دستگاه‌های اندرویدی به‌زودی قابلیت‌های جدیدی را دریافت می‌کنند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
دستگاه‌های اندروید قابلیت‌های جدید

گوگل قصد دارد قابلیت‌های جدیدی را به دستگاه‌های اندرویدی اضافه کند که این تغییرات در بخش دسترسی، شخصی‌سازی و اشتراک‌گذاری خواهند بود.

کاربران دستگاه‌های اندروید به‌زودی به قابلیت‌های جدیدی دسترسی خواهند داشت. یکی از این آپدیت‌ها روی بخش Nearby Share صورت گرفته که به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌سادگی، فایل‌ها و اطلاعات را بین دستگاه‌های خودشان انتقال دهند. این قابلیت مدت‌هاست که به یک آپدیت مورد نیاز در بین کاربران اندروید تبدیل شده بود که بالاخره گوگل تصمیم گرفته آن را به سیستم‌عامل خود اضافه کند.

هنگامی که بخواهید بین دو دستگاه، مثلا گوشی و تبلت که هر دو متعلق به شما هستند و یک حساب کاربری مشابه درون آن‌ها فعال است، فایلی را جابجا کنید، دیگر نیازی نیست که گزینه‌ی تأیید یا پذیرش را در دستگاه دوم بزنید چرا که این فرایند به صورت خودکار صورت می‌گیرد، حتی اگر نمایشگر خاموش باشد.

دستگاه‌های اندروید قابلیت‌های جدید

این قابلیت که از آن به عنوان Self-Share یاد شده، چند ماه است که گفته می‌شد به اندروید خواهد آمد اما بالاخره با تأیید رسمی گوگل، تا چند هفته‌ی دیگر می‌توان به آن دسترسی داشت. البته قابلیت Self-Share فقط در انتقال اطلاعات بین دستگاه‌های اندرویدی در دسترس خواهد بود.

علاوه بر این‌ها، گوگل درایو و کیپ (اپلیکیشن نوت‌برداری گوگل)، اپلیکیشن‌هایی هستند که ابعاد ویجت آن‌ها بزرگ‌تر می‌شود. ویجت گوگل درایو بزرگ‌تر می‌شود تا بدین ترتیب در تبلت‌ها بشود به‌راحتی با آن کار کرد و تنها با یک گزینه، به اسناد مختلف دسترسی داشت. ویجت کیپ هم بزرگ‌تر می‌شود تا بدین ترتیب کاربرانی که از لحاظ بینایی مشکل دارند، به‌راحتی بتوانند نوشته‌ها را بخوانند.

بخش صدای اعلانات هم که شاید کمتر در رابطه با آن بدانید، قرار است در آپدیت جدید گوگل ارتقای خوبی داشته باشد. با کمک این قابلیت، گوشی یا دستگاه اندرویدی شما صدای هشدارهای مختلف از جمله هشدار آتش‌سوزی، در زدن و… را ضبط می‌کند. بدین ترتیب وقتی مشغول انجام کاری هستید، دستگاه اندرویدی‌تان به محض شنیدن صداهایی که از پیش ضبط کرده بود، به شما اعلانی ارسال می‌کند. مثلا شما صدای ماشین ظرف‌شویی بعد از اتمام شستوشوی ظرف‌ها را ضبط می‌کنید تا برای دفعات بعد، وقتی کار این دستگاه با شستشو به اتمام رسید و هشدار آن به صدا درآمد، گوشی، تبلت، ساعت هوشمند یا هر دستگاه اندرویدی شما با شنیدن آن، اعلانی را برایتان ارسال کند.

دستگاه‌های اندروید قابلیت‌های جدید

برای کاربران سرویس گوگل TV هم یک کتاب‌خانه‌ی محتوا در نظر گرفته شده تا با استفاده از جست‌و‌جو یا کمک گرفتن از دستیار صوتی گوگل اسیستنت، توضیحات مربوط به آن را بشنوند.

کاربران گوگل میت هم با دریافت این آپدیت جدید می‌توانند در طول تماس‌های تصویری، یک سری از افراد را پین کنند. این یعنی اگر جلسات شما چند نفره باشد هم می‌توانید بیش از یک نفر را پین کنید تا در مرکز توجه‌تان باشند.

دستگاه‌های اندروید قابلیت‌های جدید

گوگل میت یک قابلیت جدید دیگر هم دریافت خواهد کرد که به لطف آن، امکان مشاهده‌ی یک محتوا یا بازی به صورت همزمان روی تبلت یا گوشی اندرویدی فراهم خواهد شد. این قابلیت می‌تواند در تماشای ویدیو از یوتیوب با ۱۰۰ نفر به صورت همزمان یا انجام بازی‌های کلاسیک نظیر Uno ،Heads Up و Kahoot هم مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین کاربران اکنون با تایپ کردن، پیشنهادی برای جایگذاری ایموجی در طول متن دریافت می‌کنند که این پیشنهاد به صورت هوشمند، با تشخیص کلماتی که تایپ می‌کنید، ایموجی‌ها را در کنار آن‌ها قرار می‌دهد.

اگر از ساعت هوشمند با سیستم‌عامل WearOS استفاده می‌کنید، یک بخش مربوط به Keep به محصول شما اضافه می‌شود تا بتوانید هنگام انجام فعالیت‌های مختلف، نوت‌برداری کنید. همچنین بیتموجی هم اکنون می‌تواند به واچ‌فیس‌ها اضافه شود تا بدین ترتیب متناسب با کاری که در طول روز انجام می‌دهید، زمان‌های مختلف روز یا حتی آب و هوا، حالت متفاوتی را به نمایش بگذارد. مثلا وقتی که به بیرون از خانه می‌روید تا ورزش کنید اما ناگهان باران می‌بارد و باید به خانه برگردید، ساعت‌تان همان حالت آشفتگی را نشان می‌دهد که احتمالا شما بعد از این اتفاق خواهید داشت.

گوگل تاریخ دقیقی برای عرضه‌ی این قابلیت‌های جدید برای دستگاه‌های اندرویدی اعلام نکرده و فقط گفته که چند هفته‌ی دیگر شاهد آن‌ها خواهیم بود.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. m

    امکانات خیلی خوبیه.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما