دولت آمریکا مشغول پرونده‌سازی برای شکایت از اپل است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
شکایت اپل

به گزارش سایت معتبر پولیتکیو، وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا در مراحل اولیه‌ی آماده‌سازی یک شکایت ضد تراست (antitrust) علیه اپل است. گفته می‌شود برنامه‌های این وزارت‌خانه برای شکایت موردنظر هنوز نهایی نشده است.

ظاهرا دادستان‌های وزارت دادگستری در حال «جمع‌آوری شواهد» برای شکایتی هستند که می‌تواند تا پایان سال تنظیم شود، اما هنوز تصمیمی درباره زمان آن گرفته نشده است. همچنین این امکان وجود دارد که در نهایت هیچ دعوی قضایی تشکیل نشود.

دولت آمریکا در سال ۲۰۱۹ تحقیقات مربوط به تلاش‌های اپل در زمینه‌ی انحصار در حوزه‌هایی مانند اپ استور، اپلیکیشن‌های ثالث، تعمیرات و دیگر موارد آغاز کرد. در این دوران مقامات این وزارت‌خانه با افراد ارشد شرکت‌هایی مانند اسپاتیفای و Epic Games صحبت کردند که همگی بارها نارضایتی خود را از فعالیت‌های اپل بیان کرده‌اند.

این تحقیقات بخشی از تحقیقات عمیق‌تر در مورد شرکت‌های فناوری شامل آمازون، فیس‌بوک و گوگل علاوه بر اپل بود و تاکنون منجر به معرفی قوانین ضد تراست پیشنهادی شده که می‌تواند منجر به تغییرات عمده در صنعت فناوری شود. به عنوان مثال یکی از این قوانین، اجازه‌ی استفاده از اپ استورها و سیستم‌های پرداخت جایگزین را امکان‌پذیر می‌کند که اپل اصلا چنین کاری را دوست ندارد.

چند ماه قبل هم یکی از نشریه‌های مشهور اعلام کرد دادگستری آمریکا سرعت تحقیقات مربوط به فعالیت‌های اپل را افزایش داده است. سایت پولیتکیو نوشته که ظاهرا این بررسی‌ها فراتر از سیاست‌های اپ استور اپل است و وزارت دادگستری آمریکا همچنان در حال بررسی این موضوع است که آیا سیاست‌های اپل به دیگر شرکت‌ها آسیب می‌زند یا نه. در صورت عملی شدن شکایت علیه اپل، این پرونده می‌تواند نحوه‌ی فعالیت شرکت‌های تکنولوژی آمریکایی را برای همیشه تغییر دهد.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما