کاهش تولید آیفون ممکن است ادامه‌دار باشد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون

به دلیل وجود اختلال‌های گسترده در زنجیره تامین و ادامه یافتن جنگ اوکراین، اپل به تازگی سفارش تولید مدل‌های مختلف آیفون را کاهش داده و به نظر می‌رسد این کاهش تولید ادامه‌دار خواهد بود. تعدادی از تحلیلگران اعلام کرده‌اند که اپل می‌خواهد بیش از پیش روی سرویس‌های نرم‌افزاری تمرکز کند تا این کاهش آمار تولید، درآمد این شرکت را به طور قابل توجهی کاهش ندهد.

بر اساس گزارش‌های جدید، به نظر می‌رسد اپل سفارش تولید مدل‌های مختلف آیفون را برای سال ۲۰۲۲ به ۲۴۵ تا ۲۵۰ میلیون واحد رسانده است. از سوی دیگر این تحلیلگران بر این باور هستند که اپل تولید آیفون SE 3 را تا ۲۰ میلیون واحد کاهش داده است. در همین رابطه باید به گزارش جدید مینگ-چی کو،تحلیلگر مشهور محصولات اپل، اشاره کنیم که اعلام کرده که تقاضا برای نسل جدید آیفون SE کمتر از حد انتظار اپل بوده و به همین خاطر تولید آن کاهش یافته است. در ابتدا اپل قصد داشته حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیون واحد از این گوشی را راهی بازار کند ولی حالا قرار است ۱۵ تا ۲۰ میلیون واحد از آن به دست کاربران برسد.

همانطور که در ابتدای این مطلب گفتیم، سرویس‌های نرم‌افزاری همچنان درامد قابل توجهی را برای این شرکت به ارمغان می‌آورند. در هر صورت با توجه به گزارش‌های جدیدی که منتشر می‌شوند، به نظر می‌رسد درآمد حاصل از فروش آیفون در ماه‌های پیش رو کمتر از انتظارات مدیران این شرکت خواهد بود.

منبع: ۹to5mac

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما