۵+۱ قاتل برتر

۲۶ اسفند ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه

حدود سی چهل سال پیش و زمانی که بازی‌‌های ویدیویی تازه متولد شده بودند، بازی‌ها مثل امروز پر از قتل و آدمکش نبودند. بیشتر بازی‌ها را سکوبازهای بامزه و نهایتا چند بازی مسابقه‌ای تشکیل داده بودند. با این حال، از زمانی که بازی‌سازها لذت قلع و قمع کردن دشمنان برای بازی‌کننده‌ها را کشف کردند، دیگر نتوانستند ساخت بازی‌هایی از این سبک را کنار بگذارند.

امروزه در بیشتر بازی‌هایی که ساخته می‌شوند، می‌توانید به هر نحوی مکانیک‌هایی که به کشتن و از بین بردن دشمنان مربوط می‌شوند، پیدا کنید؛ طوری که می‌توانیم بگوییم قاتل در بازی‌های ویدیویی کم پیدا نمی‌شود. با این حال، برخی از این قاتل‌ها از بقیه حرفه‌ای‌تر هستند.

قاتل‌های بازی‌های ویدیویی، نه تنها به خوبی قاتل‌های دیگر رسانه‌ها مثل کتاب یا فیلم هستند، بلکه این امکان را برای‌تان فراهم می‌کنند تا همانطور که می‌خواهید کنترل‌شان کنید. یعنی با توجه به اینکه احتمالا در دنیای واقعی قاتل نیستید (یا حداقل امیدواریم که نباشید!)، در بازی‌های ویدیویی می‌توانید کم و بیش قاتل بودن را تجربه کنید. بازی‌های ویدیویی ذهن یک قاتل را به شما نشان می‌دهند؛ باید حواس‌تان به تجهیزات، هدف و از همه مهم‌تر، دور و اطراف‌تان باشد.

با تمام این اوصاف، هر قاتلی سبک و سیاق مخصوص به خودش را دارد؛ یکی بی سر و صدا عمل می‌کند و دیگری برای اینکه به هدف‌اش برسد،‌ هر فرد و مانعی که جلوی‌اش است را از بین می‌برد.

در ادامه سعی کرده‌ایم پنج قاتل درست و حسابی در بازی‌های ویدیویی را از دیدگاه خودمان انتخاب کنیم. مثل همیشه، شما هم به ما بپیوندید و اگر قاتلی را از قلم انداخته‌ایم، آن را در بخش نظرات به ما یادآوری کنید و از قابلیت‌های خاص‌اش برای ما و دیگران بگویید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

۵. Nina Williams

Nina Williamsبر خلاف آنا که سر و گوش‌اش حسابی می‌جنبد، «نینا ویلیامز» حسابی جدی است. نینا را برای اولین بار در شماره‌ی اول تکن دیدیم. او از همان ابتدا به عنوان یک قاتل حرفه‌ای که با هدف خاصی وارد مسابقات شده به بازی‌کننده‌ها معرفی می‌شود. با اینکه در ابتدا قصه‌ی نینا تنها به چند خط دیالوگ و یکی دو انیمیشن محدود می‌شد، این کاراکتر به قدری محبوب شد که شرکت سازنده‌ی بازی‌های تکن تصمیم گرفت یک بازی جداگانه مختص این شخصیت بسازد. نینا در بازی نه چندان خوب Death by Degrees برای کنسول پلی‌استیشن۲ هنرهای قتل‌اش را به خوبی به تصویر کشید. نینا در بین شخصیت‌های تک‌بعدی مجموعه‌ی تکن، کاراکتر خاص خود را دارد و تمام آن هم به دلیل قاتل بودن‌اش است.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌

۴‌‌‌‌‌‌‌‌‌. Corvo Attano

Corvo Attano

از همان ابتدا که دست‌مان به بازی «سرافکنده» (Dishonored) رسید، شباهت زیاد آن را با بازی‌های کلاسیک و قدیمی رایانه‌های شخصی احساس کردیم. بر خلاف بازی‌های پر سر و صدا و اکشن امروزی، در سرافکنده این اجازه را داشتیم تا بازی را به دست خودمان شکل دهیم. «کوروو آتانو» هم در مرکز این بازی بود. کوروو، حتی بدون اینکه یک کلمه صحبت کند، قصه‌ی دردناک و خسته‌اش را تعریف کرد. کوروو نقش یک قاتل را بر عهده می‌گیرد تا پاپوشی که برا‌ی‌اش دوخته‌اند را برملا کند. بر خلاف دیگر قاتل‌های لیست‌مان، کورو قدرت‌هایی مخصوص به خودش را دارد. کوروو می‌تواند زمان را نگه دارد، غیب و ظاهر شود و در دنیایی طاعون‌زده، موش احضار کند. ماسک کوروو را هم که یکی از باحال‌ترین بخش‌های اوست، فراموش نکنید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌۳. Cate Archer

Cate Archer«کیت آرچر» ابتدا در قالب تقلیدی خیلی ساده از جیمز باند متولد شد. بازی No One Lives Forever به عنوان شخصیت اصلی‌اش یک قاتل حرفه‌ای مرد داشت و از اسم بازی گرفته تا شخصیت‌های‌اش، همگی تقلیدی غیرهوشمندانه از جیمز باند بودند. با این حال، سازندگان بازی به سرعت متوجه این موضوع شدند و نه تنها کیت آرچر را خلق کردند، بلکه با تغییر سبک و سیاق بازی‌شان به یک اکشن مخفی‌کاری خنده‌دار، بازی کلاسیکی را خلق کردند که نظیرش را تا به امروز ندیده‌ایم. کیت آرچر زیبا و باهوش است و هیچ چیزی هم از باند کم ندارد. آرچر ماموریت‌هایی که به او سپرده می‌شود را تر و تمیز انجام می‌دهد و از موقعیت‌های سخت هم مثل جیمز باند سربلند بیرون می‌آید. در هر دو قسمت No One Lives Forever صحنه‌های اکشن و پر زد و خورد هم کم نیستند؛ توانایی‌های مختلف آرچر از راندن هواپیما گرفته تا سواری روی یک اسنوموبیل، او را برای مهار اتفاقات آماده کرده‌اند. کیت آرچر هم‌چنین تجهیزات عجیب و غریب و مختلفی را به همراه دارد و در کشتن هدف‌های‌اش از آن‌ها به خوبی استفاده می‌کند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

۲. Desmond Miles و اجدادش

Desmond Miles و اجدادششاید بتوانیم ادعا کنیم که «دزموند مایلز» و اجدادش، بهترین بخش مجموعه‌ی «فرقه‌ی اساسین» یا همان Assassin’s Creed هستند. دزموند شاید نخواهد تبدیل به یک قاتل بشود، اما اجدادش حسابی زمینه‌ی قاتل شدن او را فراهم کرده‌اند. از الطائر شماره‌ی اول فرقه‌ی اساسین گرفته تا «اتزیو» (Ezio) سه‌گانه‌ی فرقه‌ی اساسین ۲، قاتل‌های این مجموعه هدفی را انتخاب می‌کنند و به زیبا‌ترین شکل ممکن آن‌ها را از بین می‌برند. اساسین‌های مجموعه‌ی فرقه‌ی اساسین، لیست بزرگی از تجهیزات را در مقابل‌شان دارند، اما مهم‌ترین مهارت آن‌ها، استفاده از محیط دور و اطراف‌شان است. قاتل‌های تمپلارکش این قصه، می‌توانند به خوبی از در و دیوار بالا روند و بهترین موقعیت را برای کشتن هدف خود انتخاب کنند؛ طوری که به راحتی به این نتیجه می‌رسیم که برای قاتل شدن، حتما هم نباید اندازه‌ی بتمن دم و دستگاه در مقابل‌تان داشته باشید و داشتن یک نقشه‌ی درست و حسابی، مهم‌ترین بخش است.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌۱. Agent 47

Agent 47مامور ۴۷ به معنای واقعی کلمه یک قاتل است. او را از همان ابتدا برای قاتل شدن ساخته‌اند؛ یعنی ژن‌های او طوری تنظیم شده است تا قاتل باشد. منظورمان این است که دزموند یا اجدادش، یا هر کدام از دیگر شخصیت‌های لیست‌مان،‌ با اینکه با تمرین به قاتل‌های کارکشته‌ای تبدیل شده‌اند، اما مامور ۴۷ از زمان تولدش قاتل بدنیا آمده است. مامور ۴۷ قوی و سریع است؛ توانایی استفاده از اسلحه‌های مختلفی را دارد و در مخفی‌کاری هم حتی اسنیک به پای‌اش نمی‌رسد. ۴۷ از محیط دورش به نفع خود استفاده نمی‌کند؛ بلکه او محیط را با توجه به نیازش تغییر می‌دهد. هدف‌های ۴۷ به قتل نرسیده‌اند و در بیشتر مواقع، در یک اتفاق کشته شده‌اند. مامور ۴۷ حتی چیزی از احساس هم حالی‌اش نمی‌شود. با این حال، می‌توانید ۴۷ را در یک صحنه‌ی بزن و بکش بزرگ هم قرار دهید و او به خوبی گلیم‌اش را از آب به بیرون می‌کشد. مامور ۴۷، قاتل به تمام معنای دنیای بازی‌های ویدیوی است.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

انتخاب اضافه: Harman Smith

Harman Smithاگر گذرتان به بازی Killer7 نیافتاده است، حتما پیشنهاد می‌کنیم سری به آن بزنید. این بازی از معدود تجربه‌های پست-مدرن صنعت بازی است؛ آن هم پست-مدرن به سبک دیوید لینچ. بازی عجیب و غریب‌ترین داستانی که تا به حال شنیده‌اید را در خودش جای داده است؛ البته اگر بتوانید چیزی از آن سر در بیاورید. Killer7 بسیار بیمارگونه و تیره و تاریک است. در بازی کنترل هفت قاتل را به دست می‌گیرید، اما این هفت قاتل، در اصل همگی یک نفر هستند. «هارمن اسمیت» از نظر روانی شخصیت‌های مختلفی دارد. او لحظه‌ای یک قاتل است و لحظه‌ای یک قاتل دیگر. هر کدام از این قاتل‌ها هم قابلیت‌های خاص خود را دارند. اسمیت این هفت قاتل را خودش کشته و شخصیت تمام آن‌ها را در خودش می‌بیند. بازی Killer7 نه تنها نقدی بر وضعیت فعلی دنیا و انسان‌هاست، بلکه هر کدام از قاتل‌های‌اش هم شخصیت مریضی دارند که می‌توان ساعت‌ها درباره‌ی آن‌ها صحبت کرد.

‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۹ دیدگاه
 1. Avatar شایان

  یدونه ای خداوکیلی . مقاله هات خستگی رو از تن آدم در میاره

 2. Avatar علی دیولو

  به نظر من SubZero واقعا یه قاتل تمام عیاره.SubZero برادر کوچک که علاوه بر موفقیتش توی جنگ های بزرگ روحیه انسانی و انسان دوستی داشت.قابلیت ویژه اش کنترل یخه که به نژاد کریمنسر تعلق داره.

 3. Avatar حسین

  وای یادش بخیر بازی No One Lives Forever 2 رو اونم با دوبله فارسی بازی میکردم 🙂

 4. Avatar شرزین

  کسی ace attorney بازی کرده؟ شخصیت shelly de killer هم گزینه خیلی خوبیه (البته درسته که ما اونو هنگام قتل ندیدیم اما شخصیت و طرز کارش ارزش بودن تو این لیست رو داره)

 5. Avatar کسری

  کی گفته ۴۷ احساس نداشت
  اگه نداشت هیچوقت دنبال اون پدر روحانی قسمت دوم نمیرفت تا نجاتش بده !(و واسه نجاتش ۱۰۰ نفر دیگه رو بکشه !)
  و هیچوقت تو باغچه اش باغبون نمیشد !
  و هیچوقت از کشتن دایانا تو قسمت ۵ (اَبسولوشِن) دریغ نمیکرد
  و هیچوقت دنبال ویکتوریا از بیابون نمیگذشت و گروگان گیری نمیکرد و خواهران کلیسایی رو نمیکشت !! :-))))
  بله ! او احساس دارد ولی , خب هرکی یجوری بروز میده دیگه !
  فیلم هاشم آشغالن متاسفانه ! بهترین اثری که از بین بازی ها از روش فیلم خوب ساختن Deadpool بوده !

 6. Avatar پویان

  پس دانته چی شد؟؟؟؟؟!!!!
  مگه قاتل خفن تر از دانته هم داریم؟
  agent47 واقعا کارش درسته ولی دانته از سری DMC بی رقیبه واقعا!

  1. Avatar شرزین

   آخه شغل دانته شکارچی اهریمنه نه آدمکش (این لیست برای افرادیه که شغلشون آدمکشه)

 7. Avatar میلاد REAL

  مامور۴۷ خیلی عالیه توی زمینه کاریش هیچ رحمی نداره به قول نویسنده قاتل بدنیا اومده اما نباید فراموش کنید که اکثر بازیا تبدیل شده به کشتن و قتل و غارت((همون لوت خوری خودمون)) همین الان دهه ۹۰ی ها دارن مارو میخورن خدا به دادمون برسه برای نسل های بعدی که کاملا خشک و بی روح میشن با این بازیا…

 8. Avatar ماهان

  مقاله عالی بود دمتون گرم که به ادزیو هم اشاره کردید خیلی از تازه گیم رسیده ها که با اساسین مواجه میشن حتی این شخصیت رو هم نمیشناسند

 9. Avatar امین

  آقا بنظرم مکس پین از همه قاتل تره

 10. Avatar sadegh

  به نظر من بهترین انتخاب اینه
  ۱-hitman agent 47
  ۲-hitman agent 47
  ۳-hitman agent 47
  ۴-hitman agent 47
  ۵-hitman agent 47

 11. Avatar بهزاد

  به نظر من شخصیت Shank توی سری بازی های Shank یکی از بهترین گزینه ها در این لیست هست. شاید به Agent 47 یا شخصیت های AC نرسه، اما یقیناً از Nina بهتره |:

 • 1
 • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه