سرمایه‌گذاری ۷۶۵ میلیون دلاری فورد در چین

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت خودروساز فورد قصد دارد با همکاری شرکت Zotye Auto و تزریق مبلغ ۷۶۵ میلیون دلار برای ساخت اتومبیل الکتریکی در چین آماده شود.

Zotye Auto یک شرکت خودروساز خصوصی چینی است که پیشینه‌ی آن به سال ۲۰۰۵ برمی‌گردد. حال دو شرکت خودروسازی فورد و Zotye Auto تصمیم گرفته‌اند تا با سهم ۵۰ درصدی به این حوزه ورود پیدا کنند.شنیدن نام شرکت بزرگی مثل فورد به خوبی نشان می‌دهد که بازار خودروهای الکتریکی هرروز داغ‌تر می‌شود. بعضی از خودروسازهای بزرگ می‌خواهند تا قبل از گسترده شدن قلمرو خودروهای الکتریکی تسلا در بازار تمام کشورها، این بازی را در دست بگیرند و با توجه به تجربه و اعتبار خود، محصولات جدیدی را در اختیار مشتریان قرار دهند.

به‌طور مثال پیش از این شنیدیم که بنز با سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری برای تولید خودروهای الکتریکی در آمریکا آماده می‌شود. هم‌چنین درمورد ورود تویوتا هم شنیدیم که قصد دارد به بازار خودروهای الکتریکی چین وارد شود. حالا نوبت به شرکت آمریکایی فورد می‌رسد که در تلاش است با یک شرکت خودروساز چینی همکاری گسترده‌ای کند. احتمالا دلیل همکاری فورد با شرکت چینی Zotye Auto آشنایی مطلوب آن با صنعت و بازار خودروی این کشور است.

مبلغ گفته شده حکایت از تولید گسترده‌ی محصولات الکتریکی دارد. در جدیدترین گزارش‌ها گفته شده که این دو شرکت تنها به تولید خودروی الکتریکی بسنده نمی‌کنند بلکه احتمالا دوچرخه، موتورسیکلت و محصولات حمل و نقل الکتریکی هم تولید می‌کنند. این چند ساله خودروهای هیبریدی مختلفی به بازار ایران وارده شده‌اند. آیا می‌توان انتظار داشته باشیم طی سال‌های آینده شاهد حضور اتومبیل‌های الکتریکی در بازار کشورمان باشیم؟

منبع: TheVerge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما