اپل به حکم دادگاه اپیک گیمز اعتراض کرد

۱۷ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

اپل نسبت به نتیجه‌ی یکی از حکم‌های صادر شده توسط دادگاه در پرونده اپیک گیمز درخواست تجدیدنظر داده است. دادگاه در ۹ موضوع از ۱۰ موضوع ادعاهای مطرح شده اپیک گیمز به اپل رأی داد و این شرکت تنها در یک موضوع با شکست روبه‌رو شد، آن یکی هم اجبار اپل بر استفاده نکردن از درگاه پرداختی شخص ثالث بود. طبق این حکم اپل باید تا ماه دسامبر گزینه‌ی پرداخت درون‌برنامه‌ای را برای سایر شرکت‌های توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزاری فعال کند.

همان‌طور که می‌دانید، اپل قانون سفت و سختی در اپ استور خود دارد و آن هم ندادن اجازه به توسعه‌دهندگان به استفاده از درگاه پرداخت خودشان در اپلیکیشن یا بازی‌هاست. البته این فقط یک نمونه از سخت‌گیری‌های اپل بوده چون محدودیت‌های بسیار زیاد دیگر هم وجود دارد که اگر از کاربران آیفون باشید قطعا آن‌ها را می‌شناسید.

اپل با اعتراض به این حکم می‌خواهد اصلاحات لازم روی سیاست‌های خود در قبال اپ استور را تا پیش از ماه دسامبر که زمان رسیدگی به درخواست‌های تجدیدنظر هر دو شرکت است به تعویق بیاندازد. این شرکت بیان کرد که اگر به توسعه‌دهندگان اجازه استفاده از درگاه پرداخت خودشان را بدهد، نمی‌تواند امنیت کاربران خود در برابر کلاهبرداری‌های احتمالی را تضمین کند.

شرکت اپل

کوپرتینویی‌ها معتقدند که فعال کردن این گزینه برای کاربران، بار بیشتری را بر دوش شرکت خواهد گذاشت و به طور بالقوه به صدها هزار گزارشی که قبلا از کاربران دریافت می‌کردند اضافه خواهد شد. با این حال اپل فقط درخواست تجدیدنظر خود را به دادگاه اعلام کرده است، اما مشخص نیست که آیا دادگاه در حکم خود تجدیدنظر کند یا خیر.

در ماه سپتامبر، اپل در ادعای انحصارطلب بودن خود که توسط اپیک گیمز مطرح شده بود، توانست در دادگاه خلاف این موضوع را ثابت کند و برنده شود. از آن طرف اپیک گیمز هم در سال ۲۰۲۰، عمدا قرارداد خود را با اپ استور اپل نقض کرد تا بتواند گزینه‌ی پرداخت مشتریان خود را فعال و از سیاست‌های سختگیرانه اپل در اپ استور سرپیچی کند. از آنجایی که ایپک گیمز قراردادی قانونی با اپل داشت، طبق رأی دادگاه مقرر شد تا تمام درآمدهایی که خارج از سیستم پرداخت اپل جمع آوری کرده بود را به این شرکت پرداخت کند.

قاضی دادگاه اپل، گونزالز راجرز، ۹۰ روز به اپل مهلت داد تا شرایط استفاده از روش‌های پرداخت جایگزین را در اپ استور فراهم کند. اما اپل می‌گوید که اعمال تغییر در فروشگاه آن‌ها می‌تواند توازن میان توسعه‌دهندگان و مشتریان اپ استور را از بین ببرد. آن‌ها معتقدند که عقب افتادن زمان اجرای تغییرات، آسیبی به اپیک گیمز وارد نمی‌کند، ولی چنانچه زمان بیشتری به این شرکت داده شود، اپل می‌تواند با حفظ توازن میان توسعه‌دهندگان و مشتریان اپ استور اصلاحات لازم را انجام دهد.

منبع: GSMArena

دیجی‌کلاب
راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه