قابلیت‌های اندروید ۱۲.۱ لو رفت؛ توجه ویژه به گوشی‌های تاشو

۶ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اندروید 12.1

نسخه‌ی نهایی اندروید ۱۲ احتمالا چند روز دیگر منتشر می‌شود ولی حالا بخشی از ویژگی‌های نسخه‌ی ۱۲.۱ فاش شده است. گفته می‌شود این نسخه قرار است شکاف بین اندروید ۱۲ و ۱۳ را کاهش دهد. بر اساس این اطلاعات فاش شده، در این نسخه شاهد ارائه‌ی بهبودهای مختلف برای گوشی‌های تاشو خواهیم بود.

قابلیت‌های اندروید ۱۲.۱ برای گوشی‌های تاشو

شرکت‌های مختلف در حال ساخت گوشی‌های تاشو هستند و به‌زودی شمار این نوع گوشی‌ها به طور قابل‌توجهی افزایش پیدا می‌کند. یکی از ویژگی‌های جدید اندروید ۱۲.۱ این است که کاربران می‌توانند منوی تنظیمات سریع و بخش نوتیفیشکن‌ها را کنار یکدیگر در دو بخش نمایشگر تاشو مشاهده کنند. علاوه بر این اگر تراکم پیکسلی نمایشگر مناسب باشد، منوی تنظیمات سریع گزینه‌های مدنظر را در سه ستون نمایش خواهد داد.

اندروید 12.1
اندروید 12.1

همچنین در بخش تنظیمات هم کاربران می‌توانند گزینه‌های اصلی را در سمت چپ و منوهای زیرمجموعه را در سمت راست نمایشگر مشاهده کنند. گوشی‌های تاشویی که نمایشگر بیرونی ندارند، در لاک‌اسکرین خود می‌توانند ساعت را در سمت چپ و نوتفیکیشن‌ها را در سمت راست نمایش دهند.

شاید مهم‌ترین ویژگی اندروید ۱۲.۱ برای گوشی‌های تاشو، بهره‌گیری آن از تسک‌بار باشد. مانند سیستم‌عامل‌های دسکتاپ، این نسخه‌ی اندروید می‌تواند آیکون اپلیکیشن‌ها را در بخش پایینی نمایشگر نشان دهد. کاربران با ضربه بر آن‌ها می‌توانند این اپلیکیشن‌ها را باز کنند و همچنین قادر به استفاده از دو اپلیکیشن هم‌زمان با بهره‌گیری از دو قسمت نمایشگر هستند. کاربرانی هم که علاقه‌ای به این بخش از رابط کاربری ندارند، به‌راحتی می‌توانند تسک‌بار را مخفی کنند.

اندروید 12.1

قابلیت‌های اندروید ۱۲.۱ برای تمام گوشی‌ها

گوگل در این نسخه قابلیت‌های جدیدی را هم برای گوشی‌های معمولی در نظر گرفته است. یکی از قابلیت‌های جدید اندروید ۱۲ برای گوشی‌های پیکسل این است که با توجه به رنگ‌های اصلی تصویر پس‌زمینه، رنگ‌های بخش تنظیمات و نوتفیکیشن‌ها هم تغییر پیدا می‌کند. حالا به نظر می‌رسد با اندروید ۱۲.۱ این مشخصه به سایر گوشی‌ها راه پیدا می‌کند.

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید این نسخه مربوط به ارائه‌ی کنترل بیشتر برای دکمه‌ی پاور است. در اندروید ۱۲.۱ کاربران می‌توانند زمان لازم برای نگه داشتن دکمه‌ی پاور به منظور فعال‌سازی گوگل اسیستنت را تغییر دهند.

تاریخ عرضه‌ی اندروید‌ ۱۲.‌۱

هنوز مشخص نیست که گوگل چه زمانی از این نسخه‌ی جدید رونمایی می‌کند. طبق گزارش‌های منتشر شده، گوگل مشغول آماده‌سازی یک گوشی تاشو است و احتمالا همراه با این گوشی، اندروید ۱۲.۱ هم عرضه خواهد شد.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه