جف بزوس از مدیرعاملی آمازون کناره‌گیری می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
جف بزوس

جف بزوس شب گذشته اعلام کرد که به‌عنوان مدیرعامل شرکت آمازون از مقام خود کناره‌گیری می‌کند و در عوض در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۱ به‌عنوان رییس اجرایی این شرکت کار خود را ادامه خواهد داد. اندی جسی که در حال حاضر مدیرعامل سرویس‌های ابری آمازون موسوم به AWS است، جایگزین بزوس به‌عنوان مدیرعامل آمازون خواهد شد.

آقای بزوس روز گذشته در نامه‌ای به کارکنان خود نوشته: «مدیریت آمازون یک مسؤولیت عظیم است و انرژی زیادی می‌برد. وقتی چنین مسؤولیتی داشته باشید، به‌سختی می‌توانید به سایر امور رسیدگی کنید.» و خاطرنشان کرده که به‌عنوان رییس اجرایی همچنان درگیر مسائل مهم آمازون خواهد بود اما وقت و انرژی لازم برای رسیدگی به صندوق Day 1، صندوق زمین بزوس، بلو اوریجین، واشنگتن پست و سایر علائق خود را خواهد داشت.

آمازون

جف بزوس از زمان راه‌اندازی شرکت آمازون در سال ۱۹۹۴ به‌عنوان مدیرعامل این شرکت انجام وظیفه کرده و این شرکت از یک کتابفروشی آنلاین کوچک به یکی از مهم‌ترین شرکت‌های تکنولوژی در جهان تبدیل شده است.

تحت رهبری بزوس، آمازون سلطان تجارت اینترنتی شده، سرویس‌های وب این شرکت ستون فقرات بخش بزرگی از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها را تشکیل می‌دهند، محصولات محبوبی مانند سری اکو و کیندل راهی بازار شده‌اند و با خرید فروشگاه‌های زنجیره‌ای Whole Foods، آمازون وارد حوزه‌ی فروشگاه‌های فیزیکی هم شده است.

همچنین بزوس به لطف این شرکت ثروت هنگفتی را کسب کرده که تا چند هفته قبل ثروتمندترین فرد دنیا بود و حالا میزان ثروت او به حدود ۱۸۰ میلیارد دلار می‌رسد. حالا با کناره‌گیری از پست مدیرعاملی این شرکت، او می‌تواند توجه بیشتری به پروژه‌های مختلف نشان بدهد. از میان آن‌ها می‌توانیم به صندوق ۱۰ میلیارد دلاری «زمین بزوس» اشاره کنیم که سال گذشته راه‌اندازی شد و همچنین شرکت بلو اوریجین که در زمینه‌ی هوافضا فعالیت دارد و اواخر ۲۰۲۰ پروازهای آزمایشی خود را از سر گرفت.

جف بزوس

اندی جسی چهره‌ی آشنایی برای کارکنان آمازون محسوب می‌شود و از سال ۱۹۹۷ در این شرکت مشغول به کار بوده است. از زمان تأسیس سرویس‌های وب آمازون در سال ۲۰۰۳ او نقش مهمی در شکل‌گیری آن داشته و در سال ۲۰۱۶ به‌عنوان مدیرعامل این بخش از شرکت انتخاب شده است. انتخاب جسی به‌عنوان مدیرعامل جدید آمازون که بیشتر یک متخصص فنی در حوزه‌ی پردازش ابری محسوب می‌شود، نشان‌دهنده‌ی اهمیت زیاد این بخش برای کلیت آمازون است.

در همین زمینه می‌توانیم به ساتیا نادلا، مدیرعامل فعلی مایکروسافت، اشاره کنیم که او هم سال‌ها در بخش سرورها و رایانش ابری این شرکت کار کرده بود و در سال ۲۰۱۴ به‌عنوان مدیرعامل مایکروسافت انتخاب شد. همان‌طور که گفتیم، انتقال قدرت آمازون از جف بزوس به اندی جسی یک شبه اتفاق نمی‌افتد و در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۱ اندی جسی به‌عنوان مدیرعامل جدید این شرکت کار خود را شروع خواهد کرد.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما