۶  شرور و هیولای مخوف فیلم‌های ترسناک که نمی‌توان آن‌ها را کشت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
هیولای مخوف فیلم‌های ترسناک

اگر بعضی از شرورها و هیولاهای فیلم‌های ترسناک به راحتی کشته می‌شدند احتمالا بسیاری از بزرگترین فرانچایزهای این ژانر محبوب هرگز دوام نمی‌آوردند. در واقع، ترسناک‌ترین و ماندگارترین این هیولاها دلیل جذابیت فیلم‌های‌شان هستند زیرا گاهی اوقات هرگز نمی‌توان آن‌ها را کشت و از داستان حذف کرد. این واقعیت که این موجودات مخوف این توانایی را دارند که همیشه برگردند، از هر چیزی که برای کشتن یا از بین بردنشان استفاده می‌شود قسر در بروند و به سادگی نشود حذفشان کرد، معمولا راز پشت طول عمر آن‌ها است. «هالووین به پایان می‌رسد» (Halloween Ends) آخرین قسمت از یکی از فرنچایزهای پرطرفدار ژانر ترسناک، مورد جالبی است. در حالی که بسیاری از مردم برای دیدن فیلمی که سرانجام مایکل مایرز در آن می‌میرد لحظه‌شماری می‌کردند، تقریبا مایوس و ناامید شدند. در این مطلب نگاهی به چند شخصیت شرور و هیولای مخوف فیلم‌های ترسناک انداختیم که هرگز نمی‌توان آن‌ها را کشت.

۶. مایکل مایرز در فیلم «هالووین» (Halloween)

مایکل مایرز هیولای مخوف فیلم ترسناک «هالووین»

شاید مایکل مایرز یک انسان معمولی به نظر برسد، اما او شرور ترسناک فیلم‌های محبوب «هالووین» است که حداقل تا سال ۲۰۲۲ با «هالووین به پایان می‌رسد»، به طرز مضحکی نامیرا بود. این یکی از دلایل اصلی ساخته شدن ۱۳ قسمت از فرانچایز معروف «هالووین» تا به امروز است.

مایرز اغلب صدمات بی‌شماری را تحمل می‌کند، ضربات و آسیب‌هایی که به راحتی قادرند یک فرد عادی را بکشند، اما به نظر می‌رسد هرگز این صدمات نمی‌توانند مانع او شوند. قدرت و استقامت به ظاهر مافوق بشری او گاهی اوقات جنبه‌ی فراطبیعی پیدا می‌کند، بنابراین ممکن است که او واقعا نامیرا باشد. مهم نیست با چه چیزی به او حمله‌ور شوید، در هر صورت، او یک دشمن قدرتمند است که تا زمانی که هنوز نفس می‌کشد، هیچ‌وقت از قتل و ریختن خون دست نمی‌کشد.

کتاب Halloween اثر John Passarella انتشارات هدف نوین

۵. جیسون ورهیز در فیلم «جمعه سیزدهم» (Friday the 13th)

جیسون ورهیز هیولای مخوف فیلم ترسناک «جمعه سیزدهم»

جیسون ورهیز هم مانند مایکل مایرز، از فرنچایز «جمعه سیزدهم» به ظاهر انسان است اما همیشه از چنگال مرگ فرار می‌کند تا راه خود را از میان قربانیان بی‌شماری که برای خود تدارک می‌بیند پیدا کند. به علاوه، او در واقع در دوران کودکی‌اش در دریاچه غرق شده بود، بنابراین به احتمال زیاد او ابرانسان یا جاودانه است.

ماسک معروف جیسون به قدری محبوب است که به طور کلی به نمادی معروف در میان شرورهای ترسناک تبدیل شده است. جیسون همچنین بعدا نشان داد که می‌تواند دیگران را تسخیر کند و حتی یک بار منفجر شد، اما قلبش به تپیدن ادامه داد. اگر این موجود نامیرا نیست، پس چیست؟

۴. زنومورف در فیلم «بیگانه» (Alien)

زنومورف در فیلم «بیگانه»

این موجودات فرازمینی ترسناک بیشتر شبیه هیولاها به نظر می‌رسند. به جای خون، اسید در رگ‌هایشان جاری است، به نظر می‌رسد هرگز تولیدمثل را متوقف نمی‌کنند، و همیشه و تحت هر شرایطی برمی‌گردند. سیگورنی ویور چندین کشمکش معروف با این موجودات هیولاگونه داشته است، که حتی بیشتر از او به عنوان ستاره‌ی اصلی فرنچایز «بیگانه» عمر کرده‌اند.

با توجه به تعداد آن‌ها، تولید مثل سریع از طریق ملکه‌های عظیم و طبیعت انگلی‌اشان، نابود کردن کامل زنومورف‌ها بسیار دشوار است. آن‌ها در تعقیب طعمه بسیار سریع، چابک، قوی و بی‌رحم هستند و همین موضوع باعث می‌شود کشتن و از بین بردنشان کار غیرممکنی باشد.

۳. هتل اورلوک در فیلم «درخشش» (The Shining)

هتل اورلوک در فیلم «درخشش»

«درخشش» یکی از معروف‌ترین اقتباس‌های سینمایی از کتاب استیون کینگ، بیش از یک نسل از عاشقان ژانر وحشت را ترسانده است. نکته‌ی جالب این است که شخصیت شروری که در آن حضور دارد یک هیولا یا شیطان نیست، بلکه یک هتل به نام اورلوک است.

چیزی که باعث می‌شود این شرور ترسناک تا این حد نامیرا باشد این است که مجموعه‌ای از موجودات شبح‌مانند دیگری را تحت کنترل دارد که خود هتل را تسخیر کرده‌اند و می‌تواند به کمک آن‌ها به آرامی هر انسانی را به سمت جنون و تمایلات آدم‌کشی سوق دهد. شاید فکر کنید که راه حل آسان برای شکست دادن این هتل مرموز ترک کردن آن باشد، اما فرار هم کمکی نخواهد کرد زیرا بعد از اینکه تسخیر شدید، ارواح اورلوک می‌توانند شما را دنبال کنند.

۲. پنی‌وایز در فیلم «آن» (It)

پنی‌وایز در فیلم «آن»

دلقک‌ها ذاتا گاهی ترسناک به نظر می‌رسند، تا جایی که در واقع هراس‌های خاص خود را دارند که به عنوان کلوروفوبیا به معنای ترس از دلقک شناخته می‌شود. با این حال، برای یک نسل کامل از افرادی که کتاب کلاسیک استیون کینگ را خوانده‌اند، یا هر یک از فیلم‌های مبتنی بر این داستان را تماشا کرده‌اند، شرور اصلی دلقکی معروف به پنی‌وایز دلیل اصلی بوجود آمدن این فوبیا است.

پنی‌وایز در میان هیولای مخوف فیلم‌های ترسناک که در این مطلب نام بردیم موجودی بسیار مهیب است. او مخلوقی از دنیای دیگر است، می‌تواند به هر شکلی تغییر حالت دهد و توهمات و تصورات وحشتناکی را در قربانیان خود بوجود آورد. این که بچه می‌خورد و هر ۲۷ سال یک بار برمی‌گردد، فقط بر مرموز بودن او می‌افزاید. شکل واقعی او ناشناخته است و این موضوع او را عملا غیرقابل کشتن می‌کند زیرا قربانیانش یا به خلسه می‌روند یا حتی با نگاه کردن به او کشته می‌شوند. این شخصیت به قدری ماندگار و به‌طور بیمارگونه جذاب است که پس از راه‌اندازی بسیار موفقیت‌آمیز فیلم‌هایش، اکنون یک سریال تلویزیونی پیش‌درآمد نیز در دست ساخت دارد تا به بررسی داستان‌های پنی‌وایز بپردازد.

تابلو شاسی مدل دلقک پنی وایز T6210

۱. مرگ در فیلم «مقصد نهایی» (Final Destination)

مرگ در فیلم «مقصد نهایی»

به نظر می‌رسد که فیلم‌های «مقصد نهایی» جایگاه غیر قابل انکاری در ژانر وحشت داشته باشند، زیرا بر خلاف هیولای مخوف فیلم‌های ترسناک که در این فهرست نام بردیم، شخصیت شرور این مجموعه‌ یک روح، شیطان یا هیولا نیست، بلکه خود مرگ است. وقتی می‌خواهید با دشمنی بجنگید که نمی‌توانید آن را ببینید یا لمس کنید، اما او می‌تواند در هر زمانی جان شما را بگیرد، گزینه‌های شما برای فرار تقریبا صفر است. چیزی که این شخصیت شرور ترسناک را هراس‌انگیزتر می‌کند این است که در زندگی واقعی وجود دارد و در نهایت گذرش به همه‌ی ما را می‌رسد.

به دلیل ماهیت نامیرای او، شخصیت‌های فیلم‌های «مقصد نهایی» معمولا تنها یک گزینه برای فرار از آن دارند و این معمولا یافتن راهی برای شکستن زنجیره‌ی مرگ و امیدواری است که دوباره به دور کامل نرسد. البته چیزی که این موجود وحشتناک را نامیراتر از همه می‌کند نه تنها این واقعیت است که نمی‌توان آن را کشت، بلکه این واقعیت است که همیشه در نهایت به شما خواهد رسید زیرا مهم نیست چقدر ما سعی کنیم در برابر آن مقاومت کنیم یا تا چه زمانی موفق به طولانی کردن سرنوشت خود شویم، در هر صورت مرگ برای همه‌ی ما اجتناب‌ناپذیر است.

منبع: movie webبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما