۱۸ بازیگر مشهور که برای نقششان مهارتی ویژه یاد گرفتند

۱۲ آذر ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۵ دقیقه
بازیگران مشهور

بسیاری از بازیگران مشهور برای بازی در یک نقش و نزدیک شدن به یک شخصیت زحمات زیادی می‌کشند. این گاهی شامل آموزش‌های سنگین برای یادگیری مهارتی خاص می‌شود که ممکن است ماه‌ها طول بکشد اما بعد می‌شود امتیازی در رزومه‌شان. گاهی این یادگیری مهارت برای بازیگری، از بر شدن زبان یا لهجه‌ای تازه است. یا مهارت نواختن یک ساز مثل پیانو یا ویولن. یا شاید یادگیری مهارتی فیزیکی مثل رقص، نبرد یا استفاده از سلاح یا در مواردی خطرناک‌تر سقوط آزاد و راه رفتن روی طناب باشد.

درست است که تمام این بازیگران مشهور برای نقش‌های این چنینی اسکار نبرده‌اند اما تعهدی که به نقششان داشته‌اند، به تثبیت جایگاهشان به عنوان بازیگران توانای چندهنره کمک کرده است. شاید این بازیگران در این فیلم‌ها در حال نقش بازی کردن باشند اما استعدادی که در آن‌ها می‌بینیم، واقعی است. نگاهی به هجده بازیگر که برای نزدیک شدن به نقششان مهارتی خاص را یاد گرفتند، بیندازید.

۱. دنیل دی-لوئیس برای بازی در «پای چپ من» (My Left Foot) یاد گرفت که چطور ویلچر را راه ببرد و با شصت پایش، صفحه را روی گرامافون بگذارد

بازیگران مشهور

وقتی به بازیگران مشهور می‌رسیم، کمتر کسی به اندازه این هنرمند برای نقش‌هایش زحمت می‌کشد. کارنامه حرفه‌ای دنیل دی-لوئیس خودش گویای توانایی خارق‌العاده او در بازیگری است. بیخود نیست که این بازیگر بریتانیایی ایرلندی سه اسکار و چندین جایزه دیگر را برای نقش‌های خوبی که بازی کرده، برده است. او اولین اسکارش را سال ۱۹۹۰ برای بازی در فیلم «پای چپ من» در نقش نویسنده ایرلندی کریستی براون که به فلج مغزی مبتلا بود، دریافت کرد. او برای این نقش، وقت زیادی روی ویلچر گذراند و یاد گرفت با شصت پایش صفحه را در گرامافون بگذارد.

کتاب My Left Foot اثر Christy Brown انتشارات Chivers

۲. رایان گاسلینگ برای بازی در «دفترچه یادداشت» (The Notebook) نجاری و برای بازی در «لا لا لند» (La La Land) پیانو یاد گرفت

رایان گاسلینگ در دفترچه یادداشت و لالالند، یادگیری مهارت برای بازیگری

در بعضی نقش‌ها، یادگیری مهارت برای بازیگر ضروری است. رایان گاسلینگ یکی از بازیگران مشهور و سرشناسی است که برای بازی در چند نقش باید چند مهارت جدید را یاد می‌گرفت. او برای نقشش در «لالالند» که گلدن گلوب را نصیبش کرد، رقص و پیانو یاد گرفته بود. اما پیش از آن هم برای نقش دیگری مهارتی خاص را یاد گرفته بود. او برای حضور در درام عاشقانه محصول ۲۰۰۴، «دفترچه یادداشت» گفته می‌شود که نجاری یاد گرفته است؛ که شغل نوآ کالهون، شخصیتش در فیلم است.

۳. تیوتی شالامی برای بازی در «مرا به اسمت صدا بزن» (Call Me By Your Name) چهار ساعت در روز را صرف یادگیری گیتار و زبان ایتالیایی کرد

بازیگران مشهور

ساز یاد گرفتن برای بازی در یک نقش بهترین اتفاقی است که برای یک بازیگر می‌تواند بیفتد. شاید کمی سخت باشد اما به زحمتش می‌ارزد. به جز رایان گاسلینگ، یکی دیگر از بازیگران جوان و مشهور سال‌های اخیر، تیموتی شالامی هم برای بازی در فیلم عاشقانه اقتباسی محصول ۲۰۱۴ از رمان آندره آسیما «مرا به اسمت صدا بزن» گیتار و پیانو را یاد گرفت. از آنجا که قصه در ایتالیا می‌گذرد، شالامی زبان ایتالیایی را هم برای نقش الیو پرلمان یاد گرفت. اگر بگوییم این بازیگر امریکایی فرانسوی، که با این فیلم به شهرت جهانی رسید، فقط مجموعه‌ای از توانایی‌های تحسین‌برانگیز را در بیست و دوسالگی یاد گرفت، او را دست‌کم گرفته‌ایم. شاید در آینده باز هم برای نقشی از این مهارت‌ها استفاده کند.

۴. برایان کرانستون برای بازی «برکینگ بد» (Breaking Bad) واقعاً یاد گرفت مواد مخدر درست کند

برایان کرانستون برکینگ بد، یادگیری مهارت برای بازیگری

شاید باورش سخت باشد که برایان کرانستون برای بازی در نقش به‌یادماندنی والتر وایت، معلم شیمی دبیرستان که به شاه‌مهره مواد مخدر در نیومکزیکو تبدیل شد، واقعاً طرز تهیه موادی را که در سریال می‌سازد، یاد باشد. او در مصاحبه‌ای با هاوارد استرن در این باره گفته است: «چند شیمی‌دان اداره مبارزه با مواد مخدر امریکا که مشاور ما در سریال بودند، به‌مان درست کردن شیشه را یاد دادند. البته خودمان عملاً درست نمی‌کردیم، اما با فرایند کاملاً آشنا بودیم.»

کتاب Breaking Bad and Philosophy اثر Robert Arp and David R. Koepsell انتشارات Open Court

۵. آدرین برودی برای بازی در «پیانیست» (The Pianist) پیانو یاد گرفت

بازیگران مشهور

در بعضی نقش‌ها، یادگیری مهارت برای بازیگران مشهور، ضروری است. آدرین برودی سال ۲۰۰۳ وقتی در بیست و نه سالگی برای بازی در درام جنگ جهانی دوم رومن پولانسکی «پیانیست»، جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرد -که واقعاً لایقش بود- رکوردی را به نام خود ثبت کرد. او برای بازی در نقش یک یهودی لهستانی که پیانیست رادیو بود، باید پیانو را کامل از الفبایش یاد می‌گرفت. او حتی اتومبیل و آپارتمانش را فروخت تا بتواند با شخصیت بهتر همذات‌پنداری کند.

تابلو طرح فیلم پیانیست مدل The Pianist 1

۶. ناتالی پورتمن برای «قوی سیاه» (Black Swan) باله یاد گرفت

ناتالی پورتمن در قوی سیاه

ناتالی پورتمن بی‌دلیل به یکی از بازیگران مشهور سینما تبدیل نشده است؛ او تقریباً هشت ساعت در روز باله تمرین می‌کرد تا در شخصیت نینا سایرز در درام روانشناختی محصول ۲۰۱۰ «قوی سیاه» فرو رود، که نتیجه‌اش یک جایزه گلدن گلوب و اسکار برای بهترین بازیگر نقش اول زن بود، و این تنها جایزه‌ای نیست که او برای بازی در این فیلم دریافت کرده است. گفته می‌شود که پورتمن همچنین که در دانشگاه هاروارد روانشناسی‌ خوانده که برای درک موقعیت و کشمکش‌های شخصیت در «قوی سیاه» از آموخته‌های آکادمیکش استفاده کرد. جای شک نیست که پورتمن برای بازی در این نقش هم به لحاظ فیزیکی و هم احساسی سختی‌های زیادی را تحمل کرده است.

تابلو مدل فیلم قوی سیاه black swan B378

۶. مارگو رابی برای بازی در «من تونیا» (I, Tonya) پنج روز در هفته روزی چهار ساعت اسکی رو یخ تمرین کرد

بازیگران مشهور

مارگو رابی اگر در جایی، نقشی، نیاز به اسکی روی یخ باشد، دیگر با هیچ مشکلی مواجه نخواهد بود. او با وجود آشنایی با حرکات هاکی روی یخ برای بازی در فیلم «من تونیا» باید تکنیک‌های اسکی روی یخ المپیک را یاد می‌گرفت. این بازیگر استرالیایی برای نقش نامزد اسکارش، تونیا هاردینگ، اسکیت‌باز بااستعداد اما رسواشده سابق المپیک، پیش از شروع فیلمبرداری به مدت سه ماه، پنج روز در هفته، روزی چهار ساعت این ورزش را با طراح حرکات فیلم تمرین می‌کرد.

البته که در لحظاتی در فیلم، به جای او بدل استفاده شده است، با وجود این، یادگیری مهارت برای بازیگر، دست‌‌کم یادگیری اصول اولیه ورزش اسکی روی یخ برای این نقش ضروری بود، و همین‌طور یاد گرفتن لهجه اورگنی. ظاهراً یادگیری دوباره حرکات اسکی روی یخ سخت‌تر از آنچه انتظار می‌رفت، برای رابی پیش رفت اما کارگردان فیلم گفته است او در یادگیری خیلی فراتر از اصول اولیه رفت. اگر کسی به توانایی‌های مارگو رابی شک دارد، باید کار او در «من تونیا» را ببیند. طرفداران شاید تعجب کنند اگر بدانند رابی دقیقه اول روتین اصلی هاردینگ در المپیک را خودش انجام داد و به خوبی از پس آن برآمد.

۷. جنیفر لارنس برای بازی در «زمستان استخوان‌سوز» (Winter’s Bone) یاد گرفت هیزم بشکند و پوست سنجاب را بکند

جنیفر لارنس در زمستان استخوان‌سوز

جنیفر لارنس پیش از آنکه تیر و کمان به دست بگیرد و بشود کاتنیس اوردین مجموعه «بازی‌های گرسنگی» (The Hunger Games)، اولین نامزدی اسکارش را برای بازی در نقش ری دالی در فیلم محصول ۲۰۱۰ «زمستان استخوان‌سوز» دریافت کرد. یادگیری مهارت برای بازیگر، در نقش نوجوانی در خانواده‌ای که مادرش بی‌مسئولیت است و پدرش برای گذران زندگی به دنبال خلاف، و باید از دو بچه دیگر خانواده مراقبت کند، ضروری بود. او باید مهارت‌های ابتدایی زندگی در جنگل مثل هیزم شکستن و کندن پوست سنجاب را یاد می‌گرفت.

۸. لئوناردو دی‌کاپریو برای بازی در «بازگشته» (The Revenant) زبان بومی آریکارا را یاد گرفت

لئوناردو دی‌کاپریو در بازگشته، یادگیری مهارت برای بازیگری

لئوناردو دی‌کاپریو شاید یکی از بازیگران مشهور سه دهه اخیر باشد اما برای بردن اولین اسکارش در سال ۲۰۱۶ مسیر سختی را طی کرد؛ او در نقش هیو گلس، شکارچی خز قرن نوزدهمی در درام نئووسترن ماجراجویی الخاندرو اینیاریتو «بازگشته» چالش‌های فیزیکی بسیار سختی را پشت سر گذاشت. او روزها را در آب یخ سپری کرد، کبد خام گاومیش را خورد و در لاشه یک اسب خوابید؛ و این تنها چند نمونه از کارهای سختی بود که او برای بازی در این فیلم کرد. از آنجا که پسر شخصیتش در فیلم چندرگه بود، زبان بومی آریکارا را هم یاد گرفت.

تابلو آتریسا طرح پوستر فیلم revenant مدل ATm550

۹. ادریس آلبا برای بازی در نقش نلسون ماندلا در «راه طولانی آزادی» (Long Walk To Freedom) یاد گرفت با لهجه افریقای جنوبی حرف بزند

ادریس در نقش نلسون ماندلا در راه طولانی آزادی

ادریس آلبا، از بازیگران جذاب، خوش‌هیکل و البته مشهور بریتانیایی، اولین بار با شخصیت استرینگر بل در سریال «شنود» (The Wire) اچ‌بی‌او به شهرت رسید، بعد در سریال «لوتر» (Luther) بی‌بی‌سی وان بازی کرد و بعد هم در جهان سینمایی مارول نقش شکارچی جایزه‌بگیر هیمدال را ایفا کرد. اما او در فیلم محصول ۲۰۱۳ «راه طولانی آزادی» نقش نلسون مندلا، رهبر آزادیخواه افریقای جنوبی را هم بازی کرده است. او برای اینکه بتواند لهجه این شخصیت سیاسی مهم را درست دربیاورد، از مادر و پدرش که اهل سیرالئون هستند، الهام گرفت.

کتاب The Long Walk to Freedom اثر Devon W. Carbado and Donald Weise انتشارات Beacon Press

۱۰. برد پیت برای بازی در «قاپ‌زنی» (Snatch) یاد گرفت با لهجه ایرلندی حرف بزند

برد پیت در قاپ‌زنی

برد پیت در طول حرفه سینمایی درازمدتش نقش‌های متفاوت زیادی را بازی کرده است. اما یکی از این نقش‌ها که شاید خیلی‌ها آن را به یاد نداشته باشند، میکی، جهانگرد ایرلندی، در درام جنایی محصول ۲۰۰۰ گای ریچی «قاپ‌زنی» است. گفته می‌شود که پیت برای بازی در این نقش خودش سراغ ریچی رفته و در نهایت به خوبی از پس نقش میکی کولی برآمده است. پیت موفق شده لهجه شخصیت را هم خوب دربیاورد، به طوری که اگر صدایش را بدون تصویرش بشنوید، نمی‌توانید حدس بزنید متعلق به اوست.

۱۱. جسی آیزنبرگ برای «حالا منو می‌بینی» (Now You See Me) شعبده‌بازی یاد گرفت

بازیگران مشهور

جسی آیزنبرگ بعد از بازی در نقش مارک زاکربرگ، پایه‌گذار فیسبوک، در فیلم محصول ۲۰۱۰ دیوید فینچر، «شبکه اجتماعی» (The Social Network)، نقش دنی اطلس، شعبده‌باز خیابانی بااستعداد؛ را در فیلم محصول ۲۰۱۳ «حالا منو می‌بینی» و دنباله کمتر موفقش در سال ۲۰۱۶ بازی کرد. او برای آنکه شخصیتی ماهر اما حقه‌باز را متقاعدکننده بازی کند، تصمیم گرفت شعبده‌بازی را فراتر از چند مدل شعبده‌بازی دستی با ورق یاد بگیرد. او برای آنکه حرفه‌ای‌تر به نظر بیاید، اصول اولیه شعبده‌بازی را به طور جدی یاد گرفت. به قول چندلر بینگ، یادگیری مهارت برای بازیگر از این سرگرم‌کننده‌تر می‌تواند باشد؟

۱۲. جوزف لویت-گوردن برای بازی در «بندباز» (The Walk) راه رفتن روی بند یاد گرفت

جوزف گوردن لویت در بندباز

جوزف لویت-گوردن، بازیگری که برای نقشش در فیلم «۵۰۰ روز تابستان» (۵۰۰ Days of Summer) و بازی در نقش افسر پلیس جان بلیک یا همان رابین در «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» (The Dark Knight Rises) به فهرست بازیگران مشهور سینما اضافه شد، شاید یکی از ترسناک‌ترین مهارت‌ها را در این فهرست یاد گرفته باشد. این بازیگر برای بازی در نقش فیلیپ پتی، هنرمند فرانسوی، در فیلم محصول ۲۰۱۵ «بندباز»، که بندبازی غیررسمی پتی بین برج‌های دوقلو در سال ۱۹۷۴ را به نمایش می‌گذارد، راه رفتن روی طناب را یاد گرفت؛ مهارتی که یادگیری‌اش چندان آسان نیست. گفته می‌شود لویت-گوردن برای یادگیری این مهارت با شخص پتی تمرین کرده است تا تمام ابعاد نقش را خوب بشناسد.

اگرچه آموزش سخت بود، گوردن موفق شد مهارت راه رفتن روی بند را استادانه یاد بگیرد. البته او زندگی‌اش را برای این فیلم به خطر نینداخت و مهارتش در بندبازی در سطح حرفه‌ای نیست. این بازیگر در برنامه‌ای گفت‌وگومحور درباره یادگیری این مهارت ترسناک حرف زد. با اینکه هرگز در ارتفاعی به اندازه برج‌های مرکز تجارت جهانی (که چیزی حدود ۴۱۵ متر است) قرار نگرفت، اما موفق شد با کمی تمرین، پنج سانتیمتر بالاتر از سطح زمین، نزدیک به چهار متر روی بند راه برود. لویت-گوردن همچنین گفت که به خاطر بیمه باید کمربند ایمنی می‌پوشید اما به تشویق پتی، در تمریناتش از آن استفاده کرد. او گفت: «پتی می‌خواست من واقعاً دست‌کم کمی از این ترس را که آن بالا بدون هیچ‌گونه ابزار ایمنی باشی، احساس کنم.»

۱۳. تام کروز برای «مأموریت غیرممکن: سقوط» (Mission Impossible: Fallout) یاد گرفت با سرعت ۲۰۰ مایل در ساعت بدون کمربند ایمنی سقوط آزاد کند

بازیگران مشهور

کسی نیست که با مهارت‌های خارق‌العاده و بدلکاری‌های شگفت‌انگیز تام کروز برای بازی در مجموعه فیلم‌های «مأموریت غیرممکن» و هر جای دیگری که لازم باشد، آشنا نباشد. بعد از اکران ششمین قسمت مجموعه «مأموریت غیرممکن» در تابستان ۲۰۱۸، این خبر پخش شد که تام کروز در پنجاه و اندی سالگی، بسیاری از بدلکاری‌های فیلم را خودش انجام داده است.

یکی از چندین کار جسورانه‌ای که این بازیگر در «مأموریت غیرممکن: سقوط» در نقش ایتان هانت، مأمور اف‌بی‌آی کرد، سقوط آزاد با سرعت ۲۰۰ مایل در ساعت بدون کمربند ایمنی بود. مهارت از این دیوانه‎‌وارتر نمی‌شود و با توجه به توانایی کروز در یادگیری و اجرای آن، به‌راحتی می‌توان گفت این ستاره هالیوود اگر روزی از بازیگری خسته شد، می‌تواند شغل بدلکاری را برگزیند.

۱۴. کیانو ریوز برای بازی در «نقطه شکست» (Point Break) موج‌سواری یاد گرفت

کیانو ریوز در نقطه شکست، یادگیری مهارت برای بازیگری

یکی از بهترین فیلم‌های اکشن کیانو ریوز (بازیگری که هم اکشن بازی می‌کند، هم عاشقانه، هم «بودای کوچک»)، «نقطه شکست» است. او در این فیلم نقش یک مأمور اف‌بی‌آی را بازی می‌کند که به عنوان مأمور مخفی می‌رود میان گروهی از موج‌سواران بانک‌زن. به گفته انترتینمنت ویکلی، چون بخش زیادی از فیلم در آب و روی تخته می‌گذشت، باید موج‌سواری یاد می‌گرفت.

ریوز که دو ماه با را به همراه هم‌بازی‌هایش از یک حرفه‌ای موج‌سواری یاد گرفت، این ورزش را به راحتی یاد گرفت؛ او پیش از این هرگز موج‌سواری نکرده بود (گویا آقای ریوز در یادگیری مهارت‌های فیزیکی از توانایی بالایی برخوردارند.) خوشبختانه در فیلم نقش موج‌سواری حرفه‌ای را بازی نمی‌کرد، و حرکات ناشیانه‌اش به نقش مأمور مخفی اف‌بی‌آیش که رفته میان یک مشت موج‌سوار حرفه‌ای می‌آمد. اما با اینکه نیاز نبود ورزش را به طور کامل یاد بگیرد، بعد از فیلم هم موج‌سواری را ادامه داد.

۱۵. اوما تورمن برای بازی در «بیل را بکش» (Kill Bill) چند مدل نبرد را یاد گرفت

بازیگران مشهور

اوما ترومن بازیگر خوبی است؛ او به «پالپ فیکشن» معروف است، اما تا ابد در نقش عروس سرسخت «بیل را بکش» به یاد می‌ماند. شخصیت او در این فیلم تبدیل به یک نیروی قدرتمند می‌شود و این نیرو باید مهارت‌های مبارزه داشته باشد. رزمی، شمشیربازی. با اینکه سکانس‌های نبرد به راحتی ختم به خیر می‌شود، اوما و سایر زنان هم‌بازی‌اش برای بازی در این فیلم باید سه ماه متوالی روزانه هشت ساعت آموزش می‌دیدند. از آنجا که کوئنتین تارانتینو خودش روی این تمرین‌ها نظارت داشت، جایی برای اشتباه نبود، و اوما ترومن این را در نقشش، عروس «بیل را بکش» ثابت می‌کند.

۱۶. کیلیان مورفی برای بازی در «اوپنهایمر» (Oppenheimer) برای سخنرانی هلندی یاد گرفت

کیلیان مورفی در اوپنهایمر

کیلیان مورفی برای آنکه جی. رابرت اوپنهایمر را از لابه‌لای کتاب‌های تاریخ در فیلم سال ۲۰۲۳ کریستوفر نولان به روی پرده بیاورد، زحمات زیادی کشیده است. این ستاره ایرلندی برای بازی در این نقش، جسم و روحش متحول شد، اما یکی از موفقیت‌های تحسین‌برانگیزش در فیلم، یاد گرفتن یک سخنرانی پیشرفته درباره فیزیک به زبان هلندی بود. جیدا یوان در کتابش «رمزگشایی از اوپنهایمر: درون تریلر هسته‌ای انفجاری کریستوفر نولان» (Unleashing Oppenheimer: Inside Christopher Nolan’s Explosive Atomic-Age Thriller) درباره کاری که مورفی برای این صحنه نسبتاً کوتاه در این فیلم کرده است، توضیح می‌دهد.

مورفی پیش از اکران فیلم در ژوئیه در گفت‌وگو با ددلاین گفت که برای این کار از فیلمبردار هلندی نولان، هویته ون هویتما، کمک گرفته است. مورفی گفت: «او کل سخنرانی را ضبط کرد و من با سرعت آهسته گوشش دادم تا اینکه ظرف سه ماه از نظر آوایی یادش گرفتم.» مورفی همچنین به یوآن توضیح داد که این سخنرانی را چون به دفعات گوش داده است، هرگز فراموش نمی‌کند. البته اعتراف می‌کند که فقط در حد درک خودش از این زبان، متن سخنرانی را یاد گرفته است.

۱۷. کیت وینسلت برای بازی در «آواتار: راه آب» (Avatar: The Way of Water) غواصی آزاد یاد گرفت

کیت وینسلت در آواتار: راه آب، یادگیری مهارت برای بازیگری

کیت وینسلت برای آنکه نشان دهد چقدر به کارش متعهد است، برای فیلم «آواتار: راه آب» یاد گرفت چند دقیقه نفسش را نگه دارد. با اینکه تمام ستارگان فیلم باید برای بازی زیر آب آموزش می‌دیدند، جیمز کامرون، کارگردان فیلم، احساس کرد نقش وینسلت رونال باید بدون هوا مطمئن‌تر از بقیه باشد. کامرون در اکتبر ۲۰۲۲ در گفت‌وگو با نیویورک تایمز گفت: «شخصیت کیت که به عنوان یک ناوی سازگار با اقیانوس کسی است که زیر آب بزرگ شده است؛ فیزیک آن‌ها از ناوی‌های جنگلی بسیار متفاوت است، که تقریباً در دسته زیرگونه‌ها قرار می‌گیرند. او باید زیر آب کاملاً راحت می‌بود، و بعد مشخص شد که انگار ذاتاً این را بلد است.»

در واقع، وینسلت آن‌قدر به مهارت‌هایش در غواصی آزاد مطمئن بود که تصمیم گرفت رکورد بالاترین میزان نفس نگه داشتن تام کروز در فیلم را بشکند. این بازیگر برنده اسکار به توتال فیلم گفته است که یک ویدیو از روی آب آمدنش بعد از هفت دقیقه و پانزده ثانیه بدون هوا بودن دارد. او در این باره می‌گوید: «خب، من نمی‌خواستم بیشتر از هفت دقیقه نفسم را نگه دارم. موقعیت خودش باعث شد که چنین شود.»

۱۸. جنا اورتگا برای بازی در سریال «ونزدی» (Wednesday) نواختن چلو را یاد گرفت

بازیگران مشهور

جنگا اورتگا وقتی نقش وندزدی آدامز را در سریال محصول نتفلیکس تیم برتون «ونزدی» پذیرفت، کار بسیار سختی پیش‌رو داشت. او باید نقش یک دخترمدرسه‌ای شرور را بازی می‌کرد که میراث کریستینا ریچی و لیسا لورینگ فقید (که در این سریال محصول ۲۰۲۲ نقش یکی از معلم‌های مدرسه ونزدی را بازی کرد) بود و ناامیدکننده ظاهر نشد. در آخرین اسپین‌آف خانواده آدامز، شخصیت ونزدی چند بار چلو می‌نوازد، بنابراین یادگیری مهارت برای بازیگر ضروری شد و اورتگا مشخصاً این ساز را برای این نقش یاد گرفت. او که حالا یکی از بازیگران مشهور دنیای سینما و تلویزیون در نظر گرفته می‌شود، در گفت‌وگویی با وایرد در نوامبر ۲۰۲۲ درباره یادگیری این ساز گفته است: «من تمرین چلو را دو ماه قبل از فیلمبرداری شروع کردم. بعد از فیلم دیگر ادامه ندادم، چون سرم شلوغ بود. اما چیزی است دلم می‌خواهد ادامه بدهم. من برای تمام کسانی که چلو می‌نوازند، احترام زیادی قائلم. به نظرم ساز بسیار لذت‌بخشی است.»

منبع: Screenrant, People, TheThings

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه