۹۲ درصد سود عملیاتی بازار گوشی متعلق به اپل است

وحید پولادی سوینی ۲۳ تیر ۱۳۹۴ | ۱۶:۱۴ 22 جولای 2018

هرچند اپل سهم عمده‌‌ای از بازار گوشی‌های هوشمند در اختیار ندارد، اما از نظر سود عملیاتی کسب شده در بازارهای جهانی، نام اپل به‌عنوان برترین شرکت در این حوزه قرار دارد. براساس آخرین گزارش‌های منتشر شده، اپل در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۵ در میان ۸ شرکت تولیدکننده‌ گوشی هوشمند، ۹۲ درصد از سود عملیاتی بازار را به خود اختصاص داده است.

براساس آمارهای منتشر شده، ۹۲ درصد از سود عملیاتی در بازار گوشی‌های هوشمند متعلق به اپل است. اپل در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵، رتبه اول در میان ۸ شرکت تولیدکننده گوشی‌های هوشمند را کسب کرد.

براساس گزارش منتشر شده توسط «کاناکورد جنیوتی» (Canaccord Genuity)، در سه ماهه‌ اول سال ۲۰۱۵، اپل موفق شده ۹۲ درصد از سود عملیاتی کسب شده توسط ۸ تولیدکننده‌ی برتر گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص دهد. این شرکت سال گذشته تنها ۶۵ درصد از سود کل را به خود اختصاص داده بود و در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، رشد محسوسی داشته است. براساس همین گزارش، سامسونگ دومین شرکت در این حوزه است که ۱۵ درصد از سود عملیاتی بازار را به خود اختصاص داده است. شاید بپرسید که اپل و سامسونگ بیش از ۱۰۰ درصد سود عملیاتی از بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارند. پاسخ این سوال ساده است، بعضی از این شرکت‌ها گزارش‌های مالی منفی و برخی حتی سود منفی داشته‌اند.

apple

در حالی که کمتر از ۲۰ درصد فروش جهانی گوشی‌های هوشمند در اختیار اپل است، اما قیمت بالای آیفون، باعث کسب رتبه‌ی اول سوددهی در میان تولیدکنندگان برتر گوشی‌های هوشمند شده است. براساس اطلاعات منتشر شده توسط «نیل ماوستون» (Neil Mawston)، یکی از مدیرهای استراتژی «آنالیتیکس» (Analytics)، در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ تولیدکننده‌ گوشی‌ هوشمند در دنیا فعالیت می‌کنند. این در حالی است که بعضی از این شرکت‌ها مانند شیائومی کار می‌کنند و تقریبا سود بسیار اندکی را از فروش محصولات، از آن خود می‌کنند.

میانگین قیمت فروش هر دستگاه آیفون در سال گذشته‌ی میلادی ۶۲۴ دلار بود که در مقایسه با میانگین قیمت ۱۸۵ دلاری گوشی‌های اندرویدی، تفاوت زیادی به‌نظر می‌رسد. همچنین میانگین قیمت فروش هر دستگاه آیفون در سه ماهه‌ی اول سال جاری با افزایش ۶۰ دلاری به ۶۵۹ دلار افزایش یافته است که افزایش ۴۳ درصدی را نشان می‌دهد.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما