لیستی از بدمزه‌ترین غذاهای جهان

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
غذاهای بدمزه

شاید در برخورد اول دیدن این تیتر برای شما عجیب باشد، اما جالب است بدانید یک لیست صدتایی از بدمزه‌ترین غذاها منتشر شده است که دیدن اسم برخی از غذاها در این لیست، کمی باعث شگفتی است. در این لیست تلاش شده است تا تمام یاغیان صنعت مواد غذایی جای داده شوند؛ در ادامه بخشی از این لیست و دلیل تنفر شکل گرفته حول آن‌ها را برای شما آماده کرده‌ایم.

این لیست چگونه تهیه شده است؟

لیستی که در ادامه آن را خواهید دید، توسط تعداد زیادی از کاربران بین‌المللی انتخاب شده است و درصد قابل قبولی از دقت را می‌توانید از آن انتظار داشته باشید؛ با این وجود، خود محققین اعلام می‌کنند که این لیست، نظر قطعی درباره‌ی طعم و مزه‌ی این غذاها نیست و صرفا برای برانگیختن توجه و کنجکاوی مردم درباره‌ی غذاهایی که امتحان نکرده‌اند، شکل گرفته است.

لیست بدمزه‌ترین غذاهای دنیا

در ادامه برای شما لیست بدترین غذاها را آماده کرده‌ایم. ممکن است خواندن درباره‌ی برخی از غذاهایی این لیست، احساس خوشایندی برای شما نداشته باشد، پس جانب احتیاط را رعایت کنید و آماده شوید تا با بدمزه‌ترین‌ها، آشنا شوید 🙂

خورش بامیه، لزجی که کمتر کسی دوستش دارد

مقام بیست‌وسوم این لیست بلند بالا را خورش بامیه‌ی خودمان، با نمره‌ی ۲.۵ تصاحب کرده است. همان‌طور که می‌دانید، این خورش از ترکیب گوشت ترجیحا گوسفندی، به همراه بامیه و دیگر مواد مرسوم خورش‌های ایرانی، درست می‌شود که برای ما ایرانیان شاید اصلا عجیب به نظر نرسد، اما گویا جهان نظری دیگری داشته و از خورش بامیه، استقبال خوبی نمی‌کند؛ البته که در ایران هم کمتر کسی با شنیدن اسم خورش بامیه، اشتهایش باز می‌شود. در دیجی‌کالا مگ، برای شما طرز تهیه‌ی این خورش کم‌طرفدار را در طرز تهیه خورش بامیه با گوشت آماده کرده‌ایم.

بامیه Fresh مقدار 500 گرم

خورش بامیه

نقل، عجیب‌ترین بدمزه‌ی دنیا

چه چیزی از بادام‌های پوشیده از شکر بهتر. در کمال تعجب در لیست بدمزه‌ترین غذاهای دنیا، در رتبه‌ی نهم نقل را خواهید دید؛ مثل اینکه این خوشمزه‌ای که ما در عروسی‌ها و جشن‌هایمان استفاده می‌کنیم، از نظر جهانیان یک غذای خطرناک و مضر به حساب می‌آید و آن را لایق رتبه‌ی نهم دانسته‌اند. پلادیلاس، نوعی از نقل است که در کشور اسپانیا از آن استفاده می‌کنند و این نام را نیز در این‌گونه لیست‌ها، خواهید یافت.

سر اردک، اسمش هم دوست‎‌داشتنی نیست

برنده‌ی چینی بعدی این لیست، که در جایگاه شصت‌وپنجم جاخوش کرده است. سر اردک در شهر ووهان و شانگ‌های چین بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و شیوه‌ی درست کردن آن، به اندازه‌ی اسمش ساده است؛ سر اردک را سرخ می‌کنند و می‌خورند. برخی طعم این غذا را خوشمزه مثل بال سوخاری و برخی آن را عجیب‌ترین غذای زندگی‌شان توصیف می‌کنند.

سر اردک

سوپ توت‌فرنگی، تصورش هم وحشتناک است

رقیب خورش بامیه با رتبه‌ی بیست‌ودو، این سوپ عجیب و غریب لهستانی است. توت‌فرنگی پخته و پوره شده، به همراه نودل و نعنای تازه، ترکیبات اصلی این سوپ بر پایه‌ی میوه هستند. شاید کنجکاوی برخی از شما، به دنبال امتحان کردن این غذا باشد، اما در ذهن داشته باشید که در حال خوردن رتبه‌ی بیست‌ودوم از غذاهای بدمزه، خواهید بود.

سوپ توت‌فرنگی

سالماهووه، اسمی عجیب اما بدمزه

نگاه به اسم قلمبه سلمبه‌اش نکنید، چیزی شبیه به همان کله‌پاچه خودمان است. رتبه‌ی دهم لیست، این غذای نروژی است، که از پخته شدن ۴۸ ساعته‌ی سر گوسفند در ترکیبی از سرکه، نمک و شکر، آماده می‌شود. حدس زدن اینکه کله‌پاچه هم احتمال زیاد رتبه‌ی بالایی در لیست بدترین‌ها خواهد داشت، کار سختی نیست.

سالماهووه

برگر لوتر، چرب‌ترین و ناسالم‌ترین برگر

رتبه‌ی پنجم و ناسالم‌ترین چیزبرگر دنیا. چیزبرگر چربی را تصور کنید که به جای نان، از دو دونات شکری و چرب استفاده شده باشد؛ قطعا ناسالم‌تر از این نخواهد شد. شایعات حاکی از آن است که این اختراع عجیب و غریب، به دلیل نبودن نان در کافه‌ای در گرجستان به وجود آمد و حالا در لیست بدترین‌ها، جزو پنج بد برتر است.

برگر گوسفندی 100 درصد گوشت پمینا - 500 گرم

لوتربرگر

فسیخ، شاه‌ماهی خاکستری دودی

شاه‌ماهی خاکستری را نمک‌سود و خشک کنید، رتبه‌ی سوم بدترین‌ها را در دست دارید. فسیخ یکی از غذاهای قدیمی و مرسوم مردم مصر است که در مراسم شام‌النسیم، از آن استفاده می‌کنند. فسیخ اگر به خوبی درست نشده باشد، ممکن است باعث بروز بیماری و مسمومیت شود، به همین دلیل افراد متخصصی تحت عنوان فسا‌خانی، این غذا را آماده می‌کنند.

سغدو، دلمه اما نه با برگ مو

مواد دلمه را در سیرابی گوسفندی بپیچید و بپزید؛ یکی دیگر از بدترین غذاهای ایرانی را آماده خواهید کرد. دلمه‌ی سیرابی یا در گویش محلی مردم خرم‌آباد، سغدو، یکی از غذاهای عجیب و غریب ایرانی است، که جای خالی آن در این لیست حس می‌شد.

اشکنه‌ی تخم خربزه، عجیب‌ترین چیزی که خورده‌اید

خربزه‌های معروف مردم خراسان، آن‌ها را مجاب کرد که دست به ایده‌پردازی زده و غذا درست کنند. غذایی که با تخم خربزه توانستند درست کنند، همین اشکنه‌ی معروف بود که با پختن و رد کردن تخم خربزه‌ها از صافی، به شیره‌ی خالصی رسیدند و با آن، این اشکنه را درست کردند.

واویشکا، دل و روده‌ی گوسفندی بی‌نوا

مردم استان گیلان در دوران جنگ جهانی دوم، دست به پختن روده و دل و جگر گوسفند زدند و از آن زمان، واویشکا را به ارث گذاشتند. خوردن جگر شاید در ایران و به طور کلی خاورمیانه، عادی به نظر برسد، اما برای جهانیان آنقدرها هم جذاب و عادی نیست، چه برسد که در این غذا، با روده و دل نیز ترکیب شده است.

خورش کرفس، خوشمزه‌ترین بدمزه‌ی دنیا

ناحقی است، اگر درباره‌ی بدمزه‌ترین‌ها بخواهید و نام کرفس را نبینید. خورش کرفس در ایران هم آن‌چنان طرفداران زیادی ندارد و همیشه از آن به عنوان یکی از بدمزه‌ترین غذاهای ایرانی نام برده شده است؛ حالا فرض کنید غذایی را که خود ما هم از آن بیزاریم، جهانیان چه نظری درباره‌اش خواهند داشت. در دیجی‌کالا مگ، برای دوست‌داران هرچند اندک این خورش، طرز تهیه‌ی آن را قرار داده‌ایم، که می‌توانید در چطور خورش کرفس مجلسی درست کنیم؟ آن را بخوانید.

کرفس سرخ شده منجمد سرد و تازه مقدار 650 گرم

خورش کرفس

بین سالاتاسی، مغزی که در سالاد قرار گرفت

غذای یازدهم لیست با نمره‌ی ۲.۳، این سالاد ترکی است. شاید در نگاه اول سالاد غذایی به نظر نرسد که بتوانید آن را در لیست بدترین غذاها قرار دهید، اما ماده‌ی اولیه‌ی این سالاد، مغز است. مغز را در آب و نمک جوشانده و تکه‌تکه‌های آن را روی گوجه، کاهو و دیگر مواد سالاد می‌ریزند و در آخر با روغن زیتون، آماده‌ی سرو می‌کنند.

گوساله‌ی ژله‌ای، مکعب‌هایی عجیب و غریب

مردم سوئد، شب قبل کریسمس، گوشت گوساله را در عصاره‌ی آن طعم‌دار کرده و در آخر با ژلاتین، حالت ژله‌ای و مکعبی به آن می‌دهند که تا همین‌جا برای رسیدن به مقام بیست و چهارم لیست بدترین‌ها کافی‌است.

طالع شیرینی، یک بی‌مزه‌ی جذاب

برنده‌ی هشتادم لیست، از چین. کوکی‌های سفت و بدون طعمی که تنها برای کاغذ پنهان‌شده‌ی داخل آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، همین طالع‌های شیرینی هستند که از نظر بسیاری، جزو بدمزه‌ترین غذاها، به شمار می‌روند.

فورچن کوکی

لیست سایر غذاهای بدمزه در جهان

برخی از غذاها اصلا نیازی به توضیح ندارند و فقط در اینجا اسامی آن‌ها را آوردیم، اگر خواستید برخی از آن‌ها را سرچ کنید، از مواد غذایی دور بمانید.

  • هاکارل (گوشت نمک‌سود شده‌ی کوسه)
  • کیک ماکارونی اسرائیلی
  • دلمه‌ی مارماهی
  • پودینگ خون
  • آ پینگ (عنکبوت سرخ‌شده)
  • Stegte sild (ترشی مارماهی)

حرف آخر اینکه
غذاهایی که به شما معرفی کردیم، بخشی از لیست‌های منتشر شده طبق نظر مردم برای بدترین‌ غذاها بودند و همان‌طور که قبلا هم اشاره کردیم، نمی‌توان طبق این لیست غذایی را صددرصد خوب یا بد دانست؛ طبق ذائقه و فرهنگ و سلیقه‌ی فردی افراد، خوب و بدی یک غذا تعیین می‌شود و کنجکاوی شما، می‌تواند شما را به سمت هر کدام از لیست بدترین‌ها بکشاند.

منابع:

tasteatlas.com

ground.news

 دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما