۵+۱ صفحه Game Over برتر

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه

بازی‌های ویدیویی از همان ابتدای پیدایش‌شان، هدفی را به بازی‌کننده‌ها می‌دادند و از آن‌ها درخواست می‌کردند تا بازی را به آن نقطه‌ی مشخص برسانند. بازی‌کننده‌ها خودشان در بازی‌ها قدرتی دارند، اما دشمنان آن‌ها هم هویج نیستند و در بیشتر اوقات، از بازی‌کننده‌ها قوی‌تر هستند تا او را مجبور کنند از تمام توانایی‌ها و مهارت‌های‌اش برای پیشرفت استفاده کند. وقتی یک گیمر در بازی کم می‌آورد، معمولا با صفحه‌ای مواجه می‌شود که همگی آن را به اسم «گیم اور» (Game Over) می‌شناسیم.

بازی‌ها صفحه‌های گیم اور مختلفی دارند. برخی بازی‌ها با صفحه‌ی گیم اور خود، از بازی‌کننده می‌خواهند دوباره تلاش‌اش را بکند یا برخی دیگر در صفحه‌ی گیم اور خود قصه تعریف می‌کنند. با این حال، بیشتر بازی‌ها از یک استراتژی برای ساخت صفحه‌های گیم اور استفاده می‌کنند: تحقیر گیمر.

برای این قسمت از مجموعه مقالات «۵+۱ برتر»، تصمیم گرفتیم تا به صفحه‌های گیم اور بپردازیم؛ صفحه‌هایی که آن‌ها را در بازی‌ها کم نمی‌بینیم. به خاطرات خود رجوع کردیم بهترین صفحه‌های گیم اور را از نظر خودمان، کنار هم گذاشتیم.

مثل همیشه، از شما می‌خواهیم تا اگر بازی‌ای را از قلم انداخته‌ایم، از آن برای ما و دیگران در بخش نظرات بگویید. آیا انتخاب‌های ما را قبول دارید، یا اینکه گزینه‌های بهتری در ذهن دارید؟

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

StreetFighter-2۵- استریت فایتر ۲

استریت فایتر ۲ اصلا بازی ساده‌ای نیست. اینکه بتوانید حتی در درجه‌های سختی آسان، بخش آرکیدی را تمام کنید هم نیازمند تلاش‌های بسیاری است. بازی برای اینکه کاری کند پس از شکست خوردن، عقب نکشید، حسابی کاراکتری که انتخاب کرده بودید را لت و پار می‌کند و تصویری از او مقابل‌تان می‌گذارد. سپس جمله‌ای سنگین از رقیب‌تان می‌شنوید. در نهایت هم مثل دیگر بازی‌های مبارزه‌ای، ۱۰ ثانیه وقت دارید تا به بازی برگردید. صفحه‌ی گیم اور استریت فایتر ۲ هنوز هم در این مجموعه حضور دارد و یکی از آشناترین صحنه‌های گیم اور صنعت بازی است.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

fallout-2۴- فال‌آوت ۲

قسمت دوم مجموعه بازی‌های فال‌آوت یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های تاریخ است. این بازی آن‌قدر نویسندگی خفنی دارد که هر جمله‌اش را دوست دارید قاب کنید و به دیوار بزنید. صحنه‌ی گیم اور بازی هم از این موضوع مستثنی نیست. راوی فال‌آوت۲، که همان «ران پرلمن» معروف و گوینده‌ی جمله‌ی «جنگ هرگز تغییر نمی‌کند» است، جملاتی را به هنگام مرگ شما برای‌تان می‌خواند. این جملات، با توجه به کوئست اصلی شما و اینکه مشغول انجام چه مرحله‌ای بودید، فرق می‌کنند. صحنه‌ی گیم اور فال‌آوت ۲ آن‌قدر خوب است که دوست دارید در بخش‌های مختلف بازی بمیرید تا جمله‌ی مربوط به آن را بشنوید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

MGS4۳- متال گیر سالید ۴

صحنه‌ی مرگ مجموعه بازی‌های متال گیر، یکی از معروف‌ترین گیم اورهای صنعت بازی است. حتی اگر متال گیر هم بازی نکرده باشید، باز هم به احتمال زیاد فریاد معروف «اسنیک! اسنیک!» را شنیده‌اید. بهترین حالت صحنه‌ی گیم اور مجموعه‌ی متال گیر، مربوط به قسمت چهارم این مجموعه است. می‌گویند زمانی که می‌میرید، تمام زندگی‌تان را جلوی چشم‌تان در لحظه‌ای می‌بینید. صحنه‌ی گیم اور متال گیر سالید ۴ دقیقا این موضوع را بازسازی می‌کند، اما در قالب بازی. زمانی که در متال گیر سالید ۴ کشته می‌شوید، تمام اتفاقات بازی و حتی متال گیرهای قبلی که سالید اسنیک در آن‌ها حضور داشت را در چند ثانیه می‌بینید و در همین حین، فریاد معروف «اسنیک! اسنیک!» را هم‌ می‌شنوید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

cathy۲- کاترین

بازی کاترین یکی از عجیب‌ترین و در عین حال، باحال‌ترین بازی‌های ساخته شده است. این بازی در عین اینکه یک روند بازی بسیار ساده، اما عمیق و سرگرم‌کننده دارد، بیشتر سعی می‌کند تا شما را با انتخاب‌هایی که ممکن است در مقابل‌تان قرار بگیرد، روبرو کند. کاترین قصه‌ای درباره‌ی عشق، خانواده و وفاداری تعریف می‌کند و به هیچ وجه عقیده‌های خودش را به شما تحمیل نمی‌کند. شما در کاترین خودتان قصه‌ی عشقی خودتان را می‌سازید. کاترین یک بخش سکوبازی معمایی دارد که حسابی سخت است. در این بخش تا دل‌تان بخواهد کشته می‌شوید، اما به جای دیدن صحنه‌ی گیم اور، یک موسیقی کلاسیک می‌شنوید و جمله‌ی Love is Over روی صفحه‌ی تلویزیون‌تان نقش می‌بندد.

‌‌‌‌‌‌‌

batman-arkham-asylum۱- بتمن: تیمارستان آرکام

صحنه‌ی گیم اور اولین بتمن استودیوی بازی‌سازی راک‌استدی، مثل تمام دیگر بخش‌های آن، دوست‌داشتنی و شگفت‌انگیز است. تیمارستان آرکام، زیبا تحقیرتان می‌کند. با توجه به بخشی که در بازی کشته شده‌اید، یکی از ضدقهرمان‌های بازی یا یکی از نوچه‌های او را می‌بینید که جلمه‌ای تحقیرآمیز بارتان می‌کند. بازی مجموعه‌ی بزرگی از جملات درست و درمان برای زمان کشته شدن بتمن آماده کرده است. انیمیشن زیبایی هم این جملات را همراه می‌کند. جملات زیبای صحنه‌ی گیم اور تیمارستان آرکام، در دو دنباله‌ی بعدی آن حتی بهتر هم شدند، اما تیمارستان آرکام را برای ابداع این صحنه‌ها، از دنباله‌های‌اش بالاتر می‌دانیم.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

Bloodborneانتخاب اضافه: دارک سولز و بلادبورن

صحنه‌ی گیم اور مجموعه بازی‌های دارک سولز و بلادبورن اصلا چیز عجیبی نیستند؛ فقط یک جمله‌ی «تو مردی» را روی صفحه می‌بینید و بازی از چک‌پوینت قبلی لود می‌شود. با این حال اگر بلادبورن و دارک سولز بازی کرده باشید، صحنه‌ی گیم اور این بازی‌ها به کابوس واقعی شما تبدیل می‌شوند. بازی پس از اینکه کشته می‌شوید، در خونسردی تمام جمله‌ی «تو مردی» را در مقابل‌تان می‌گذارد و صبر می‌کند تا حسابی به دشمنی که شما را کشته و آن را جلوی‌تان می‌بینید، فحش بدهید. آن‌قدر صحنه‌ی گیم اور را در بلادبورن و دارک سولز می‌بینید که در ذهن‌تان حک می‌شود و دیگر آن را از خاطر نمی‌برید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

telegram_ad2_1برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۲ دیدگاه
 1. مهدی

  پس gta v چی اون عالیه

 2. Cp.Mahdi Cp.Mahdi

  به محض شنید کلمه “صفحه game over” یاد سری souls میوفتم که بار ها صفحه game over دیدیم و کمی هم بازی کردیم!D:
  صفحه های game over خوبی که میتونستد توی لیست باشن صفحه wasted بازی gta و همچنین جملات بعد از مرگ بازی call of duty هستن.
  جملات call of duty که اکثرا جملات بزرگان راجب جنگ هستن و یا هزینه های جنگ بعد از کلی کشتن و مردن آدم رو کمی به فکر فرو میبرن نقش صفه game over رو در سری call of duty دارن.
  همچنین صفحه wasted از بازی gta جزو نوستالوژیک ترین صفحات دنیای گیمه.

 3. مارکوس هالوی

  پس gta چی ؟
  ویستد اون که خیلی باحاله

 4. Ali

  هیچ کدومشون به پای گیم اور The Angry Video Game Nerd نمیرسه ????

 5. hossein.i.rush

  تو بازی های قدیمی آدم بیشتر game over می شدتا الان,
  تو بازی های امروزی اینقدر item گذاشتن که اصلا فکر مردن هم نمی کنی چه برسه به game over!(به غیر از dark souls )
  game over بازی shadow dancer سگا خیلی رو اعصاب بود چون کلا گیم رو باید از اول بازی میکردی.
  مطلب قشنگی بود!

 6. نوید

  واقعا فک نمیکنم هیچکدوم حتی به گرد پای redident evilبرسن،هرقسمتی که فکرشو کنید

 7. shahriar

  همیشگی تو Arkham Asylum ،موقع مرگ، جوکر رو مخم بود!
  دمتون گرم! رفتم به گذشته ها! D:

 8. مهدی

  کاترین خیلی جالب بود چون زیر پای آدم خالی میشه.
  ولی هیچکدوم به Game over هواپیمای آتاری نمیرسید. بخصوص وقتی که دسته هواپیمایی هم میشکست.

 9. deadman.inc

  سلام عالی بود مخصوصا استریت فایتر ۲ ولی حداقل فک کنم mortal kombat 4 باید جزوشون میبود ولی بازم ممنون

 10. امیر اسدی

  پس رزیدنت اویل کو؟!

 11. مجتبی

  Snaaaaake
  Snaaaaaake
  الان مطلب خوندم خاطرات زنده شد برم یدست بازی کنم (متال گیر)

 12. شایان

  خخخخخخخخخخخخ عالی بود
  تو مردی!
  دمتون گرم.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما