۷ انیمه محبوب که نتوانستند بهترین بخش‌های داستان مانگا را اقتباس کنند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه

اصولاً مانگاها الهام‌بخش انیمه‌های بزرگ و محبوب هستند و انیمه‌ها طبق خط داستانی مانگا ساخته می‌شوند، با این حال بسیاری از اقتباس‌ها به کیفیت مانگا نمی‌رسند و طرفداران را ناامید می‌کنند. زمانی که انیمه پایان غیرمنتظره‌ای دارد یا بهترین آرک داستانی مانگا که بسیاری از بینندگان منتظرش بودند، اقتباس نمی‌شود، این نارضایتی به اوج خود می‌رسد.

چیزی که طرفداران هم تاکنون متوجه آن شده‌اند این است که مانگای اصلی در مقایسه با انیمه جنبه‌های بیشتری از داستان را نشان می‌دهد و لحظات زیادی از داستان هم وجود دارد که اغلب از انیمه حذف می‌شوند. این اتفاق حتی برای شناخته‌شده‌ترین انیمه‌های شوجو هم می‌افتد. اما در انیمه‌هایی که در ادامه نام می‌بریم نکات داستانی مهمی از نبردهای شدید گرفته تا رشد اصلی شخصیت‌ها را اغلب از اقتباس‌ها کنار و حفره‌های داستانی بزرگی باقی ‌گذاشته‌اند که طرفداران نمی‌توانند نادیده بگیرند. به همین دلیل هم انیمه را رها کرده و به سراغ منبع اصلی یعنی مانگا می‌روند.

۷. روزاریو با خون‌آشام (Rosario + Vampire)

روزاریو با خون‌آشام

این انیمه کمدی رمانتیک فراطبیعی که در سال ۲۰۰۸ پخش شد، اقتباسی محبوب از مانگای خود بود که توسط آکیهیسا ایکدا نوشته شده بود. با وجود موفقیت این انیمه، طرفداران مانگا اغلب ادعا می‌کنند که این انیمه نتوانست یکی از بهترین آرک‌های مانگا را اقتباس کند.

در آرکی تاریک و بزرگسالانه‌ در مانگا قهرمان داستان، تسوکان آئونو، و دوستانش با سازمانی متشکل از هیولاهای قدرتمند و خطرناک روبرو می‌شوند که امنیت آکادمی یوکای را تهدید می‌کنند. این آرک با لحن تاریک و بالغانه‌اش، صحنه‌های اکشن شدید و رشد شخصیتی قابل توجه کاراکترها یکی از برجسته‌ترین و قابل توجه‌ترین بخش‌های مانگا بوده است.

۶. دبیرستان مرگ (High School of the Dead)

دبیرستان مرگ

انیمه  «دبیرستان مرگ» از اولین قسمت خود که در سال ۲۰۱۰ پخش شد، به دلیل ترکیب منحصر به فردش از ژانرهای درام، اکشن و ترسناک، طرفداران زیادی را به خود اختصاص داد. در این انیمه، گروهی از دانش‌آموزان دبیرستانی با دنیایی سر و کار دارند که توسط زامبی‌ها تسخیر شده است. دانش‌آموزان دبیرستان تمام تلاش خود را می‌کنند تا در برابر هجوم زامبی‌ها و سایر هیولاها مقاومت کنند.

برخی از قوی‌ترین آرک‌های مانگا علیرغم استقبال گسترده، از انیمه کنار گذاشته شدند. بسیاری از بینندگان از اینکه انیمه فقط نیمی از داستان ارائه شده در مانگا را پوشش می‌دهد ناراضی بودند، به خصوص که آرک‌های اقتباس نشده برای پیشبرد داستان حیاتی بودند.

۵. شهربازی اعدامی‌ها (Deadman Wonderland)

شهربازی اعدامی‌ها

بسیاری از بینندگان انیمه‌ای که بر اساس مانگای «شهربازی اعدامی‌ها» ساخته شده بود، پس از تجربه هیجان‌انگیزی که ارائه کرد، چیز بیشتری نمی‌خواستند. با این حال، با وجود خط داستانی جذاب و صحنه‌های اکشن هیجان‌انگیز، یک مسئله مهم وجود داشت که کسانی که مانگا را خوانده بودند را ناامید کرد: بهترین آرک مانگا در انیمه اقتباس نشد.

آرک «پنجه کلاغ» اوج مانگا بود که تمام گره‌ها موضوعات داستانی انیمه را گرد هم می‌آورد. این آرک پر از غافلگیری بود که در درگیری بین ددمن و مدیریت زندان به اوج خود رسید. با این وجود، این پیچ و خم‌ها فقط برای خوانندگان مانگا در دسترس بود و بینندگان انیمه بی نسیب ماندند.

۴. ناکجا آباد موعود (Promised Neverland)

ناکجا آباد موعود

فصل اول انیمه « ناکجا آباد موعود» به دلیل ترکیب استادانه‌ای از ژانرهای هیجان‌انگیز، علمی-تخیلی و معمایی شهرت و محبوبیت زیادی به دست آورد. با این وجود، فصل دوم انیمه به طور قابل توجهی از مانگا فاصله گرفت که باعث ایجاد شکاف‌های زیادی در داستان شد و بینندگان را ناامید کرد.

به دلیل فشرده شدن زمان انیمه اقتباسی، بسیاری از شخصیت‌ها و نقاط اصلی داستان از سریال حذف شدند و در نهایت مسیر مورد نظر برای رسیدن به آرک طلایی از بین رفت. این موضوع به ویژه با توجه به وزن احساسی آرک طلایی در مجموعه مانگا برای طرفداران ناامید کننده بود. آرک طلایی درست بخشی از مانگا بود که شما می‌توانستید نسبت به کاراکترها شناخت عمیق‌تری پیدا کنید.

مجله The Promised Neverland 1 دسامبر 2017

۳. روح خوار (Soul Eater)

روح خوار

اگرچه نسخه انیمه «روح خوار» به کالتی محبوب تبدیل شده است اما برخی از بینندگان احساس می‌کنند که این نمایش فرصت انطباق با قوی‌ترین نقطه داستان مانگا یعنی آرک «ستاره سیاه و تسوباکی» را از دست داده است.

این آرک  بر رشد شخصیت‌ها و سفر احساسی آنها متمرکز بود. اما انیمه با تمرکز بر سکانس‌های اکشن لحن و پویایی مانگا را تغییر داد تا جایی که این تصور ایجاد می‌شد که انیمه و مانگا دو اثر جدا از همند.

مانگای اصلی توسط آتسوشی کوبو نوشته شده و و ساخت انیمه توسط استودیو  BONES بود. اگرچه اقتباس این انیمه کلاسیک مورد تحسین بسیاری از طرفداران  قرار گرفت، اما خوانندگان مانگا احساس می‌کردند که فریب خورده‌اند زیرا انیمه نتوانست بهترین آرک مانگا را به درستی به تصویر بکشد.

۲. سراف پایان (Seraph of the End)

سراف پایان

در اقتباس انیمه‌ای «سراف پایان» بسیاری از نکات مهم داستان حذف شد. آرک های «ناگویا»، «اوزاکا» و «شیبویا» در مجموعه انیمه‌ها اقتباس نشده‌اند و هیچ خبری از ساخت آن‌ها منتشر نشده است. این آرک‌ها  برای داستان بسیار مهم بودند که متاسفانه از انیمه حدف شدند.

به خصوص نادیده گرفتن آرک پس از وقایع ناگویا واقعا دلخراش است. این آرک باعث تغییرات قابل توجهی در شخصیت‌ها و پیچش‌های غیرمنتظره در داستان بود. علیرغم اینکه «سراف پایان» برای توطئه‌ها و نبردهای پویا و باشکوهش بسیار معروف بود، قلب بسیاری از خوانندگان مانگا همچنان از حذف عناصر اصلی داستان در انیمه سنگین است.

۱. جن‌گیر آبی (Ao no Exorcist)

جن‌گیر آبی

انیمه «جن‌گیر آبی» داستان نوجوانی به نام رین اوکامورا را دنبال می‌کند که متوجه می‌شود پسر شیطان است ولی از مادری انسان متولد شده. رین با به ارث بردن قدرت پدرش در دنیایی که جن‌گیران همه کاره‌اند، باید تفاوت خود با پدرش را ثابت کند.  در غیر این صورت جان خود را از دست خواهد داد. علیرغم محبوبیت گسترده این مجموعه چندین آرک اصلی در داستان نادیده گرفته شده که در آن ها شاهد رشد شخصیت‌های زیادی بودیم.

هم آرک «عجایب هفتگانه آکادمی» و هم «شیمان ایلومیناتی» از نکات برجسته این مانگا هستند زیرا شخصیت‌های جدید و حیاتی را معرفی می‌کنند. علاوه بر این، این آرک‌ها به مسائل خانوادگی و پذیرش می‌پردازند، و به همین دلیل طرفداران از اقتباس نشدن این دو آرک بسیار ناامید شدند.

استیکر مدل انیمه طرح Blue Exorcist

 

منبع: GAMERANTبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما