بازی سرگیجه بر اساس فیلم آلفرد هیچکاک رونمایی شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بازی ورتیگو آلفرد هیچکاک

شرکت Microïds و استودیو پندولو (Pendulo) از بازی داستانی تازه‌ای بر اساس فیلم سرگیجه آلفرد هیچکاک رونمایی کرده‌اند. این بازی که برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم و کامپیوترهای شخصی منتشر می‌شود، Alfred Hitchcock Vertigo نام دارد و قرار است اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی در دسترس علاقه‌مندان بازی‌های ویدیویی قرار گیرد.

بازی آلفرد هیچکاک: ورتیگو بر اساس فیلم سرگیجه‌ این کارگردان هالیوودی مشهور ساخته‌شده است. این بازی به دنبال روایت یک داستان مهیج روان‌شناختی است که مرز میان واقعیت و فانتزی را در هم می‌کوبد. داستان بازی با فیلم اصلی تفاوت‌های اساسی دارد و وقایع زندگی یک نویسنده به نام «اد میلر» را روایت می‌کند که به‌ واسطه‌ی تصادف اتومبیل، دچار سرگیجه‌ای عجیب شده و قادر به شناسایی مرز میان واقعیت و توهم نیست.

اد میلر باور دارد که هنگام تصادف، همسر و دختر کوچکش همراه او بوده‌اند اما مأموران پلیس هیچ فردی را داخل اتومبیل پیدا نکرده‌اند و همین باعث سرگیجه‌ی شدیدی می‌شود. قهرمان داستان شروع به جلسات روان‌درمانی می‌کند تا اتفاقات آن روز تراژیک را به یاد بیاورد. بازی آلفرد هیچکاک: ورتیگو به دنبال ارائه یک تجربه‌ی داستانی و روان‌شناختی مانند فیلم اصلی است اما به‌منظور عدم تکرار وقایع فیلم، یک پلات جدید را پایه‌گذاری کرده است.

بازی ورتیگو آلفرد هیچکاک

اگر به مقایسه‌ی فیلم سرگیجه هیچکاک با بازی ورتیگو بپردازیم، باید بگوییم که فیلم، وقایع زندگی یک کارآگاه بازنشسته با بازیگری جیمز استوارت را روایت می‌کند. او به دلیل ترس از ارتفاع و سرگیجه از کار حرفه‌ای کناره‌گیری کرده و به‌عنوان کارآگاه شخصی به امرارمعاش می‌پردازد تا اینکه یک پرونده‌ی عجیب به او پیشنهاد می‌شود و کل جریان فیلم بر اساس همین پرونده جلو می‌رود. فیلم سرگیجه به دلیل خلاقیت هیچکاک در حرکت دوربین شناخته می‌شود که به‌ منظور القای حس سرگیجه به مخاطب استفاده شد. بعدها این تکنیک با اسم «دالی زوم» میان کارگردان‌های دیگر شهرت پیدا کرد.

از جمله مهم‌‌ترین ویژگی‌های بازی Alfred Hitchcock Vertigo باید به داستانی بی‌نظیر بر پایه‌ی المان‌های مهمی مانند جنون و عقده‌های روحی اشاره کرد. نویسندگان بازی آشنایی کاملی با داستان و فیلم‌های ژانر روان‌شناختی دارند و به دنبال ارائه تکنیک‌های تازه‌ای در روند روایی بازی‌های ویدیویی هستند. جالب است که داستان از دید سه شخصیت کاملاً متفاوت روایت می‌شود که هر کدام، دیدگاه خاصی نسبت به وقایع داستان دارند و هرکدام، بخشی از اتفاقات را روایت می‌کنند.

ازآنجایی‌که بازی ورتیگو به واقعیت و توهم می‌پردازد، توسعه‌دهندگان چندین باز‌ه‌ی زمانی موازی در نظر گرفته‌اند تا پیوندی میان واقعیت و توهم ایجاد شود. اگر به دنبال تجربه بازی ساخته‌شده بر اساس وقایع فیلم سرگیجه هستید، باید بگوییم که این بازی تنها اسم فیلم را استفاده کرده و تفاوت بسیار با ماجراهای فیلم دارد. تیم کارگردانی بازی، به فیلم‌های دیگر در این ژانر هم چشم داشته‌اند و برای نمونه، فیلم روانی هیچکاک هم از جمله منابع الهام تیم بازی‌سازی بوده است.

ژوزه مانچان، طراح داستان بازی ورتیگو در مورد داستان و نحوه‌ی خلق بازی می‌گوید: «مشخص است که فیلم آلفرد هیچکاک منبع الهام ما بود و ما درون‌مایه، سبک روایی و تنکیک‌های بصری وی را در بازی فعلی استفاده کرده‌ایم. فیلم سرگیجه تنها منبع الهام ما نیست و از فیلم‌های دیگری مانند طلسم‌شده، ربکا و روانی هیچکاک هم استفاده کرده‌ایم.»

در آخر باید بگوییم که این بازی از اسم‌ورسم آلفرد هیچکاک، به‌ منظور جذب نظر مخاطبان سینما و ویدیو گیم استفاده کرده و باید ببینیم، آیا بازی می‌تواند در حد و شمایل فیلم‌های این اسطوره‌ی هالیوودی باشد یا خیر. آلفرد هیچکاک منبع الهام کارگردان‌های بزرگ سینما بوده و باید ببینیم آیا می‌تواند الگوی خوبی برای کارگردان بازی‌های ویدیویی هم باشد یا خیر.

در ادامه شما را دعوت به تماشای تصاویر و تیزر کوتاه منتشر شده از بازی می‌کنیم.

بازی ورتیگو آلفرد هیچکاک
بازی ورتیگو هیچکاک
بازی ورتیگو هیچکاک
بازی ورتیگو هیچکاک
بازی ورتیگو هیچکاک
بازی ورتیگو هیچکاک

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگدیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما