دوربین ۴۸ مگاپیکسلی آیفون ۱۴ پرو در گزارشی جدید تایید شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آیفون 14 دوربین 48 مگاپیکسلی

به نقل از وب‌سایت TrendForce ظاهرا اپل قصد دارد مدل پرو از پرچم‌داران سری آیفون ۱۴ را به دوربینی با سنسور اصلی ۴۸ مگاپیکسلی مجهز کند.

اپل تاکنون از دوربینی با اندازه‌ی بزرگ‌تر از ۱۲ مگاپیکسل برای گوشی‌های خود استفاده نکرده است. این شرکت کار خود را با دوربین ۵ مگاپیکسل در گوشی‌های آیفون ۴ تا ۴S آغاز کرد و سپس به ۸ و در نهایت هم به ۱۲ رسید اما هیچ‌وقت از این مرز تجاوز نکرد. به شکل عجیبی هم کیفیت دوربین تصاویر ثبت شده توسط گوشی‌های این شرکت همیشه بسیار عالی بوده و اصلا به نظر نمی‌رسید که از یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی خارج شده باشند که البته عملکرد فوق‌العاده‌ی شرکت در زمینه‌ی نرم‌افزار را نشان می‌داد.

این‌طور که به نظر می‌رسد، امسال شرکت آمریکایی قصد دارد برای دستیابی به کیفیت فیلم‌برداری بیشتر، حداقل دو مدل پرو و پرو مکس از سری آیفون ۱۴ را به یک دوربین اصلی بسیار قدرتمندتر مجهز کند. این دوربین جدید اندازه‌ای ۴ برابر اندازه‌ی سنسور کنونی بکار رفته در جدیدترین و قدرتمندترین آیفون دارد و به احتمال بسیار فراوان آیفون ۱۴ را قادر می‌سازد تا در وضوح ۸K فیلم‌برداری کند. محصولات اپل تا همینجا بدون بهره‌مندی زا سنسورهای قدرتمند هم در زمینه‌ی فیلم‌برداری بی‌نظیر بوده‌اند و قطعا با اضافه شدن چنین قابلیتی، آیفون‌ها حتی بیشتر از این می‌توانند در زمینه‌ی فیلم‌برداری درخشان ظاهر شوند.

در حالت عادی این سنسور می‌تواند با همان اندازه‌ی ۴۸ مگاپیکسل به ثبت تصاویر بپردازد اما در شرایطی که نور مساعد نیست یا مثلا در شرایطی که کاربر بخواهد در نور شب عکاسی کند، این ۴۸ مگاپیکسل را به صورت ۴تایی در کنار هم ترکیب می‌کند و یک خروجی ۱۲ مگاپیکسلی ارائه می‌دهد.

یکی از معروف‌ترین تحلیلگران اپل که به لطف او تاکنون از بسیاری از جزئیات مربوط به گوشی‌های آیفون باخبر شدیم یعنی مینگ چی‌کو گفته که احتمالا در آیفون ۱۴ پرو از دوربین ۴۸ مگاپیکسلی به‌عنوان سنسور اصلی استفاده خواهد شد. او همچنین به این نکته اشاره کرد که دوربین پریسکوپی با زوم چندین برابری یا حداقل زوم بیشتر از ۳ برابری در سال ۲۰۲۳ و در آیفون ۱۵ استفاده خواهد شد.

برای دوربین سلفی هم طبق جدیدترین خبرهای منتشر شده یک حفره روی نمایشگر در نظر گرفته خواهد شد که در کنار آن، سنسورهای تشخیص چهره در زیر نمایشگر تعبیه می‌شوند. بدین ترتیب اپل به اولین شرکتی تبدیل خواهد شد که با وجود استفاده از حفره برای تعبیه‌ی دوربین سلفی و برخی از اجزای سنسور تشخیص چهره در آن، یک سری از سنسورهای دیگر مربوط به تشخیص چهره را نیز در زیر نمایشگر پنهان می‌کند. البته تمام این خبرها فعلا در حد یک شایعه‌ی بسیار محتمل است و باید صبر کنیم ببینیم تا سپتامبر امسال که چندین ماه هم تا رسیدن آن زمان باقی مانده چه خبرهای بیشتری در رابطه با نماینده‌های اپل منتشر می‌شود.

منبع: GSMArena

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما