۱۰ مبارزه‌ نهایی به‌یادماندنی در دنیای انیمه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
مبارزه‌ی نهایی انیمه

درست است که در سرتاسر هر انیمه‌ بارها شاهد نبردهای بزرگ و کوچک بین قوی‌ترین قهرمانان و تبهکاران هستیم اما مبارزه‌های نهایی صحنه‌هایی خاص‌اند که معمولاً مخاطبان را به شکلی دیگر تحت تاثیر قرار می‌دهند. مبارزه‌ی نهایی در انیمه به معنای پایان حماسه و یا جنگی طولانی است و در این مبارزه‌ها یک بار برای همیشه پیروز واقعی سریال مشخص می‌شود. در نتیجه این درگیری‌ها معمولاً دو جبهه‌ی مختلف با عقاید و اندیشه‌های کاملاً متفاوت را شامل می‌شود.

بهترین نبردهای نهایی در انیمه‌ها معمولاً در پایان یک آرک داستانی و زمانی که همه‌ی یاران و همقطاران قهرمان اصلی شکست خورده و از او دور شده‌اند، اتفاق می‌افتد. درواقع در این نبردها قهرمان داستان تنها مانع بین دنیا و شرور اصلی است که تصمیم دارد دنیا را نابود کند.

۱۰. شیرو در مقابل گیلگمش

شیرو در مقابل گیلگمش در انیمه سرنوشت: استی نایت

در «سرنوشت: استی نایت» (Fate/Stay Night)، جنگ بر سر جام مقدس به دوئلی تن به تن بین شیرو و گیلگمش قدرتمند منجر شد. اگرچه احتمالاً گیلگمش اگر می‌خواست می‌توانست با استفاده از تمام قدرت خود مبارزه را خیلی زود به پایان برساند اما غرور و دست‌کم گرفتن شیرو باعث شد او هزینه‌های زیادی بپردازد.

گیلگمش این توانایی را داشت که هر کسی را با هر توانایی و هر تعداد سلاح درهم بشکند، اما در پایان Unlimited Blade Works شیرو توانست به خوبی از پس او بر بیاید. زمانی که گیلگمش به اشتباه بزرگ خود پی‌برد، دیگر خیلی دیر شده بود و شیرو یک بار برای همیشه پادشاه قهرمانان را تحقیر کرد.

۹. سایتما در مقابل بوروس

سایتما در مقابل بوروس در انیمه مرد تک مشتی

سایتما، قهرمان انیمه‌ی «مرد تک‌مشتی» (One Punch Man)، اکثراً درحال سروکله زدن با شرورهایی بود که در مقابل قدرت مشت او شانس کمی برای پیروزی داشتند. اما در نهایت با ورود بوروس به داستان، به نظر می‌رسید همه چیز تغییر کرده است.

پس از اینکه بوروس توانست بیش از یک مشت سایتما را تحمل کند، مخاطبان امیدوار شدند که بوروس همان چالشی باشد که سایتما مدت‌ها انتظارش را می‌کشید. درست است که تماشای مبارزه این دو شخصیت هیجان‌انگیز بود ولی باز هم سایتما قادر بود قدرتمندترین موجودی را که تا به حال ملاقات کرده تنها با استفاده از کسری از قدرت کامل خود از بین ببرد.

۸. اسپایک در مقابل ویشر

اسپایک در مقابل ویشر انیمه کابوی بی پاپ

آخرین ملاقات اسپایک ویشر یکی از شاعرانه‌ترین لحظات تاریخ انیمه بود. ویشر منبع اصلی بدبختی‌های اسپایک در طول زندگی‌اش و در نهایت، چیزی بود که منجر به برزخ افسرده‌ای شد که اسپایک در ابتدای داستان «کابوی بی‌باپ» (Cowboy Bebop) در آن گیر کرده بود .

اسپایک که از همه چیز خسته شده بود، با توپ پر به دفتر مرکزی سندیکای اژدهای سرخ هجوم برد و آخرین حرکت قهرمانانه‌اش را زد. با این حال، در روند گرفتن این انتقام، اسپایک به شدت مجروح شد. پایان انیمه این تصمیم‌گیری را برعهده‌ی طرفداران گذاشت که آیا اسپایک واقعاً مرده است یا خیر.

۷. ادوارد الریک در مقابل پدر

ادوارد الریک در مقابل پدر انیمه کیمیاگر تمام فلزی

هنگامی که پدر شیطان صفت انیمه‌ی «کیمیاگر تمام فلزی» (Fullmetal Alchemist) یکی از شیطانی‌ترین نقشه‌های تاریخ انیمه را طراحی کرد که اتفاقاً در ابتدا موفقیت‌آمیز هم بود، طرفداران نمی‌توانستند این حس را نداشته باشند که همه چیز از دست رفته است. اما هوهنهایم در قامت کیمیاگر بزرگی که بود، یک نقشه‌ی پشتیبان هم داشت.

پس از اینکه هوهنهایم و اسکار مراسم برنامه‌ریزی شده‌ی پدر را خنثی کردند و همه را در آمستریس نجات دادند، اد فضای لازم را داشت تا بتواند مبارزه‌ای منصفانه با پدر داشته باشد. اد با استفاده از تمام قدرتی که داشت و همچنین بازوی بازسازی شده‌اش، به پدر نشان داد که داشتن قدرت به اندازه فردی که از آن استفاده می‌کند، مهم نیست.

گردنبند خندالو مدل ادوارد و آلفونس و نماد کیمیاگری انیمه کیمیاگر تمام فلزی کد 1268512684

۶. ایچیگو در مقابل آیزن

ایچیگو در مقابل آیزن انیمه بلیچ

خیانت شگفت‌انگیز آیزن در انیمه‌ی «بلیچ» (Bleach) و تلاش‌هایی که او برای اجرای نقشه‌اش انجام داد، او را به یکی از افسانه‌ای‌ترین شخصیت‌های شرور در انیمه تبدیل کرد. پس از مشاهده قدرت غیر قابل درک آیزن در مقایسه با تقریباً همه‌ی کاپیتان‌های جامعه‌ی روح، این سوال در ذهن طرفداران شکل گرفت که ایچیگو چطور قرار است در این مبارزه پیروز شود؟

با این حال، ایچیگو با قدرت و عزم نویافته‌اش، به عنوان یکی از قوی‌ترین قهرمانان انیمه‌های شونن ظاهر شد و آیزن را در آخرین درگیری‌اش شکست داد. در مبارزه‌ی ایچیگو و آیزن نه تنها شاهد نبردی حماسی از نظر شاهکارهای فیزیکی و قدرتی بودیم، بلکه حقایق زیادی در مورد توانایی‌ها و داستان گذشته‌ی ایچیگو نیز فاش شد.

۵. نترو در مقابل مروم

نترو در مقابل مروم انیمه شکارچی ایکس شکارچی

هرچند اتفاق افتادن مبارزه‌ی نهایی نترو در برابر مروم کمی طول کشید اما این مبارزه یکی از افسانه‌ای‌ترین لحظات دنیای انیمه بود. نترو در این نبرد و با تحمیل سخت‌ترین مبارزه‌ی عمر نترو به او، ثابت کرد که چرا حتی پس از دوران اوج خود بازهم رئیس انجمن شکارچیان است.

عمق شخصیت‌ پردازی‌های نترو و مروم این نبرد را حماسی‌تر کرد و وزن عاطفی را هم به نتیجه مبارزه اضافه کرد. انیمه‌ی «شکارچی ایکس شکارچی» (Hunter X Hunter) پر از لحظات عالی بود، اما صحنه‌های نبرد زیادی در کل انیمه نیستند که بتوانند به مبارزه‌ی نهایی نترو و مروم حتی نزدیک شوند.

۴. جوتارو در مقابل دیو

جوتارو در مقابل دیو انیمه ماجراجویی عجیب جوجو

همه‌ی مخاطبان انیمه‌ی «ماجراجویی عجیب جوجو» (JoJo’s Bizarre Adventure) از ابتدا می‌دانستیم که مبارزه‌ی بین جوتارو و دیو بلاخره اتفاق می‌افتد، تنها مسئله زمان اتفاق افتادن آن بود. البته که برای دیو، زمان هم واقعاً مهم نبود، زیرا او می‌توانست از جایگاه فوق‌العاده قدرتمند خود زمان را هم متوقف کند.

اما دیو خبر نداشت که جوتارو هم توانایی توقف زمان را دارد، هرچند برای مدت کمی کوتاهتر. با این حال، جوتارو این ضعف خود نسبت به حریفش را با حیله‌گری جبران می‌کند و همین مساله ثابت می‌کند که او لایق پیروزی است. جوتارو توانست درست قبل از دیو زمان را متوقف کند و از این طریق دست برتر را داشته و یک پیروزی تاریخی را از دشمن اصلی خود بدزدد.

۳. اش در مقابل لئون

اش در مقابل لئون انیمه پوکمون

پس از تماشای سفر اش به سراسر جهان برای تبدیل شدن به یک استاد پوکمون برای بیش از ۲ دهه، طرفداران انیمه‌ی «پوکمون» (Pokémon) در نهایت با لحظه موعودی روبرو شدند که مدت‌ها منتظر آن بودند: مبارزه‌ی نهایی اش در برابر لئون در مسابقات قهرمانی جهان. تمرینات بی‌امان اش و امتناع‌اش از تسلیم شدن باعث شد که او بتواند بهترین تیم پوکمون را در مسابقه داشته باشد و شانس او ​​برای پیروزی بیشتر از همه به نظر می‌رسید.

اش با یک تیم کامل متشکل از پوکمون‌های قدرتمندی مانند لوکاریو، دراگونیت و البته پیکاچو، توانست پیروزی خود را تضمین کند و قهرمان جهان پوکمون شود. پس از سالها ناامیدی و مبارزه، اش سرانجام توانست بگوید که او بهترین است و هیچ‌کس مثل او نیست.

کاور کوسن مدل پوکمون کد 605

۲. ناروتو در مقابل ساسکه

ناروتو در مقابل ساسکه انیمه ناروتو

ناروتو و ساسکه در کل انیمه درحال تعقیب و گریز به عنوان دوست/دشمن هستند و مبارزه‌ی آنها در دره نهایی داستان طولانی بین آنها را به بلاخره به پایانی مشخص رساند. علیرغم تمام دردسرهایی که ساسکه درست کرد، ناروتو هرگز از او به عنوان دوستش دست نکشید و تنها راه باقی مانده برای آن‌ها نبرد تا پای مرگ بود.

خوشبختانه برای طرفداران انیمه، نبرد ناروتو و ساسکه منجر به مرگ نشد اما هر دوی آنها یک بازوی خود را در این مبارزه از دست دادند. به هرحال ناروتو حاضر بود هر بار دست راستش را بدهد اگر این کار به معنای پس گرفتن مرد دست راستش، ساسکه بود.

فیگور مدل انیمه ناروتو طرح ساسوکه

۱. گوکو در مقابل فریزا

گوکو در مقابل فریزا انیمه دراگن بال

وقایع منتهی به مبارزه‌ی نهایی فریزا و گوکو در انیمه‌ «دراگن بال زد» (Dragon Ball Z) خطرات را برای بزرگترین جنگجوی زمین بیشتر کرد. فریزا پس از قرار گرفتن در فرم نهایی خود، تبدیل به هیولایی تقریباً غیرقابل توقف شد که نه تنها کریلین را کشت، بلکه پسر گوکو، گوهان را هدف بعدی خود  قرار داد.

نمایش فریزا از شرارت خالص، گوکو را به لبه پرتگاه سوق داد و باعث شد تا پتانسیل واقعی خود را رو کند: فرم افسانه‌ای سوپر سایان. وقتی که گوکو و فریزا در سیاره‌ای که از سنگینی قدرتشان در حال از هم پاشیدن بود، مبارزه می‌کردند، طرفداران انیمه شاهد شکل‌گیری تاریخ در مقابل چشمانشان بودند.

 

منبع: CBRبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. بابک

  اسپویل

  مبارزه ساسکه و ناروتو مقابل ایشیکی که منجر به از دست دادن کیوبی و رینگان ساسکه شد هم میتونه جزو این لیست باشه

 2. Amir

  پس وان پیس کشکه ؟ این همه نبرد حماسی

  داره ، اما نمی دونم چرا آقای نویسنده مقاله

  حتی یدونه اش هم نام نبرده .

 3. غضنفر

  لیوای در برابر زیک

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما