هدست واقعیت افزوده‌ی اپل شاید سال ۲۰۲۲ به تولید انبوه برسد

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | ۲۱:۳۷ ۳ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

به نظر می‌رسد که شرکت اپل قصد دارد تا سال آینده هدست واقعیت افزوده‌‌ی خود را با قیمتی بیش از ۲۰۰۰ دلار راهی بازار کند. بر اساس گزارش سایت DigiTimes، هدست واقعیت افزوده‌ی اپل در سه‌ماهه دوم سال آینده وارد تولید انبوه می‌شود و انتظار می‌رود بین سه‌ماهه سوم و چهارم سال ۲۰۲۲ به بازار جهانی گجت‌ها عرضه شود.

پس از رویداد ۷ ژوئن، گمانه زنی‌های بیشتری درباره‌ی هدست واقعیت افزوده‌‌ی اپل مطرح شد. در همین راستا مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، زمان‌بندی مشابهی را برای تولید این گجت جدید شرکت اپل ارائه داد و اعلام کرد که هدست واقعیت افزوده‌‌ی اپل بین ماه آوریل و ژوئن سال آینده به دنیای گجت‌های این شرکت اضافه می‌شود. گزارش‌ها حاکی از آن است که این هدست مرحله دوم از تست اولیه خود را با موفقیت به پایان رسانده است و به مرحله تولید انبوه خود نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود.

اولین نسخه از هدست واقعیت افزوده‌ی اپل ممکن است مانند هدست Oculus Rift آمازون ابعاد بزرگی داشته باشد. اما «عینک واقعیت افزوده‌ی اپل» احتمالا با طراحی بسیار جذاب چند سال دیگر معرفی و عرضه می‌شود. در سال‌های اخیر، اپل در حال ساختن پلتفرم واقعیت افزوده‌ی خود بوده است و چندین ویژگی و قابلیت مبتنی بر واقعیت افزوده‌ را در سیستم عامل‌های iOS و iPadOS ارائه داده است. اقداماتی نظیر این کار به نظر می‌رسد که راه را برای طراحی و تولید «عینک واقعیت افزوده‌ی اپل» هموار کند.

طبیعتا نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که هدست واقعیت افزوده‌ی اپل در ابتدای عرضه خود با قیمتی ارزان وارد بازار جهانی گجت‌ها شود. بنابر یک گزارش، این هدست واقعیت افزوده‌ حداقل دارای ۱۵ ماژول دوربین، ردیاب چشم‌ها و احتمالا لنز‌های تشخیص عنبیه چشم خواهد بود. قیمت این هدست واقعیت افزوده‌ چیزی در حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار تخمین زده می‌شود. بنابراین باید صبر کرد و دید که آیا این محصول جدید ابر قدرت دنیای تکنولوژی مثل همیشه می‌تواند توجه کاربران و علاقمندان را به خود جلب کند یا نه.

منبع: MacRumors

برچسب‌ها :
دیدگاه شما