قابلیت درگ و دراپ در اندروید ۱۴ کاربردی‌تر شده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اندروید 14

اندروید ۱۴ که مدتی قبل رسما معرفی شد، اصلا یک آپدیت گسترده و همه‌جانبه به حساب نمی‌آید و عمدتا با تغییرات جزئی روبرو شده است. یکی از این تغییرات، مربوط به قابلیت درگ و دراپ (کشیدن و رها کردن) است. به طور مشخص در اندروید ۱۴ برای بهره‌گیری از این قابلیت و دراگ و دراپ کردن یک چیز خاص، لازم نیست حتما اپلیکیشن‌های موردنظر باز باشند و حتی برای اپلیکیشن بسته هم می‌توانید از این قابلیت بهره ببرید.

در اندروید ۱۳ و نسخه‌های قبلی، صرفا بین اپلیکیشن‌های که در اندروید باز هستند، می‌توانید محتواها را با قابلیت درگ و دراپ جابجا کنید. به همین خاطر کاربران برای بهره‌گیری از این مشخصه با محدودیت‌های زیادی روبرو می‌شدند. به طور مشخص، در این نسخه‌ها حین استفاده از قابلیت درگ و دراپ، فرمان‌های حرکتی برای جابجایی در اندروید غیرفعال می‌شدند و به همین خاطر مثلا نمی‌توانستید حین انجام این کار راهی صفحه‌ی هوم شوید.

اما حالا همانطور که در ویدیوی زیر می‌توانید ببینید، در اندروید ۱۴ بعد از کشیدن محتوای موردنظر، به راحتی می‌توانید مثلا راهی صفحه‌ی هوم شوید و اپ مقصد را باز کنید تا محتوای مدنظر شما در اپ مقصد قرار بگیرد.

این قابلیت هم‌اکنون در دومین نسخه‌ی بتای عمومی اندروید ۱۴ قابل استفاده است و عموم کاربران در نسخه‌ی نهایی از آن بهره‌مند خواهند شد. باید خاطرنشان کنیم iOS همین حالا از چنین قابلیتی بهره می‌برد و بنابراین بعد از مدت‌ها انتظار، چنین قابلیت مفیدی قرار است راهی اندروید شود.

منبع: ۹To5Google

راهنمای خرید گوشی موبایل


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما