یک شرکت چینی روی شارژر ۲۴۰ واتی کار می‌کند

۴ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
240 واتی

سازندگان گوشی‌های چینی به فناوری‌های شارژ فوق سریع علاقه‌ی زیادی دارند و همواره به دنبال افزایش سرعت شارژ گوشی‌های خود هستند. مدتی قبل یکی از افشاگران اعلام کرد که گوشی iQOO 10 Pro با شارژ ۲۰۰ واتی راهی بازار خواهد شد که به لطف این سرعت، در عرض ۱۲ دقیقه می‌تواند به طور کامل شارژ شود. اما اگر فکر می‌کنید چنین سرعتی بسیار زیاد است، باید بگوییم که یک شرکت چینی دیگر روی فناوری ۲۴۰ واتی کار می‌کند.

افشاگری که این خبر را اعلام کرده، به نام شرکت موردنظر اشاره‌ای نکرده و فقط می‌توانیم که یک شرکت چینی است. ممکن است این شرکت همان اوپو باشد. برای یادآوری باید بگوییم که این شرکت مدت‌ها قبل اعلام کرد که فناوری شارژ ۲۴۰ واتی را توسعه داده است. بر اساس ادعای این شرکت، تکنولوژی موردنظر می‌تواند باتری ۴۵۰۰ میلی‌آمپر ساعتی را در عرض فقط ۹ دقیقه به طور کامل شارژ کند. اما این تکنولوژی فقط روی مدل اولیه‌ی یک گوشی تست شده و این شرکت تاریخ ارائه‌ی آن را اعلام نکرد.

حالا احتمالا اوپو در حال نهایی کردن این تکنولوژی است و شاید در آینده‌ی نزدیک برای عموم کاربران ارائه شود. همانطور که احتمالا می‌دانید، هرچقدر سرعت شارژ بیشتر باشد، فشار بیشتری به باتری گوشی وارد می‌شود. اما از آنجایی که باتری گوشی به مرور زمان بخشی از ظرفیت خود را از دست می‌دهد، برخی کاربران ترجیح می‌دهند از شارژ سریع‌تر استفاده کنند ولی در عوض تقریبا هر دو سال یکبار باتری گوشی را تعویض کنند.

منبع: GizmoChina

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar Ebi

    با همین شارژرهای ۵۰ واتی هم باتری بشدت داغ و عمرش کم میشه
    بنظر من الان دیگه احتیاجی به توسعه دادن شارژرهای با توان بالاتر تو گوشی ها نیست و باید روی محدودیت های دیگه ی گوشی ها وقت گذاشت و سرمایه‌گذارای کرد

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه