۹۱ درصد سود صنعت موبایل برای اپل است

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Apple Share

شرکت‌های مختلف صنعت موبایل، بیش از هر چیز دیگری به یک موضوع فکر می‌کنند:‌ آن‌ها به دنبال سودآوری بیشتر هستند. در این راستا هم بسیاری از شرکت‌ها ممکن است ابتدا محصولی را عرضه کنند که برای‌شان سوددهی ندارد، اما آن‌ها برنامه‌های بلند مدت خود را دارند و استراتژی‌های مختلفی بر می‌گزینند. در این صنعت، شرکت‌هایی مثل بلک‌بری وضعیت خوبی ندارد، برند موتورولا پس از سال‌ها فعالیت نابود شده است و شرکت‌های مختلف دیگری هم به سختی دوام آورده‌اند. با این حال، اپل و سامسونگ وضعیت چندان بدی ندارند.

سامسونگ فروش بیشتری از اپل دارد، اما میانگین قیمت گوشی‌های سامسونگ‌ از اپل بسیار پایین‌تر است.

اخیرا یکی از تحلیلگران موسسه‌ی آماری Canaccord Genuity تخمین زده است که گوشی‌های اپل در سال ۲۰۱۵ توانسته‌اند ۱۷ درصد فروش تمام گوشی‌ها را به خود اختصاص دهند. با توجه به اینکه این گوشی‌ها بالارده محسوب می‌شوند و قیمت بالایی هم دارند، طبق گفته‌ی «مایکل واکلی»، ۵۴ درصد فروش خالص صنعت موبایل به آیفون باز می‌گردد. واکلی می‌گوید که ۹۱ درصد سود صنعت موبایل در سال ۲۰۱۵ میلادی،‌ فقط برای آیفون است. تنها شرکت دیگری که در این صنعت سوددهی داشته، سامسونگ است.

سامسونگ فروش بیشتری از اپل دارد، اما میانگین قیمت گوشی‌های سامسونگ ۱۸۰ دلار است، در حالی که این رقم برای اپل ۶۹۱ دلار محاسبه شده است. همین رقم سود اپل از فروش آیفون‌های‌اش را بسیار بالاتر از سامسونگ قرار می‌دهد.

منبع: Forbes

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar kay-Mehrdaad

    سپاس از بررسی های خوبی که دارین

    تنها اپل و دیگر هیچ

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه