۵+۱ نینجای برتر در بازی‌های رایانه‌ای

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

دقیقا مشخص نیست وقتی که اولین بازی نینجایی ساخته شد، نینجاهای واقعی چه عکس‌العملی از خودشان نشان دادند. احتمالا به هم نگاه کرده و گفته‌اند: “نگران نباشید، احتمالا همین یکی را می‌سازند و بی‌خیال ما می‌شوند.” اما این روند ادامه پیدا کرد و در حال حاضر، نینجاها به بخش بزرگی از تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی تبدیل شده‌اند.

گوشه و کنار بازی‌های ویدیویی پر است از نینجاهای مختلف؛ برخی‌ شخصیت اصلی هستند و برخی دیگر فقط به عنوان شخصیت‌های باحال در بازی‌ها حضور پیدا کرده‌اند. نکته‌ی جالب اینجاست که نینجاها از همان ابتدای صنعت بازی‌ها را همراهی می‌کرده‌اند. یعنی اگر به بازی‌های دوران کودکی و نوجوانی و اولین تجربه‌های گیمی‌مان نگاهی بیاندازیم، می‌توانیم رد نینجاها را در بازی‌هایی مثل «نینجا گایدن» یا «شینوبی» ببینیم.

از آن زمان تا به امروز، نینجاهای زیادی به صنعت بازی معرفی شده‌اند. در ادامه، می‌توانید پنج نینجای برتر بازی‌های ویدیویی را از نگاه ما ببینید.

مطمئنا نینجاهایی هستند که آن‌ها را از قلم انداخته‌ایم. نینجاهای محبوب‌تان را در بخش نظرات به ما و دیگران معرفی کنید.

۵. Ayame

نینجاها همیشه به عنوان قاتل‌هایی بی‌صدا و حرفه‌ای به تصویر کشیده شده‌اند؛ اما تا قبل از Tenchu، هیچ‌کدام از بازی‌های نینجایی با محوریت مکانیک‌های مخفی‌کاری ساخته نشده بودند. «آیامه» هم یکی از بهترین نینجاهایی است که تا به‌حال در بازی‌ها دیده‌ایم. او در عین اینکه شخصیت معصوم و ساده‌ای دارد، از به کار بردن خشونت هم پرهیز نمی‌کند. تعادل بین خشونت و مهربانی در آیامه به خوبی رعایت شده است. آیامه یکی از واقعی‌ترین نینجاهایی است که تا به حال در بازی‌های ویدیویی دیده‌ایم. فیزیک ظریف آیامه، او را به خوبی برای نینجا بودن آماده کرده است.

‌‌‌‌‌‌

4.-Raiden۴. Raiden

منظورمان از «رایدن»، نینجای سایبورگی است که در «متال‌گیر سالید۴» و «متال‌گیر رایزینگ» دیده بودیم؛ نه کودک خنگی که در متال‌گیر سالید۲ جلوی دست و پای اسنیک و دیگر شخصیت‌ها را می‌گرفت! بازگشت رایدن در متال گیر سالید ۴ به‌قدری باشکوه بود که امکان ندارد فراموش‌اش کنیم. رایدن نینجایی شده بود که به اسنیک در پیدا کردن هدف‌های‌اش کمک می‌کرد. بهترین صحنه‌ی بازی را هم فراموش نکنیم: صحنه‌ای که رایدن بدون دست، شمشیر به دندان می‌گیرد و یک تنه در مقابل ده‌ها نفر می‌جنگد. متال گیر رایزینگ رایدن را از قبل هم بیش‌تر به یک نینجا تبدیل کرد. در این بازی رایدن می‌توانست از بالا و پایین نقشه و به‌صورت مخفی‌کاری، دشمنان را درست مثل یک نینجا از بین ببرد.

‌‌‌‌‌‌

3.-Scortpiopn۳. Scorpion

بدون شک شخصیت «اسکورپیون»، یکی از چهره‌های اصلی بازی‌های سبک مبارزه‌ای است. اسکورپیون که اسم اصلی‌اش «هانزو هاساشی» است، به یکی از قبیله‌های نینجای ژاپن تعلق دارد. اسکورپیون به دنبال انتقام است و درست مثل یک نینجای واقعی، افتخار و این‌ها سرش نمی‌شود؛ او می‌خواهد هر طوری که شده انتقام بگیرد و در این میان حاضر است برای رسیدن به هدف‌اش با هر گروه و فرقه‌ای همکاری کند. اینکه اسکورپیون یک ضدقهرمان مرده است، او را از هر نینجای دیگری در این لیست متمایز کرده. تمام این‌ها به کنار، خنجرهای اسکورپیون که به زنجیری متصل هستند، نینجا بودن او را بیشتر از قبل جلوه می‌دهند.

‌‌‌‌‌‌‌

2.-Joe-Musashi۲. Joe Musashi

«جو موساشی» دقیقا یک نینجای کلاسیک است؛ یعنی همان کسی که در افسانه‌های شینوبی ژاپنی پس از سال‌ها تلاش و تمرین به مقام بالایی در قبیله‌اش رسیده. جو موساشی روی تمام اسلحه‌های کلاسیک نینجایی مثل «شوریکن» یا شمشیر تسلط دارد. مهارت‌هایی مبارزه‌ی نینجایی‌اش هم تمام و کمال است. موساشی هر کاری که از یک نینجا انتظار دارید انجام می‌دهد؛ یعنی می‌تواند روی آسمان و هوا هم حرکت و مبارزه کند. مهم‌تر از همه: جو موساشی بتمن را هم شکست داده است!

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

1-Hayabusa۱. Ryu Hayabusa

احتمالا با دیدن تیتر این مطلب شماره‌ی یک‌مان را حدس زده بودید. هایابوسا خفن‌ترین نینجای بازی‌های ویدیویی است. از همان ابتدا هم که «نینجا گایدن» را بازی کرده‌اید،‌ احتمالا این موضوع را متوجه شده‌اید. از توانایی‌های هایابوسا در استفاده از اسلحه‌های متعدد و مختلف گرفته تا توانایی چسبیدن و بالارفتن از دیوار؛ هایابوسا یک نینجای تمام و کمال است. هایابوسا نه‌تنها می‌تواند روی آب راه برود و مبارزه کند، بلکه می‌تواند از خودش کپی‌هایی بسازد که مثل او مبارزه می‌کنند. هایابوسا به این دلیل از جو موساشی بهتر است، چون توانسته خفن بودن‌اش را تا به امروز هم حفظ کند. هایابوسا چه در نینجا گایدن‌ها و چه در Dead or Aliveهای جدید، به خفنی دوره‌ی نینتندو باقی مانده است.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

انتخاب اضافه: Teenage Mutant Ninja Turtles

لاک‌پشت‌های نینجا را به این دلیل در لیست اصلی‌مان نیاورده‌ایم که ریشه‌شان به بازی‌های ویدیویی باز نمی‌گردد؛وگرنه این چهار لاک‌پشت جهش‌یافته هم از بهترین نینجاهای تاریخ هستند. احتمال اینکه از بازی‌کننده‌های قدیمی باشید و روی کنسول‌های نینتندو و سگای‌تان لاک‌پشت‌های نینجا را بازی نکرده باشید، کم است. دو بازی لاک‌پشت‌های نینجا روی نینتندو و سگا به‌قدری خوب بودند که هنوز هم از آن‌ها به عنوان یکی از بهترین بزن و بکش‌های تاریخ یاد می‌شود. لاک‌پشت‌های نینجا، شخصیتی دوست‌داشتنی دارند و در عین حال، به‌خوبی از پس وظایف نینجایی‌شان بر می‌آیند.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۲۵ دیدگاه
 1. پارسا

  بابا کوتارافوما و هانزو هاتاری رو کی فراموش می کنه همه ی بالایی ها چرتن به جز هایابوسا

 2. mohammad

  ساب زیرو کجاش به نینجا میخوره

 3. حسام

  حداقل باید از بازی جنگجویان سامورایی یکی رو میاوردین:کوتارو فوما،هاتوری هانزو،نِنِه

 4. محمد علی خان زاده

  فقت اسکورپیون

 5. محمد علی خان زاده

  از نظر من نفر اول اسکورپیون هست اما من موندم چرا تو مورتال کمبت اکس کغشش دو انگشته نیست در زمن چرا عکس اسکورپیون تو مورتال کمبت اکس رو نزاشتید

 6. سینا

  اقااا (ساب زیرو) کو???

 7. شرزین

  استرایدر هیریو (strider hiryu)
  ایبوکی (ibuki)
  هانزو هاتوری (hanzo hattori) (از بازی سامورایی واریورز)
  کوتارو فوما (kotaro fuma) (از بازی سامورایی واریورز)(دوباره)
  یوشیمیتسو (yoshimitsu)
  ریون (raven) (از تیکن)
  هم گزینه های خوبی هستن

 8. سهراب

  واقعا هایابوسا یک چیز دیگست رتبه اول براش انتخاب درستی بود . حالا بقیه رتبه هارو نمی دونم ولی هایابوسا هر کس بازی کرده باشه به خصوص نسخه یک و دو پی برده بی نظیر ترین نینجا بازی هاست همه چیز در مبارزه هایابوسا هست و مبارزاتش اصلا برای ادم تکراری نمیشه و هیجان انگیزه به جز نسخه اخریش .
  در ضمن نینجاها زره و کلاه خود نمی زنن ولی یوشیمیتسو از هر دوتاش استفاده میکنه اصلا اون کلاه خود ماسک دار نماد سامورایی هاست .

 9. مسعود طاوری

  سلام
  نینجا گایدن از سگا شروع شد ، دو شماره هم داشت ، ولی قبل تر از اون ۹۰ – ۹۱ شاهکار همیشه ماندگار دنیای بازیهای نینجایی مجموعه بازی های
  ninja 1 , 2 , 3 بودن که علاوه بر اینکه از جهت لذت بردن و غرق شدن در بازی بهترین تجربه ی بازی با شخصیت نینجاس ، بلکه الهام بخش بسیاری از بازی ساز های این ژانر و همچنین دیگر ژانر ها بودن.
  جذاب ترین و دلچسب ترین ، واقع گرایانه ترین نینجا هم نینجای بازی Ninja Gaiden : Shadow of Darkness هستش ، نه اون نینجای مورد نظر شما.

 • 1
 • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما