تنها ۱۳.۳ درصد کاربران از اندروید ۱۲ استفاده می‌کنند!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اندروید 12

در ابتدای این ماه، گوگل آمار و ارقام وضعیت توزیع نسخه‌های مختلف اندروید را منتشر کرد تا نشان دهد که اندروید ۱۲ تنها روی ۱۳.۳ درصد از دیوایس‌های اندرویدی اجرا می‌شود و این موضوع در حالی است که تا انتشار عمومی سیستم‌عامل اندروید ۱۳ فاصله زمانی زیادی باقی نمانده است.

قبل از آپدیت ۴ آگوست، گوگل آخرین بار در تاریخ ۹ می آمار و ارقام مربوط به وضعیت توزیع نسخه‌های مختلف اندروید را به‌روزرسانی کرده بود. چهار ماه پیش، اندروید ۱۲ هنوز به به نمودار توزیع نسخه‌های مختلف اندروید راه پیدا نکرده بود. اما اکنون آخرین وضعیت این نسخه از سیستم‌عامل اندروید قبل از انتشار رسمی اندروید ۱۳، حامل خبرهای جالبی نیست.

با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد سهم اندروید ۱۲ در ماه می تقریباً ۶.۶ درصد بوده است اما این موضوع به صراحت در وب‌سایت Android Studio ذکر نشده است. طبق نموداری که گوگل منتشر کرده، اندروید ۱۱ با در اختیار داشتن ۲۷ درصد از سهم بازار عنوان پراستفاده‌ترین نسخه‌‌ی این سیستم عامل را از آن خود کرده است. در رتبه‌ی دوم این لیست اندروید ۱۰ با در اختیار داشتن ۲۲.۳ درصد از سهم بازار قرار دارد و در رتبه‌ی سوم نیز سیستم‌عامل اندروید ۹ دیده می‌شود که پس از ۴ سال و با در اختیار داشتن ۱۴.۵ درصد از سهم بازار این سیستم‌عامل، جدیدترین نسخه‌ی اندروید را پشت سر گذاشته است.

زمانی که گوگل این داده‌ها را به صورت ماهانه منتشر می‌کرد، این اطلاعات از دیوایس‌هایی گردآوری می‌شد که در هفت روز پایانی یک بازه‌ی زمانی مشخص از گوگل پلی استور استفاده می‌کردند. اینطور که به نظر می‌رسد اکنون نیز گوگل، از همین روش برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد وضعیت توزیع نسخه‌های مختلف اندروید بهره می‌برد. آخرین باری که گوگل این آمار و ارقام را به صورت ماهانه به‌روزرسانی کرد، به اکتبر ۲۰۱۸ برمی‌گردد و سپس بعد آن در می ۲۰۱۹، آوریل ۲۰۲۰، نوامبر ۲۰۲۱ و مه ۲۰۲۲ شاهد انتشار این گزارش‌ها از سوی غول موتور جست‌وجو بودیم.

حدود چند روز قبل بود که گوگل چهارمین نسخه‌ی بتای اندروید ۱۳ را ارائه کرد تا قدمی دیگر به سوی انتشار این سیستم‌عامل نزدیک‌تر شود. طبق آخرین خبرهای منتشر شده، سیستم‌عامل اندروید ۱۳ حدود یک ماه دیگر به صورت عمومی عرضه می‌شود.

منبع: ۹To5googleبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۶ دیدگاه
 1. Alireza

  من گوشیم poco x3 pro هست همون اول که اندروید ۱۲منتشر شد حدودا دو ماه بعد شیائمی واس این گوشی اندروید ۱۲رو منتشر مرد همون اول نصب کردم و هیچ مشکلی هم نداره دوستانی که میگن از برنامه های قدیمی پشتیبانی نمیکنه در اشتباهن اتفاقا ساپرت برنامه گسترده تری نسبت به نسخه های قبلی داره من خودم برنامه نویس هستم و تست های زیادی روی این نسخه انجام دادم ب جرعت میشه گفت از نسخه قبلی خودش یعنی ۱۱خیلی بهتره

 2. Kenji

  عاشق اینایی‌ام که اینجا کامنت دادن 🙂
  نشستن تو خونه زیر باد کولر میگن اندروید ۱۲ بدرد نمیخوره یا برنامه ساپورت نمیکنه.
  ما که الان چندین ماهه داریم استفاده میکنیم همچین چیزایی ندیدیم ولی اوکی.
  البته از یه طرفم حق دارید، شما با اندروید ۱۲ پیکسل کار نکردید بی خبرید.

 3. آریا

  من اندرویدم ۱۱ هست و ۱۲ نکردم ولی ۱۳ بیاد اپدیت می کنم

 4. میلاد

  دلیلش اینه که اندروید ۱۲ از بعضی از برنامه های قدیمی پشتیبانی نمیکنه ولی اندروید ۱۱ پشتیبانی میکنه

 5. ناشناس

  اصلا اندروید ۱۲ به درد نمی خوره هم ۱۲ و هم ۱۱ اندروید ۱۰ خوب بود

 6. محمد

  من گوشیم galaxy a71 هستش هنوز اندروید ۱۲ رو دریافت نکردم بعدش اندروید ۱۳ داره میاد!!!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما