گلکسی S22 اولترا احتمالا مدل ۱ ترابایتی خواهد داشت

۲۸ دی ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
گلکسی S22 اولترا 1 ترابایت

چند باری است که می‌شنویم سامسونگ می‌خواهد یک مدل از گلکسی S22 اولترا را به ۱ ترابایت حافظه‌ی داخلی مجهز کند که به نظر می‌رسد این خبر درست است.

سامسونگ در چند سال اخیر فقط یک‌بار یکی از گوشی‌های خود را با ۱ ترابایت حافظه‌ی داخلی راهی بازار کرد آن هم سال ۲۰۱۹ و گوشی گلکسی S10 پلاس بود. از چند سال قبل از آن و چند سال بعد از آن هیچ یک از گوشی‌های این شرکت از مرز ۵۱۲ گیگابایت عبور نکردند و در بیشترین حالت به این میزان حافظه‌ی داخلی آن هم در مدل اولترا مجهز می‌شدند.

شاید بگویید کمتر کسی به این میزان حافظه‌ی داخلی نیاز دارد و همان ۲۵۶/۵۱۲ گیگابایت و در بسیاری مواقع ۱۲۸ گیگابایت هم کفایت می‌کند اما با پیشرفت روز افزون دوربین گوشی‌های هوشمند به نظر می‌رسد طی آینده‌ای نزدیک باید ۲۵۶ گیگابایت به حافظه‌ی مدل‌های پایه تبدیل شود. همان‌طور که از ۱۶ به ۶۴ و از ۶۴ به ۱۲۸ رسیدیم.

اگرچه سامسونگ طی این دو سه سال هنوز هیچ یک از گوشی‌هایش را به این میزان حافظه‌ی داخلی مجهز نکرد اما به نظر می‌رسد گلکسی S22 اولترا قرار است از چنین قابلیتی برخوردار باشد. همان‌طور که می‌دانید شرکت کره‌ای قرار است در بهمن ماه امسال از گوشی‌های پرچم‌دار سری گلکسی S22 رونمایی کند. در نتیجه خبرها و شایعه‌های بسیار زیادی پیرامون آن‌ها منتشر و هر روز اطلاعاتمان از این سری به‌روزرسانی می‌شود.

یکی از این خبرها امروز و در رابطه با حافظه‌ی داخلی قدرتمندترین مدل از این سری یعنی گلکسی S22 اولترا است که گفته می‌شود در یکی از مدل‌ها به ۱ ترابایت می‌رسد. تعجبی نداشت سامسونگ این کار را انجام دهد چرا که اپل هم در مدل پرو از آیفون‌های خود تصمیم گرفت این میزان حافظه را در نظر بگیرد. حال بسیاری از افشاگران معتقد هستند که سامسونگ هم می‌خواهد مسیر مشابهی را در پیش گرفته و ظاهرا از این پس همیشه پرچم‌دارها قدرتمند خود را در یک مدل با حافظه‌ی ۱ ترابایتی راهی بازار کند.

بسیاری از افشاگران بر این باورند که گلکسی S22 اولترا در یک مدل با ۱ ترابایت حافظه‌ی داخلی راهی بازار می‌شود

گلکسی S22 اولترا 1 ترابایت

در حال حاضر افشاگران زیادی روی این موضوع اتفاق نظر دارند. از جمله این افراد می‌توان به یکی از کارمندان سابق شرکت کره‌ای اشاره کرد که با نام کاربری SuperRoader در توییتر فعالیت می‌کند. او دو روز پیش توییتی را منتشر کرد مبنی براینکه اگرچه از تاریخ رونمایی و عرضه‌ی دقیق سری گلکسی S22 اطلاعی ندارد اما می‌داند سامسونگ تصمیم گرفته مدل اولترا از این سری را به ۱ ترابایت حافظه‌ی داخلی مجهز کند. البته این مدل تا پایان فوریه در دسترس قرار نمی‌گیرد به همین خاطر هم هست که در خبرهایی که در آن‌ها شاهد افشای مشخصات فنی گلکسی S22 اولترا بودیم خبری از حافظه‌ی ۱ ترابایتی نبود.

در جدول مشخصات فنی که پیش‌تر توسط یکی از افشاگران تحت عنوان زریاب خان (Zaryab Khan) در توییتر منتشر شد، نه تنها خبری از مدلی با حافظه‌ی ۱ ترابایتی نبود بلکه دیدیم مدل پایه‌ی گلکسی S22 اولترا از ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی و ۸ گیگابایت حافظه‌ی رم بهره می‌برد در حالی که گلکسی S21 اولترا سال گذشته و S20 اولترا قبل از آن با ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی و ۱۲ گیگابایت حافظه‌ی رم در مدل پایه راهی بازار شدند. زریاب خان همچنین حافظه‌ی داخلی گلکسی S22 اولترا را در بیشترین حال ۵۱۲ گیگابایت اعلام کرد که با خبر امروز مطابقت ندارد اما اگر گفته‌های SuperRoader حقیقت داشته باشد ظاهرا طبیعی بود که چنین اتفاقی رخ دهد.

یکی دیگر از افشاگران معروف حوزه‌ی فناوری که تحت عنوان Ishan Agrawal شناخته می‌شود هم در یکی از توییت‌های خود اعلام کرد که می‌تواند تأیید کند گلکسی S22 اولترا در یک مدل با ۱ ترابایت حافظه‌ی داخلی راهی بازار می‌شود اما سامسونگ شاید آن را برای یک سری از بازارهای خاص در نظر گرفته باشد. او افزود بازارهای مهم اروپا قطعا به این مدل دسترسی خواهند داشت اما دقیقا مشخص نکرد چه بازارهایی قرار نیست میزبان این گوشی باشند.

یکی از دلایل اینکه سامسونگ احتمالا می‌خواهد این گوشی را برای بازارهای محدودی عرضه کند این است که بسیاری از کاربران اصلا به گوشی با این میزان حافظه‌ی داخلی نیازی ندارد. از طرفی از آن جایی که درگاه کارت حافظه‌ی جانبی در بسیاری از پرچم‌داران امروزی حذف شده به همین خاطر برخی از کاربرانی که نیاز به حافظه‌ی داخلی بیشتر دارند هم باید یک راه حلی داشته باشند که افزایش حافظه‌ی داخلی توسط شرکت‌های سازنده مناسب‌ترین راه‌کار به نظر می‌رسید.

گلکسی S22 اولترا 1 ترابایت

طبق گفته‌های LetsGoDigital، یکی دیگر از افشاگران معروف حوزه‌ی فناوری، مدل پایه‌ی گلکسی S22 اولترا با ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی و ۸ گیگابایت حافظه‌ی رم قرار است با قیمت ۱۳۰۰ پوند (۱۴۸۴ دلار آمریکا – بر اساس تبدیل واحد) راهی بازار شود. مدل ۱۲/۲۵۶ گیگابایتی هم به احتمال بسیار فراوان ۱۴۰۰ پوند (۱۶۰۰ دلار آمریکا) و در نهایت هم مدل مجهز به ۵۱۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی و ۱۲ گیگابایت رم هم ۱۵۰۰ پوند‌ (۱۷۰۰ دلار) قیمت‌گذاری خواهد شد.

قیمت مدل مجهز به ۱ ترابایت حافظه‌ی داخلی توسط این افشاگر اعلام نشده است چون در هیچ یک از خبرهای گذشته شاهد افشای مشخصات فنی مربوط به این مدل نبودیم. با این حال اگر قیمت مدل‌های یادشده را مبنای محاسبه قرار دهیم باید بگوییم به احتمال زیاد قیمت آن ۱۶۰۰ پوند (۱۸۰۰ دلار آمریکا) خواهد بود. البته اگر سامسونگ برای این مدل از ۱۶ گیگابایت حافظه‌ی رم استفاده نکند.

توجه داشته باشید میزان بدست آمده به دلار لزوما قیمتی نیست که سامسونگ می‌خواهد پرچم‌داران خود را بر اساس آن در بازار کشور آمریکا به فروش برساند. این فقط تبدیل قیمت از پوند به دلار بود و قطعا در بازارهای دیگر متناسب با ارزش پولی همان منطقه، قیمت خود گوشی هم محاسبه خواهد شد.

آنچه از گلکسی S22 اولترا می‌دانیم

گلکسی S22 نوت

در حال حاضر اطلاعات زیادی از گلکسی S22 اولترا در اختیار داریم که از جمله می‌توان به رنگ‌بندی آن اشاره کرد. طبق اطلاعات منتشر شده، گویا این گوشی در رنگ‌های مشکی، سفید، سبز و قرمز به فروش خواهد رسید که مدل آخر بیشتر از هر مدل دیگری مورد توجه قرار دارد.

مهم‌تر اینکه خبرهایی بوده مبنی بر اینکه سامسونگ به خاطر وجود یک سری مشکل، تولید مدل‌های مجهز به اگزینوس ۲۲۰۰ پرچم‌داران خود را که قرار است در آن‌ها از تراشه‌ی گرافیکی ساخت AMD استفاده شود متوقف کرده است و می‌خواهد در تمامی آن‌ها از تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۱ استفاده کند. این خبر اگرچه خوب به نظر می‌رسد اما بسیاری از افشاگران آن را تکذیب کرده و معتقد هستند این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد حتی اگر سامسونگ مجبور شود تاریخ عرضه‌ی پرچم‌داران خود را اندکی به تعویق بیندازد.

پیش از این کاربران بازارهای بین‌المللی به مدل مجهز به اگزینوس پرچم‌داران سامسونگ دسترسی داشتند در حالی که در آمریکا و چین، مدل‌های مجهز به تراشه‌ی اسنپدراگون به فروش می‌رسید. اگر سامسونگ عرضه‌ی مدل مجهز به اگزینوس را به تعویق بیندازد، مشخص نیست تکلیف بازارهای بین‌المللی چه خواهد بود. حال باید منتظر ماند و دید چه پیش می‌آید.

یکی از قابلیت‌های جذاب گلکسی S22 اما پشتیبانی این محصول از قلم S-Pen است. قلمی که پیش از این هیچوقت در گوشی‌های سری گلکسی S شاهد حضور آن نبودیم اما از آنجایی که شرکت کره‌ای تولید گوشی‌های سری نوت را از برنامه‌هایش خارج کرد تصمیم گرفت مهم‌ترین فاکتور جذابیت آن‌ها را به قدرتمندترین پرچم‌دار سری S اضافه کند تا بدین ترتیب بتواند با یک تیر دو نشان بزند. مهم‌تر از پشتیبانی از قلم بهره‌مندی از درگاهی درون خود گوشی است تا کاربر بتواند قلم را در آن نگه دارد. به طور کلی باید بگوییم به گلکسی نوتی نگاه می‌کنیم که فقط با نام متفاوت قرار است راهی بازار شود.

انتظار داریم گلکسی S22 اولترا در کنار دو مدل پلاس و استاندارد در تاریخ ۹ فوریه (۱۹ بهمن ماه سال جاری) رونمایی شده و ۱۵ روز بعد به صورت رسمی در دسترس قرار بگیرند.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه