برخی قابلیت‌های اندروید ۱۱ به گجت‌های اندروید ۶ و بالاتر می‌آیند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اندروید 11 قابلیت جدید

ریست خودکار مجوز دسترسی به برنامه‌ها که قابلیت جدید اندروید ۱۱ به‌ حساب می‌آمد برای گوشی‌هایی با اندروید ۶ و بالاتر نیز عرضه خواهد شد. اینطور که به نظر می‌رسد، امنیت پلتفرم‌های قدیمی هم با این قابلیت جدید اندروید ۱۱ بسیار افزایش پیدا می‌کند.

معمولا در گوشی‌ها و تبلت‌ها با سیستم عامل اندروید قدیمی، به‌روزرسانی نرم‌افزاری حدودا چند سال بعد، متوقف می‌شود و عملا دستگاه شما هیچ آپدیتی را دریافت نمی‌کند. با این‌حال، شرکت گوگل به‌تازگی اعلام کرده است که ویژگی امنیتی خوبی که به همراه اندروید ۱۱ راه اندازی و عرضه شده را برای هر دستگاهی که از سرویس گوگل پلی و از اندروید ۶.۰ و بالاتر بهره می‌برد، فعال می‌کند.

این ویژگی امنیتی جدید که همراه با اندروید ۱۱ عرضه شده بود، تنظیم مجدد و خودکار مجوزهای برنامه است. طبق این ویژگی، اگر چند ماه از از اپلیکیشنی استفاده نکنید، اندروید ۱۱ مجوز‌هایی را که قبلا برای اپلیکیشن صادر کرده‌ بود ریست می‌کند و با هربار استفاده‌ی مجدد از آن اپلیکیشن، از شما اجازه‌ی دسترسی مجدد گوشی یا تبلت به موقعیت مکانی یا دسترسی به مخاطبین یا رسانه را خواهد گرفت. این برنامه حریم خصوصی و امنیت بیشتری را برای هر اپلیکیشنی که ممکن است سعی کند گوشی یا تبلت شما را در معرض خطر ردیابی قرار دهد و یا از تلفن شما استفاده کند ارائه می‌دهد، حتی اگر از آن برنامه یا اپلیکیشن زیاد استفاده نمی‌کنید.

این ویژگی بسیار خوب در ماه دسامبر امسال برای دستگاه‌هایی که از اندروید ۶.۰ یا بالاتر استفاده می‌کنند فعال خواهد شد. اگرچه ریست خودکار مجوز دسترسی به  برنامه‌ها به طور پیش‌فرض در اندروید ۱۱ فعال است، اما کاربران می‌توانند این ویژگی را به صورت دستی روی همه‌ی دستگاه‌های قدیمی اما واجد شرایط خود نیز تنظیم کنند.

در مورد این ویژگی اما استثنائاتی نیز وجود دارد مانند، برنامه‌هایی که توسط مدیران راه دور برای مشتریان سازمانی اجرا می‌شوند. همچنین، توسعه‌دهندگان می‌توانند از کاربران بپرسند که آیا می‌خواهند ویژگی ریست خودکار مجوز دسترسی برنامه‌های خود را در دستگاه‌های قدیمی غیرفعال کنند یا خیر. این ویژگی برای افرادی که از دستگاه‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند، یک قابلیت بسیار مدرن و صد البته کاربردی به حساب می‌آید.

منبع: Android Authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما