اپل ایرپادز با کمک سیری یک طراح را از مرگ حتمی نجات داد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

در ماه‌های اخیر خبرهای زیادی مبنی بر نجات جان افراد توسط ساعت‌ هوشمند اپل یعنی اپل واچ منتشر شده، اما این بار یکی دیگر از گجت‌های پوشیدنی اپل یعنی ایرپادز توانسته جان یک نفر را از مرگ حتمی نجات دهد. این شخص، طراحی است که در نیوجرسی زندگی می‌کند و اخیرا در مصاحبه‌ای توضیح داده که چگونه ایرپادز او پس از آنکه در محل کار خود از ناحیه‌ی سر دچار آسیب‌دیدگی شد، توانست جان او را از مرگ نجات دهد. سوزان پوتمن ۶۰ ساله که به عنوان طراح گل و گیاه کار می‌کند، اغلب در حین کار از طریق ایرپادز خود به موسیقی گوش می‌داد. اما چه کسی فکرش را می‌کرد که عشق او به موسیقی واقعاً روزی به نجات زندگی او منجر شود؟

او در مصاحبه‌‌ای که با مجله‌ی People انجام داده در مورد حادثه‌ای که برایش پیش آمده این چنین گفت: «من روی یک تاج گل نعل اسبی کار می‌کردم و به دقت مشغول چینش صحیح گل‌ها بودم. برای بررسی این تاج گل از زوایای مختلف، چند گامی به عقب رفتم، اما نمی‌دانستم دقیقاً پشت سر من روی زمین جعبه‌ای افتاده است. همین عامل باعث شد تا از پشت به عقب زمین بخورم و سرم به تیزی‌های روی این جعبه برخورد کرد.»

ایرپادز اپل

پوتمن در ادامه می‌گوید که مطمئن نبوده که کاملاً هوشیار بوده یا نه، اما کمی بعد به یاد آورده که ایرپادهایش در گوشش قرار دارند، برای همین به سادگی گفته: «هی سیری، با ۹۱۱ تماس بگیر.» خوشبختانه این گجت‌های پوشیدنی همانطور که انتظار می‌رفت کار کردند و پوتمن بلافاصله به یک اپراتور ۹۱۱ وصل شد که تا رسیدن پلیس و امدادگران با او صحبت می‌کرد. او در مصاحبه خود ادامه داد: «تنها چیزی که به یاد دارم این است که دو پلیس به آنجا رسیدند و یکی از آن‌ها حوله‌ای را به زیر سرم گرفت و به دیگری می‌گفت که به آمبولانس بگو همین الان به آنجا برسند زیرا من خون زیادی از دست داده بودم.» خانم پوتمن در ادامه افزود: «راستش، اگر ۱۵ دقیقه دیگر می‌گذشت، مطمئن نبودم که حالا اینجا باشم. هیچ شکی در آن نیست، اگر ایرپادهایم را نداشتم تا الان مرده بودم.»

در بیمارستان مشخص شد که پوتمن هفت سوزن به سرش فرو رفته و حتی تشخیص داده شد که امکان دارد که ضربه مغزی شده باشد، به همین دلیل او نمی‌توانست به مدت یک ماه به هیچ نوع صفحه‌نمایشی نگاه کند. از آن زمان، او بهبودی کامل پیدا کرده و به محل کار خود بازگشته تا روی چیدمان گل‌ها کار کند، و دوباره موقع کار با ایرپادز موسیقی گوش می‌کند. این زن طراح که از این حادثه جان سالم به در برده پس از تعریف داستان برای دوستانش متوجه شده که اکثر آن‌ها از اینکه ایرپادز می‌تواند به این شکل استفاده شود بی اطلاع بوده‌اند. او در این رابطه می‌گوید: «من دوستان زیادی دارم که بعد از حادثه‌ای که برایم پیش آمد ایرپاد خریدند و نحوه‌ی استفاده از سیری را یاد گرفتند.»

منبع: Gizmochina

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما