کو: هدست اپل از آداپتور ۹۶ واتی مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی استفاده خواهد کرد

۲۲ دی ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

به گفته‌ی تحلیلگر معروف اپل یعنی مینگ چی کو، هدست AR/VR اپل از همان آداپتور برق ۹۶ واتی USB-C استفاده خواهد کرد که همراه با مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی ارائه شده است. بر اساس گزارش منتشر شده در وب‌سایت MacRumors، کو گفته که هدست اپل با استفاده از آداپتور برق ۹۶ واتی ثابت می‌کند که بر اساس پیش‌بینی‌های قبلی، قدرت محاسباتی و پردازشی در سطح مک خواهد داشت.

کو همچنین تأکید کرده که هدست اپل به دو پردازنده شامل یک تراشه‌ی ۵ نانومتری و یک تراشه‌ی ۴ نانومتری مجهز خواهد شد که هر کدام توسط شرکت TSMC ساخته می‌شوند. در ماه نوامبر (آبان ماه)، این تحلیلگر معروف اپل اعلام کرد که پردازنده‌ی رده‌بالاتر این هدست دارای قدرت محاسباتی در سطح تراشه‌ی M1 برای مک خواهد بود، در حالی که پردازنده‌ی ضعیف‌تر جنبه‌های مربوط به سنسور هدست را مدیریت می‌کند.

به گفته کو، هدست اپل تجربه‌ نوآورانه‌ای با جابه‌جایی یکپارچه بین حالت‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی ارائه می‌دهد. او همچنین اضافه کرده که هدست اپل از نظر قدرت محاسباتی دو تا سه سال جلوتر از محصولات رقیب خواهد بود. به طور ساده اگر بخواهیم بگوییم واقعیت افزوده پلتفرمی است که باعث می‌شود احساس کنید در جای دیگری هستید، مانند یک مکان جدید ساخته شده. مفهوم واقعیت مجازی به ساده‌ترین زبان، شبیه‌سازی یک دنیای جدا از واقعیت تعریف می‌شود که به کاربر اجازه می‌دهد وارد فضایی متفاوت از محیط اطراف خود شده و به تجربه‌ی دلخواه بپردازد. با استفاده از یک هدست VR/AR، یک نمای سه‌بعدی از یک محیط کاملا ساختگی را دریافت می‌کنید.

طبیعتا هر چقدر کیفیت هدست و تکنولوژی‌های مرتبط با آن و البته سخت‌افزار استفاده شده همراه هدست بالاتر باشد، به شکل بهتر و کامل‌تری این فناوری توسط کاربر لمس می‌شود. در اوایل این ماه، مینگ چی کو به کاربران گفت که هدست اپل از جدیدترین سنسور تشخیص حرکت استفاده می‌کند تا کاربران بتوانند دستگاه را با حرکات بدنی کنترل کنند به جای اینکه مجبور باشند کنترل‌کننده‌ای را که احتمالا شکسته یا گم می‌شود، حمل کنند.

این تحلیلگر معروف درباره‌ی هدست اپل، تفاسیر زیادی را ارائه کرده است. طبق این تفاسیر، سنسور‌های سه‌بعدی که اپل در هدست خود قرار می‌دهد به گونه‌ای طراحی می‌شوند که کوچکترین حرکات دست و انگشتان را تشخیص بدهند. همان‌طور که حسگر‌های آیفون می‌توانند حرکات چهره را برای ساخت انیموجی تشخیص بدهند، هدست واقعیت افزوده‌ی اپل هم در زمینه‌ی تشخیص حرکات دست دقت بسیار زیادی خواهد داشت. این تحلیلگر در یکی از گزارش‌های خود آورده که افزایش دقت تشخیص حرکات دست منجر به جذاب‌تر شدن تعامل با رابط کاربری واقعیت افزوده می‌شود.

هدست اپل و کو

به گزارش کو، اپل همچنین با توسعه‌دهندگان برای برخی از برنامه‌های این هدست در حال همکاری است تا هنگام رونمایی از این هدست‌ها، برنامه‌های آن هم در دسترس کاربران قرار بگیرد. اولین هدست واقعیت افزوده‌ی اپل با وزن بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ گرم عرضه می‌شود. غول فناوری آمریکایی همچنین روی نسل دوم این هدست‌ها کار می‌کند که از بدنه‌ی سبک‌تر، باتری بهتر و تراشه‌ی قدرتمندتر بهره می‌برد و احتمالا در سال ۲۰۲۴ به دست کاربران می‌رسد. دیگر شایعه‌ها حاکی از آن است که اولین نسل این هدست‌ها از حداقل ۱۵ دوربین در ساختار خود بهره می‌برد که می‌تواند یک تجربه‌ی وصف نشدنی را به کاربران ارائه دهد.

تحلیلگر معروف اپل قبلا ادعا کرده بود که هدست اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ وارد بازار می شود و در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ فروش آن افزایش می‌یابد. گفته می‌شود اپل می‌خواهد تا ۱۰ سال دیگر واقعیت افزوده را به طور کامل جایگزین آیفون کند و این هدست اولین گام در راستای دستیابی به این هدف محسوب می‌شود. تحلیلگر خبرگزاری بلومبرگ معتقد است که نسل اول هدست اپل بر سه بخش بازی، ارتباطات و محتوای رسانه‌ای متمرکز است و قابلیت‌های کاربردی بسیاری را در دسترس کاربران خود قرار خواهد داد. باید دید در نهایت با عرضه‌ی این محصولات جدید کاربران اپل چه واکنشی به آن‌ها نشان خواهد داد.

منبع: Macrumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه