ثبت شکایت علیه اپل؛ آمازون و اپل برای افزایش قیمت آیفون تبانی کرده‌اند!

۱۸ آبان ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
شکایت اپل

بر اساس شکایت جدیدی که به تازگی ثبت شده، اپل و آمازون به تبانی برای افزایش قیمت آیفون‌ها و آیپدها متهم شده‌اند. در این شکایت که توسط یک شرکت فعال در زمینه‌ی حقوق مالی ارائه شده، اپل و آمازون برای کنار زدن فروشنده‌های ثالث با هم همکاری کرده‌اند که چنین کاری نقض قوانین ضد انحصار فدرال محسوب می‌شود. به طور مشخص حدود ۶۰۰ فروشنده‌ی محصولات اپل در آمازون فعالیت می‌کردند که در نهایت این تعداد به ۷ نفر کاهش یافته است.

آمازون پس از امضای قراردادی با اپل در سال ۲۰۱۹ برای محدود کردن تعداد فروشندگان در بازار آمازون به ۲۰ فروشنده در هر کشور، شروع به حذف فروشندگان ثالث کرد. در ازای این تفاهم‌نامه، اپل آیفون‌ها و آیپدها را با تخفیف‌های قابل توجهی در اختیار آمازون قرار داده است.

آمازون با محدود کردن فروشندگان ثالث، خود را به فروشنده اصلی محصولات اپل تبدیل کرده و به لطف این قرارداد هم اپل و هم آمازون سود هنگفتی را کسب کرده‌اند. در این شکایت‌نامه آمده که قبل از امضای این تفاهم‌نامه، برخی از فروشندگان محصولات اپل این گجت‌ها را با تخفیف‌های چشمگیری در آمازون به فروش می‌رساندند.

در نهایت این شرکت حقوقی امیدوار است که با شکایت‌نامه بتواند جلوی محدودیت‌های اعمال شده برای فروشندگان محصولات اپل در آمازون را بگیرد تا بدون محدودیت خاصی قادر به فروش این محصولات باشند.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه