ریو هایابوسا»، خفن‌ترین نینجای تاریخ، در نینجا گایدن ۲ بارها با گنشین و Blade of Archfiend روبرو می‌شود و شکست می‌خورد. دوئل بین هایابوسا و گنشین هم در پایان نینجا گایدن ۲، یکی از بهترین صحنه‌های بازی است. گنشین در این صحنه، این شمشیر طلسم شده را به هایابوسا می‌دهد و او هم از این پس، Blade of Archfiend را به همراه True Dragon Sword به دست می‌گیرد.

‌‌‌‌‌‌‌

2-Frostmourne۲. Frostmourne

اگر با شمشیر شماره‌ی اول لیست‌مان به اندازه‌ی کافی خاطره‌ی باحال نداشتیم، بدون شک Frostmourne را شماره‌ی اول لیست‌مان می‌کردیم. فقط بگذارید تا جمله‌ای که زیر پایه‌ی نگه‌دارنده‌ی این شمشیر نوشته شده است را برای‌تان بازگو کنیم تا خفن بودن Frostmourne را درک کنید: “کسی که این شمشیر را به‌دست می‌گیرد، قدرتی ابدی خواهد داشت. همانطور که شمشیر جسم را پاره می‌کند، قدرت آن هم بر روح زخم می‌زند.” شمشیر Frostmourne روح هر کسی که توسط آن کشته شود را جذب می‌کند. تمام خاطرات و قدرت‌های افرادی هم که توسط این شمشیر کشته شوند، در آن باقی می‌ماند. در نهایت هم Lich King می‌تواند قدرت‌ها و مهارت‌های ذخیره شده در این شمشیر را به خودش منتقل کند.

‌‌‌‌‌‌‌‌

1-BladesofChaos۱. Blades of Chaos

شمشیرهای «کریتوس»، شخصیت اصلی مجموعه بازی‌های «خدای جنگ»، در برزخ یونانی‌ها ساخته‌ شده؛ آن هم به دست «آرس»، خدای جنگ یونان باستان. این شمشیرها، با پیمانی که کریتوس با آرس می‌بندد، به دست‌های او زنجیر می‌شوند. در قصه‌ی Blades of Chaos آمده است که این شمشیرها، فقط در صورتی از دست‌های فرد باز می‌شوند که عهدی که با خدای جنگ بسته عمل کند یا اینکه خود آرس زنجیرها را باز کند. عهد کریتوس هم با خدای جنگ، خدمت به او تا پایان عمرش بود. شمشیرهای کریتوس، به دست او زنجیر شده‌اند و این امکان را برای‌اش فراهم می‌کنند تا هیولاهای دور از دسترس را هم نابود کند. او فقط با این شمشیرها حمله نمی‌کند و از آن‌ها برای پریدن به مکان‌های مختلف یا دسترسی به آیتم‌ها هم استفاده می‌کند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

Bonus-KeyBladeانتخاب ویژه: Keyblade

یکی از جالب‌ترین شمشیرهای صنعت بازی، «کی‌بلید»های (Keyblade) مجموعه‌ی Kingdom Hearts هستند. در دنیای Kingdom Hearts، هر کسی توانایی به دست گرفتن این شمشیرها را ندارد و کی‌بلیدها خودشان صاحب‌شان را انتخاب می‌کنند. ریشه و تاریخچه‌ی این شمشیرها هنوز معلوم نیست؛ آن‌ها کاملا ناگهانی و برای نجات صاحب‌شان از خطر، در دست آن‌ها ظاهر می‌شوند. کی‌بلیدها را می‌توان درست مثل یک شمشیر استفاده کرد؛ اما مهم‌ترین قابلیت آن‌ها، امکان باز کردن هر در، کلید و صندوق است. می‌توان کی‌بلیدها را در مقابل هر قفل بسته‌ای گرفت و آن را باز کرد. کی‌بلیدها هم‌چنین با آویزهایی همراه شده‌اند. با عوض کردن آویزهای کی‌بلیدها، می‌توان ظاهر و قدرت آن‌ها را تغییر داد.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳۹ دیدگاه
 1. Avatar ورجیل

  سلام خسته نباشید شمشیر ورجیل رو هم فرار بدید قوی ترین شمشیر جهان شمشیر یاماتو هستش چون روح اسپاردا بزرگ ترین شیطان جهان و قدرت مند ترین فرشته زاده و شیطان در داخل شمشیر یاماتو هستش یعنی شمشیر یاماتو زندست روح داخلشه حتی بگم از شمشیر خدای جنگ شمشیر دانته هم قوی تره الان شمشیر یاماتو دست پسر اسپاردا ورجیل برادر بزرگ تر دانته هستش

 2. Avatar محمدطاهر

  به نظرم حتما باید شمیشیر های ایچیگو هم اضافه میکردین هم قدرت خیلیی زیادی دارن هم صاحبشون قدرت خیلیی زیادی داره

 3. Avatar ستار

  من دوست دارم شمشیر کریتوس را داشته باشم

 4. Avatar حسین

  همه این شمشیر ها یه طرف Persian Shamshir بازی Assassin’s Creed Revelations هم یه طرف 😀

 5. Avatar kratos

  دیدم پست داره خاک میخوره گفتم ی نظر بدم
  جای blades of chaos میتونستین blade of olympus رو قرار بدین چون قوی ترین.شمشیر بازی و البته یونانیان بوده ک توسط zeus خدای خدایان یونان از قدرت بهشت و جهنم ساخته شد ک تونست نتیجه جنگ بین تایتان ها و خدایان رو ب نفعه خدایان تغییر بده kratos خیلی از حریفاش رو با این شمشیر از بین برد و در کل پست جالبی بود

 6. Avatar امین

  همه ی این شمشیرا عالی بود ولی جای شمشیر blade of olympus سری خدای جنگ خالی بود

 7. Avatar Nader

  تو انتخاب اضافه باید فروت نینجا رو میذاشتید

 8. Avatar alireza

  خدایی ظلمه…چرا شمشیره تو darksiders رو نذاشتین؟؟؟با تمام احترامی که واسه lich king قاعلم ولی این شمشیر به نظر من چه از نظر طراحی و چه از نظر خفن بودن از همه اینا سره

 9. Avatar معین

  من اصولا اهل بازی هایه کامپیوتری نیستم ولی به نظرم شمشیرهایی اساسی رو از قلم انداختید.
  شماره ۳ شمشیر معروف کارتونthunder catsکه شخصیت داستان اونو بالایه سر میبرد و میگفتlonger longer thundercats و شمشیر بلند و بلند تر میشد
  شماره۲شمشیر معروف در کارتون hi manکه جادویه اون بچه ببر شخصبت داستان رو تبدیل به یک ببر درنده عظیم الجثه میکرد.
  شماره۱ واقعا در عجبم که این یکی رو از قلم انداختی سراغاز همه شمشیرهایه داستانهایه علمی تخیلی و پدر و ایده اولیه همه این شمشیرها
  درسته شما شمشیر تیغه لیزری جنگ ستارگان رو از قلم انداختی شمشیری که بیننده ها رو سالها هیپنوتیزم کرد و قطعا ایده سازنده هایه بازی ها و فیلم هایه علمی تخیلی در اغاز با دیدن این شمشیر شکوفا شد.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه