همه چیز درباره هیولاهای فرنچایز «یک مکان ساکت»

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
هیولاهای فرنچایز یک مکان ساکت

فیلم «یک مکان ساکت: روز یک» (A Quiet Place: Day One) به تازگی اکرانش را آغاز کرده است. این فیلم نگاهی تازه به هیولاهای ترسناکی می‌اندازد که یک خانواده دوست‌داشتنی با بازی امیلی بلانت و جان کرازینسکی را در دو فیلم اول از فرنچایز «یک مکان ساکت» عذاب دادند. در این فیلم جدید، ما در نقطه صفر تهاجم اولیه و شاهد اتفاقاتی هستیم که برای شهر نیویورک، یکی از پر سر و صداترین مکان‌های روی زمین رخ می‌دهد. هیولاهای عجیبی از راه می‌رسند که به واسطه حساسیت‌های فراوانشان به صدا، این مکان پرآشوب را به جایی ساکت و در عین حال مملو از ترس و دلهره تبدیل می‌کنند. اما واقعا چقدر در مورد این موجودات می‌دانیم؟ آیا «یک مکان ساکت: روز یک» با بازی لوپیتا نیونگو پاسخی برای این سوال ارائه می‌دهد؟ با ادامه مطلب همراه باشید.

توجه: در ادامه بخشی از داستان فیلم «یک مکان ساکت: روز» فاش خواهد شد.

هیولاهای فرنچایز یک مکان ساکت از کجا آمده‌اند؟

موجودات ترسناک

هیولاهای فرنچایز «یک مکان ساکت» قطعا فضایی هستند. با توجه به اینکه بدون هیچ مشکلی روی زمین نفس می‌کشند و به راحتی حرکت می‌کنند و به هر جایی که بخواهند می‌روند، به نظر می‌رسد فیزیولوژی و ساختار ژنتیکی مشابهی با انسان‌ها داشته باشند. اما این موجودات قبل از هر چیز، ماشین‌های کشتار سرد و بی‌احساس و بسار وحشتناکی هستند که در چشم به هم زدن شکارشان را از پا در می‌آورند.

هیولاها چطور سر از سیاره زمین درآوردند؟

موجودات ترسناک

طبق نظریه‌ای که در فیلم اول «یک مکان ساکت» مطرح شد، این موجودات خودشان را به شهاب‌سنگ‌ها چسبانده و سوار بر آن‌ها به زمین رسیدند. آن‌ها در دنیایی بدون نور زندگی می‌کردند و به همین دلیل پوششی مستحکم و قدرتمند شبیه زره دارند. این موجودات به طرز قابل توجهی بیشتر شبیه هیولا هستند تا موجودات فضایی که پیش از این در فیلم و سریال‌ها دیدیم و با فضاپیما سفر می‌کنند. آن‌ها از ابزار خاصی استفاده نمی‌کنند و لباس به تن ندارند. با توجه به همین ویژگی‌ها منطقی به نظر می‌رسد که سوار بر سنگ‌های فضایی به زمین آمده و بعد از فرود از آن‌جا جدا شده باشند.

این هیولاها چه شکلی هستند؟

هیولاهای یک مکان ساکت

این موجودات مثل سگ یا اسب با چهار دست و پا راه می‌روند و پاهای جلویی بلندتر و پنجه‌های قوی دارند که برای چسبیدن به شهاب‌سنگ‌های سرگردان یا شکار طعمه‌هایشان عالی است. آن‌ها یک سر گنبدی بدون چشم دارند که باز می‌شود و مجموعه‌ای پیچیده از حسگرها را نشان می‌دهد که قابلیت تشخیص کوچک‌ترین صداها را هم دارد. همچنین آرواره‌های بزرگی با ردیف‌هایی از دندان‌های تیز دارند. در یک کلام، آن‌ها کابوسی متحرک هستند.

هیولاهای فرنچایز «یک مکان ساکت» چه نام دارند؟

یک مکان ساکت

در دنیای مجازی طرفداران فیلم‌های «یک مکان ساکت» به این موجودات فرشتگان مرگ می‌گویند. اما اخیرا فاش شد که در صحنه فیلم‌برداری، آن‌ها را هَپی (Happy) صدا می‌کردند، که نامی باقیمانده از استودیوی جلوه‌های ویژه اینداستریال لایت اند مجیک است.

هیولاهای فرنچایز «یک مکان ساکت» چه قابلیت‌هایی دارند؟

قابلیت هیولاهای یک مکان ساکت

این موجودات به دلیل تفاوت جو زمین با دنیای خودشان، احتمالا از قدرت بالایی برخوردارند. شنوایی آن‌ها به شکل باورنکردنی قوی است، تا جایی که بازماندگان روی زمین مجبور شده‌اند شیوه جدیدی از زندگی را بر اساس سکوت برای خودشان بنا کنند. خانواده‌ای که در دو فیلم اول حضور داشتند در دنیایی پوشیده از پارچه زندگی می‌کردند، جایی که صداها در نقطه‌ای خفه می‌شد. در «یک مکان ساکت: روز یک» هم می‌بینیم که تمام شهر نیویورک بعد از ورود این موجودات در سکوت فرو می‌رود.

نقطه ضعف این هیولاها چیست؟

نقطه‌ضعف هیولاهای یک مکان ساکت

چگالی بالای بدن این موجودات به این معنی است که نمی‌توانند در آب شنا کنند، در واقع شاهد غرق شدن یکی از آن‌ها در «یک مکان ساکت: روز یک» هستیم. با این‌ حال در دنیای پس از حمله، جوامع مستقر در جزایر بسیار ارزشمند هستند. همچنین در «یک مکان ساکت: بخش دوم»، یک فرکانس صوتی معرفی می‌شود که این موجودات را از کار می‌اندازد. این فرکانس در انتهای فیلم بین بازماندگان به اشتراک گذاشته می‌شود.

آیا فیلم «یک مکان ساکت: روز یک» اطلاعات جدیدی درباره هیولاها به ما می‌دهد؟

فیلم «یک مکان ساکت: روز یک»

«یک مکان ساکت: روز یک» شاید به اندازه انتظارتان اطلاعات داستانی تازه‌ای در مورد هیولاها ارائه ندهد، اما یک نکته جالب جدید وجود دارد. در فیلم می‌بینیم که این موجودات فضایی چیزی در زمین می‌کارند. در ابتدا به نظر می‌رسد تخم‌های خودشان و حاوی هیولاهای کوچک باشند، اما در عوض آن‌ها از این کره‌های نورانی تغذیه می‌کنند. به نظر می‌رسد این‌ها نوعی سبزیجات فضایی هستند که به بقای آن‌ها کمک می‌کند. با توجه به اینکه دنباله‌ها و اسپین‌آف‌های بیشتری برای دنیای «یک مکان ساکت» در نظر گرفته شده است، به احتمال زیاد در آینده‌ای نه چندان دور پاسخ‌های بیشتری درباره‌ی این موجودات به دست خواهیم آورد.

منبع: thewrapبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما